MartinaSladkova MartinaSladkova komentáře u knih

Divoch Divoch Wanda Żółkiewska

Ženy v naší rodině tuto knihu milovaly. Já se k nim přidala. Četla jsem ji asi 4x.

Vlci u dveří Vlci u dveří Jamie Dutcher

Skvělý a smutný pohled na chování vlků v přírodě.

Žena v černém - Anděl smrti Žena v černém - Anděl smrti Martyn Waites

Naivní, hloupé, nudné. Zklamalo mě to. Koupila jsem původně v domnění, že Waites je třeba pseudonym Hillové, ale ne. Na Ženu v černém to nemá. Romantický příběh byl až moc umělý.

07.02.2017 2 z 5

Deník Ellen Rimbauerové - Dům v růžích Deník Ellen Rimbauerové - Dům v růžích Joyce Reardon (p)

Nemám k tomu moc, co říct.
Nuda. Dočetla jsem se sebezapřením.

07.02.2017 1 z 5

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

Miluji Agathu a toto byla má první kniha od ní. Poirot je mistr a ten nejsympatičtější detektiv. Závěr byl bravurní.

Vraždy právníků Vraždy právníků Reginald Hill

Mně ten Sixsmith přišel tak nesymaptický a hloupý, že mi doopravdy dělalo problém se začíst.Nicméně mě konec překvapil a proto zkuším další ze série.

Časovaná smrt Časovaná smrt Sidney Sheldon

Na mě neslané, nemastné. Zkusím dalšího Sheldona.

Noční můra Noční můra Thomas N. Scortia

Zezačátku jsem měla problémy se začíst, konec jsem doopravdy nečekala. Zápletka skvělá.

Popravy podle protokolu Popravy podle protokolu Stephen Trombley

Zajímavý pohled na systém poprav.Především pasáže o smrtícím plynu a holokaustu byla zajímavá.

Partie smrti Partie smrti Icchokas Meras

Souhlasím s prvním komentářem. Ani napínavé se mi to nezdálo. Již od začátku jsem věděla, jak to asi dopadne.

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Kniha mě zaujala více než seriál. Je to zajímavé dílo a možná jsem do něho musela dospět. Přečetla jsem si ho tenkrát kvůli maturitě a moc se mi líbilo, takže i přes dřívější dětský a pubertální odpor k seriálů, jsem si Bylo nás pět zamilovala se vším všudy.
P.S: ke konci jsem měla vážně slzy v očích kvůli pohnutému osudu K.P.

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Místy až moc popisné, ale na konec se mi líbila. Popisuje drsný život v dřívější Anglii a přináší zajímavý pohled na londýnské podsvětí.

Horory na dobrou noc Horory na dobrou noc Anthony Horowitz

Díky téhle knize jsem tak měsíc skákala do postele, protože jsem se bála, že z pod ní na mě vykoukne něco příšerného a vtáhne mě to dovnitř.
A to mi bylo tenkrát 15.

Básně a epigramy Básně a epigramy Karel Havlíček Borovský

Já mám Borovského moc ráda. Jeden z mála básníků, které bych mohla číst donekonečna a nikdy by mě to nezačalo nudit.

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Některé povídky mě chytly za srdce. Mám mě odradila povídka o tichém domě, ale pokud přelouskáte tu, tak se budete bavit a snad se vám bude líbit.

07.02.2017 4 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

No a touhle knihou začala má láska k Pratchettovi.
5 hvězdiček.

Písní tě chválím Písní tě chválím Mary Challans Renault

Prvně jsem četla od Renault Do poslední kapky a ani Písní tě chválím mě nezklamal. Koho zajímá antika, tak jednoznačně doporučuji. Postavy jsou sympatické a je to psáno s nadhledem, přitom poutavě. Doporučuji.

07.02.2017 5 z 5

Zkrocená hora: Povídky z Wyomingu Zkrocená hora: Povídky z Wyomingu Annie Proulx

Asi jako většina jsem si knihu přečetla kvůli filmu Zkrocená hora, který miluji. A jsem zklamaná. Povídky jsem přečetla všechny, ale žádná mě nenadchla. Povídka Zkrocená hora neodpovídala filmu a mám pocit, že i kdybych film viděla později, tak by se mi líbil i tak více.
Zkusím knihu "Takhle je to dobrý."

07.02.2017 1 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Četla jsem ji z donucení k maturitě a líbila se mi. Je to depresivní, je to pravdivé a je to zapamatovatelné.

07.02.2017 4 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Četla jsem dvě knihy od dvou francouzských autorů z toho samého období. Nanu od Zoly a Miláčka od Maupassanta. A ani jeden mi nesedl.
Ať už příběhem nebo hloupostí a zlostí hlavních hrdinů. Vykresluje to detailně tehdejší dobu.