MartinaSladkova MartinaSladkova komentáře u knih

Dvojčata Dvojčata Saskia Sarginson

Rádoby thriller o nevyzpytatelnosti dětsví. Kniha jsem zhltla, byla místy dobrá a místy jsem se nudila, zároveň jsem si při čtení dětských příběhů sama uvědomila své dětské průšvihy. Rozhodně čtení pro někoho, kdo psychologickými romány teprve začíná.
Mrzí mě ten nedořešený konec. Je to až moc happy endu a zároveň se nedozvíte prakticky nic.

03.02.2017 3 z 5

Moje trhlá rodinka Moje trhlá rodinka Karen McCombie

První kniha ze série o rebelce Sadie od autorky příběhů o Alici, Karen McCombie.
Vypráví a seznamuje nás se svou rodinou a její povahou, kterou si zamiluje snad každý čtenář. Sadie je mrzoutská puberťačká se šíleně veselým dvojčetem, trhlým taťkou, neustále zamyšlenou mamkou, vlezlou babičkou a nevlastním taťkou, který možná není tak v pohodě?
Já od knihy očekávala naivní příběh plný radosti a to na co jsem od Karen zvyklá - průměrnou zábavu. Dostala jsem obojí a bavila jsem se doopravdy skvěle, i když to už nepatří do mé věkové kategorie.
No vy byste nebyli nadšení z kočky jménem Pes?

24.01.2017 5 z 5

Upír nula Upír nula David Wellington

Kniha se skládá ze čtyřech částí, s tím, že první dvě jsem víceméně prozívala. Od třetí části se četla skvěle, mělo to spád, bylo to napínavé, dramatické a konečně se upustilo od zbytečných okecávaček. Nekteré věci mě doopravdy překvapili.
Rozhodně doporučuji.

24.01.2017 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Jeidné básně, které jsem schopná přečíst.

21.01.2017 5 z 5

V zahradě muk V zahradě muk Vladimír Šacha

Silná knížka.

18.01.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tak jednoduchý a přitom tak složitý příběh. Malého prince si musí zamilovat každý.

12.01.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Má nejoblíbenější kniha. To myslím mluví za vše. Nejděsivější zjištění je, že naše společnost se tomuto románu stále více podobá.

12.01.2017 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Orwell je prostě nesmrtelný psycholog a analyzátor.

Jména mrtvých Jména mrtvých Ian Rankin

Mně osobně nenavnadil a do další knihy se asi jen tak nepustím.

12.01.2017 3 z 5

Poslední poklona Sherlocka Holmese Poslední poklona Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Do některých povídek jsem se nemohla začíst, některé jsem zhltla jedním dechem. Sherlock se stal mým oblíbeným detektivem.

206 kostí 206 kostí Kathy Reichs

První kniha o Temperance a naprosto jsem se do ní zbláznila. Možná ji mám i raději než televizní Kůstku. Těším se až seženu první díl.
Pro příště víc Tempe a Ryana!

12.01.2017 4 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Z celé odstínové série to nejlepší. Holt chlapi to umí líp.

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Prostě nemám ráda, když už od začátku nemám ráda žádnou postavu. Daisy, coby novodobá Nana. Jediný důvod proč jsem příběh četla bylo očekávání, že se rozvine vztah Nicka s Jordan.

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

SPOILER
Já Amy miluji a nenávidím zároveň, je geniálnější literární postava? Vylhat si život, přesvědčit čtenáře o panenské nevinnosti a pak z něho udělat naprostého blbce? No kdo tohle dokáže?
Nicka mi bylo líto a zároveň jsem si říkala, že si to zaslouží.
Kniha mě nadchla. Myslím, že označení "bestseller" si zaslouží právem.

Nana Nana Émile Zola

Pokud se chcete rozčílit, tak vřele doporučuji. Naivní Nanu, ubližující všem ve svému okolí prostě musíte nesnášet. A já doopravdy přála, aby zemřela.
Aneb příběh napříč stoletími o tom, co dokáže lidská hloupost a marnivost.

12.01.2017 odpad!

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Jak slyším Raskolnikov vstávají mi vlasy hrůzou. Psychologické romány miluji, netuším proč jsem tuhle knihu dočetla se sebezapřením.

12.01.2017 2 z 5

Poklad Poklad Kathy Reichs

Začátek je líný, nudný. Málem mě odradil, nicméně, od 100 stránky jsem to zhltla takřka jedním dechem. Nečekala bych, že mě naivní teenagerský příběh s piráty tak nadchne.

12.01.2017 4 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Druhá světová válka a komunisti, pro mě netradiční pojetí. Kniha se mi líbila, ač krátka. Jozu jsem si zamilovala a Hanuli začala obdivovat.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Já tedy upřímně nechápu, že tohle mistr thrilleru mohl označit "za dobré" (nekopíruji celá jeho slova.)
Zvolit alkoholičku coby vypravěčku příběhu bylo doopravdy zajímavé. JENŽE, v momentě, kdy si v knize neoblíbíte žádnou postavu už musíte vědět, že vás příběh nevtáhne. Tak od poloviny knihy jsem tušila, kdo je vrah a nezdálo se mi to ani strhující ani překvapivé. Má egoistická dušička vážně doufala, že všichni svorně zemřou.
Jistě Rachel asi byla schválně napsána tak, aby vám od počátku pila krev a vy měli chuť jí odoperovat játra, ani ke konci jsem jí nemohla litovat. Ne a ne.
Dávám 1 hvězdu za závěr.

12.01.2017 1 z 5