MartinaP MartinaP komentáře u knih

Jasno lepo podstín zhyna Jasno lepo podstín zhyna Sara Baume

Nádherná kniha, klenot v knihovně, dávám nekonečný počet hvězdiček a doporučuji z celého srdce.

06.11.2017 5 z 5

Mrtvou neměl nikdo rád Mrtvou neměl nikdo rád Eva Tvrdá

Nebyla špatná, dobrý počin české autorky. Konec byl trochu rychlý. Ač nejsem z Ostravy, popisy města se mi moc líbily.

30.09.2017 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Naprosto úžasná kniha. Precizně vykreslené postavy, tak věrohodné. Velmi smutná doba a příběh vyprávěný krásným jemným jazykem. Je to kniha, na kterou se nikdy nezapomene. Vřele doporučuji.

27.08.2017 5 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Vynikající kniha. Perfektně vykreslující vztahy na malém městě. I když já osobně jsem tam pořád hledala vůni bylinek. A nenašla. Ale i tak se těším na třetí knihu této výjimečné autorky.

29.06.2017 4 z 5

Porodní bábou proti své vůli Porodní bábou proti své vůli Patricia Harman

Pěkné a příjemné čtení. Milé shledání se starými známými.

16.06.2017 4 z 5

Vyšetřování Vyšetřování Philippe Claudel

Jsem ráda, že mám dočteno, velmi dobře napsaná kniha, ale konec byl velmi depreresivní.

19.05.2017 3 z 5

Zločin na Starém Městě pražském Zločin na Starém Městě pražském Daniela Krolupperová

Moc hezký příběh o obrazu Vražda v domě od Jakuba Schikanedera. Krásně vykreslená atmosféra staré Prahy. Doporučuji!

03.05.2017 4 z 5

Kniha o Baltimorských Kniha o Baltimorských Joël Dicker

Skvěle napsaná kniha. Strhující děj. Vřele doporučuji.

26.03.2017 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Nádherná kniha, včera jsem ji dočetla a mám najednou takový pocit prázdnoty, Patří mezi knihy, na které se nazpomíná. Vřele doporučuji.

22.02.2017 5 z 5

Případ pohřešovaného Případ pohřešovaného Dror Mišani

Skvělá kniha s nečekaným rozuzlením. Vřele doporučuji!

30.01.2017 5 z 5

Čerň a stříbro Čerň a stříbro Paolo Giordano

Útlá křehká knížka o dúležitých věcech a lidech v životě. Hodně z nás by rádo potkalo paní A. Vřele doporučuji.

17.09.2016 4 z 5

Vesaliovo tajemství Vesaliovo tajemství Jordi Llobregat

Napínavý příběh, sympatičtí hlavní hrdinové, trocha historie lékařství, scenérie Barcelony, některé peripetie a situace jsou trošku krkolomné, ale všechno dohromady příjemné počtení. Podobnost se Zafónem zde je, ale Zafóna hodnotím o stupínek výš.

10.09.2016 4 z 5

Doktorka Samantha Doktorka Samantha Barbara Wood

červená knihovna, ale četla se moc pekně

09.07.2016 3 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Nejhezčí kniha, kterou jsem letos četla. Naprosto autentická a naléhavá. Bude se mi po Anně stýskat.

30.12.2015 5 z 5

Lepší život Lepší život Anna Gavalda

Ach, nádherné to bylo, Mathielde i Yann. Bylo mi ctí, Anno Gavaldo.

29.08.2015 5 z 5

Kam létají vrány Kam létají vrány Ann-Marie MacDonald

Dočteno. S touto knihou jsem trochu bojovala. Nebylo to špatné. Ale některé pasáže příliš rozvláčné.

09.05.2015 3 z 5

Kdo miluje jinak Kdo miluje jinak Karin Fossum

Opět úžasná psychologická detektivka s perfektně vykreslenými postavami, kde důležitější než znát vraha jsou vztahy, pohnutky, důvody.

12.10.2014 5 z 5

Indická nevěsta Indická nevěsta Karin Fossum

Skvělá psychologická detektivka, rozhodně doporučuji. Otevřený konec bez označení konkrétního pachatele se do této knihy docela hodí.

29.08.2014 5 z 5

Modrá pole Modrá pole Claire Keegan

Vřele doporučuji! Excelentní citlivé povídky z krásného, ale drsného Irska. Tato dáma vážně umí psát.

05.07.2014 5 z 5

Accabadora Accabadora Michela Murgia

Moc krásná kniha. Vřele doporučuji.

31.05.2014 5 z 5