Časovaná smrt

Časovaná smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37421/casovana-smrt-37421.jpg 4 123 14

Mladá profesorka a matka dvou dětí ,je jmenovaná velvyslankyní Spojených států amerických v jedné zemi za Železnou oponou. Ale dřív než se ujme svého úřadu, neviditelní a mocní nepřátelé včetně zlověstného Anděla úkladného vraha par excellence-osnují spiknutí, jehož cílem je vyvraždění rodiny velvyslankyně před očima celého světa. Děj se přesunuje z Bílého domu do Paříže, z Říma do nebezpečí Bukurešti. V blízkosti Marx jsou dva muži. Mike Slade ,její nejbližší spolupracovník a dvorný lékař Louis Desforges. Mary dochází brzy k přesvědčení, že jeden z nich ji chce zavraždit... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Alpress

Windmills of the Gods , 1987

Filomena1961
22.04.2022 4 z 5

Kniha plná napětí, dějového spádu. člověk si u ní říkal pro dnešek dost už jdu spát, ale vnitřní hlas byl opačného názoru - ještě jednu stránku a tak to dál pokračovalo. Líbila se mi dynamika, nepředvídatelné události a samozřejmě Sheldonovo vypravěčství.

Jája92
09.04.2022 3 z 5

Přiznávám, že knihy, které se týkají politiky příliš nečtu a po pár kapitolách jsem si myslela, že nejspíš knihu odložím, ale nakonec jsem se přece jen začetla.
Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala ve všech postavách, protože v knize se vyskytuje mnoho jmen. Na druhou stranu jednotlivé kapitoly se čtou poměrně rychle. Kdo je opravdu Andělem jsem vůbec neodhalila. V podstatě otevřený konec nemám příliš v oblibě, ale v tomto případě mi to až tolik nevadilo. Přesto je to jedna z knih, která mi nejspíš v paměti příliš neutkví.

milena8281
07.03.2021 4 z 5

Sheldon byl znamenitý spisovatel. Jeho knihy mě velmi baví. Tato není výjimkou. Padoucha vykreslil naprosto geniálně. Přiznám se tedy, že kdo je padouch jsem odhalila až těsně před tím, než se to objevilo v knize. Nesrovnalosti ve jménech a zeměpisné poloze moc neřeším, je to fikce, ne dokument, i když mi to přišlo úsměvné. každopádně konec byl tak otevřený, že by mě lákalo zjistit, co bylo dál.

hana4834
31.07.2018 2 z 5

Tuto knihu jsem už jednou četla a přiznám se ze si ji moc nepamatuju. To znamená ze me moc nebrala

MartinaSladkova
07.02.2017 3 z 5

Na mě neslané, nemastné. Zkusím dalšího Sheldona.

ryanandrew
17.12.2016

Další skvělé čtení od tohoto spisovatele .

Mruskulka
14.08.2016 5 z 5

Skvělá kniha, ze začátku jsem se trochu ztrácela ve jménech, ale jakmile se do toho člověk dostane, děj ho strhne.

alexpo
07.08.2016 2 z 5

Tak tentokrát jsem byla docela zklamaná, hrdinka mi nebyla příliš sympatická, příběh mi připadal uměle vytvořený, navíc autor asi neví, kde leží Rumunsko, protože jsem se dověděla, že sousedí s Československem.

cukrovka
27.01.2016 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a musím uznat, že mě zaujala. Byla napínavá od začátku až do konce. Určitě si přečtu ještě další jeho knihy.

anais
22.12.2015 5 z 5

Opět skvělý kousek. Chtěla jsem dát šanci i jinému autorovi, ale jsem nějaká zmlsaná a dám si přes Vánoce ještě něco. Všem krásné odpočinkové svátky nad knihou!!!

Hanys_
25.06.2013 3 z 5

Moje druhá Sheldonovka. Taky hodně čtivá, ale už mě ani zdaleka nechytla tolik jako ta minulá (Pokud přijde zítřek). A doufám, že u Sheldona nejsou ženské hlavní hrdinky pravidlem..

Val
05.06.2013 5 z 5

Stoprocentně souhlasím s Jackem Bauerem. Sidney Sheldon mě ještě nikdy nezklamal a opravdu se mi po dočtení jeho knihy stává, že zažívám pocit jakéhosi prázdna ..... Je těžké se s postavami loučit. A to je u knihy úplně nejvíc :-)

martina.m
07.03.2013 4 z 5

Sidney Sheldon,nikdy nezklame.Napínavé od začátku do konce :o)

Jack Bauer
24.01.2012 5 z 5

Všechny knihy Sidneyho Sheldona, ať píše o čemkoliv z jakéhokoliv prostředí se díky jeho stylu psaní krásně čtou a nenudí. Vždy si přeji, aby kniha ještě nekončila.