Vlci u dveří

Do obecného povědomí se vryl obraz vlků jako nemilosrdných dravců a bytostí temnoty. Aby tento mylný názor opravili, strávili Jim a Jamie šest let ve stanovém táboře na samém okraji divočiny ve státě Idaho, kde žili a filmovali uprostřed vlčí smečky. Vlci jsou chytří a nepolapitelní, a jsou-li pozorování lidmi, změní své chování. Tím, že Dutcherovi navázali kontakt se členy smečky již v jejich nejútlejším věku, získali si jejich důvěru a mohli je pozorovat tak, jak se to povedlo jen málokomu. Jejich vyprávění je humorné a dojemné a zároveň odhaluje překvapivá zákoutí vlčí povahy. Otevírá okno do života těchto podivuhodných tvorů, ale nabízí i nový pohled na nás samotné....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28995/vlci-u-dveri-Uw1-28995.jpg 4.869

Wolves at Out Door (2002)

Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno:, BB art

KAREL6725

Tady už všichni všechno napsali. Pěkná kniha , s krásnými fotografiemi o lidech co se žily s vlčí smečkou místy dojemný příběh o těchto krásných zvířatech. Místy smutný, plný zajímavých informací. Tohle stojí rozhodně stojí za přečtení. Knihu jsem sehnal úplně bez problému k sehnaní je. Plný počet hvězd.

haki34

velice zajímavá knížka o projektu milovníka zvířat Jima Dutchera, který se od podmořského světa přes bobry a pumu dostal ke zkoumání života vlčí smečky...ano, asi nám umožnil nahládnout k vlkůmblíže, ale i kdž byli pouze jeho "přátelé", i tak to byly svým způsobem nedivoká zvířata - vlčata první týdny odchovávaná lidmi, vlci v životě nelovili... sonda to asi opravdu byla blízká a hluboká, dozvěděli jsme se také hodně o natáčení přírodopisných filmů, ale i tak mě trochu mrzeli lidské zásahy,. nutnost usměrňování, umravňování chování smečky, zasahování v případě ohrožení života vlků - ano, sám vytvořil něco umělehé, tak to pak musel i řešit..v přírodě by to vlci více pořešili sami... každopádně popisy povah a života vlků byli až lidské... přes slova byla cítit velká láska autora i jeho 3.ženy Jamie k těmto úžasným zvířatům.... a nesmím opomenout skvělé fotky..obzvlášť ta u jezírka - tu tak mít na zdi !!!

MartinaSedlina
27.12.2017

Ouujeee, moc krásná kniha, krásné obrázky. Knihu mám doma, ale už jí asi nepřečtu znovu, protože to znova už nedám. Tak jak to bývá, když se zvíře dostane do styku s lidmi ačkoli se autoři této knihy a jejich spolupracovníci snažili je zachránit, bohužel kapky v moři.

Calinda
20.10.2017

Nádhera!!! Málokdy u knížky brečím a už vůbec jsem nečekala, že budu brečet u téhle, ale slza ukápla. Vlky miluju, jsou to nádherná zvířata, to, jak působí na lidi, legendy s nimi spojené... Doporučuji, krásné a poučné čtení. Určitě se ke knize vrátím.

knihovnice
01.06.2017

Mohu se pouze připojit k Viky007, bez výhrad....brečela jsem tak, že jsem knihu skoro nemohla dočíst... Vím o čem mluvím, nejenom proto, že mi v hrudi tluče vlčí srdce...

Viky007
16.04.2017

Kamots, Čemuk, Lakota, Matsi a další... ti všichni se mi, stejně jako Jimovi a Jamie, zaryli hluboko do srdce. Nevím, co víc říct. Jsem hrdá na to, že mám tento klenot ve své knihovně.

MartinaSladkova
07.02.2017

Skvělý a smutný pohled na chování vlků v přírodě.

eliska2203
15.01.2017

Úžasná kniha....jinak ,v roce 2015 vyšla znovu v Élysion ...ma jinou obálku a formát ale da se sehnat na internetu

Morgainne
26.10.2016

Je úžasné mít možnost detailně sledovat chování vlků, jejich vzájemné vztahy i vývoj jejich povahy. Fascinuje mě hierarchické uspořádání smečky s dominantním alfou na vrcholu a omega-vlkem na jejím dně, proto je zajímavé si přečíst o tom, že i tyto pozice se můžou změnit a nic není jen tak černobílé. Alfa-vlk nemusí být jen agresivní jedinec, který velí vždy a za všech okolností, a přestože jsou v tomto křehkém společenství vlci různého postavení, přece jen je vždycky na prvním místě smečka jako celek.
Jako smutný protiklad proti tomu stojí zjištění, že my lidé nejsme tak velké soudržnosti schopni a spíše si prosazujeme svoje sobecké zájmy - je to krásně vidět na organizaci, která byla založena na ochranu této uměle vytvořené smečky. I když prvotní nápad byl idylický, prosazování vlatních zájmů a názorů jednotlivých lidí bez ohledu na vlky, nakonec vedlo ke smutnému konci.

pajaroh
02.09.2016

Krásná kniha. Zpočátku jsem si nebyla jistá, jestli to, co Dutcherovi s vlky dělají, je správné nebo ne (uměle vytvořená smečka vlku kvůli dokumentu, problémy z toho plynoucí), ale každou další stránkou jsem si byla jistější a jejich láska k těmto výjimečným zvířatům mě přesvědčila. Přestože se v úskalích zbytečně nepitvají, člově s nimi soucítí a závěrečné kapitoly jsou velmi hluboké. V knize je jasný posun, který autoři osobně během let strávených se smečkou udělali směrem od lidí k vlkům a přírodě vůbec. Styl a literární hledisko nezaostává za obsahem knihy, v Jimovi i Jamie se skvěle skloubil literární talent s tím dokumentárním.

Jane007
15.05.2016

Nádherná kniha, která ukáže život a zvyky jednoho z nejtajuplnějších tvorů na zemi. Pro milovníky těchto tvorů by měla být tato kniha biblí. Chtěla jsem ji sehnat pro sestru k Vánocům, ale je nesehnatelná.

Tiffany
29.04.2016

Jelikož se i k nám začínají vracet vlci , a to dokonce nedaleko, kde žiju…. Je zajímavé sledovat, jak jsou vlastně reakce lidí stále stejné . Radost , obavy…. , přerůstající v nenávist.
PS : vlkům fandím ….., člověk by si měl uvědomit, že není pánem tvorstva a podle toho se zařídit.

Rade
16.01.2016

Krásné a dojemné čtení o vlcích, to rozhodně, nicméně v závěru jsem se neubránila otázce, zda takový experiment, u kterého bylo od začátku zřejmé, že je jen dočasný, není vlastně v rozporu s poznáním, že vlčí smečka je křehké společenství, které změny a zásahy ze strany lidí nemusí zvládnout. Nakonec jsem měla velmi smíšené pocity…

lucie6576
05.01.2016

MILUJI TUTO KNIHU ! Už jsem ji četla asi 10x.

Veggi
22.04.2015

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Je v ní krásně vylíčen osud smečky "polodivokých" vlků a také způsob jakým se natáčí dokumenty o přírodě. Nedalo mi to a našla jsem i dokument o kterém je tato kniha psaná a chystám se na něj co nejdřív podívat!
Já dávám 5*. Mám velice ráda knihy o přírodě a tato je psaná s takovým citem, láskou a porozuměním, že jí ani jiné ohodnocení dat nemůžu. Pro milovníky přírody a obzvláště vlků je to povinná četba : )

gossipavlina
22.10.2014

Tahle knížka si vysoké hodnocení opravdu zaslouží. Je napsaná s porozuměním a láskou, s láskou nejen k vlkům, ale k přírodě všeobecně.
Je emotivní, má krásného ducha, nenechá Vás chladnou.
Je i poučná, v mnohém mi otevřela, oči, byla jsem překvapena vlčí povahou a vlčím životem.
Myslím, že se knížka bude líbit všem, nejen milovníkům zvířat a přírody.

vlcik.hauuu
10.10.2014

NEJLEPŠÍ KNÍŽKA JAKOU JSEM KDY ČETLA !!!

Werun
01.10.2014

Mohli byste mi, prosím, poradit, kde bych knihu sehnala? Bohužel marně pátrám... Děkuji :)

Katschka
25.02.2014

Nezbývá mi, než souhlasit se všemi komentáři, nádherné a velmi emotivní čtení, vřele doporučuji!

Gepardice777
31.01.2013

Nádherná kniha.Všem doporučuji !!!!

misjafa
24.07.2012

Opravdu krásná kniha,mohu doporučit nejen milovníkům vlků,ale i psů.

Hanyuu-hime
29.01.2012

Tak silný příběh plný emocí snad žádná jiná kniha čtenáři nenabízí.
I když o vlčí smečce pouze čtete, zjistíte, že jste si ji tak zamilovali, že vás pak dokáže vykolejit každý problém, který se v jejím životě objeví. Samotný závěr mě pak naprosto odrovnal a já si na svůj seznam mohu připsat úplně první knihu, která mě kdy doopravdy rozbrečela.
Tuto knihu by si měl přečíst nejen každý milovník vlků, ale zejména pak ti, kdo o nich mají špatné mínění!

Willandra
30.12.2011

Nádherná dokumentární kniha s autentickými fotografiemi, která přibližuje život ve vlčí smečce. Doporučuji zhlédnout i stejnojmenný dokument.

knihovnice
31.01.2011

Tuto knihu musí mít v knihovně nejen "vlkomilci"!
Nádherná,poutavá a poučná kniha u které si i popláčete.