Kdo miluje jinak

Další pokračování případů vyšetřovatele Konrada Sejera a jeho spolupracovníka Jacoba Skarreho. Empatický a strhující portrét společnosti, viděný z úhlu slabých a odstrkovaných, z pera norské „královny detektivního žánru“ Karin Fossumové. Manželé Reinhardt a Kristina Risovi naleznou při nedělní procházce lesem tělo mrtvého chlapce a uvědomí si, že na parkovišti zahlédli prchajícího muže. Ještě než upozorní policii, si Reinhardt ke Kristininu zděšení dětské tělo vyfotografuje mobilním telefonem. Vyšetřovatelé Konrad Sejer a Jacob Skarre začnou pátrat v nedalekém městečku Huseby. Ale pak zmizí další chlapec a rozuzlení případu se náhle zdá být v nedohlednu. Se vzrůstající Reinhardtovou posedlostí tragickým případem a vlastní rolí v něm se stupňuje i Kristinin pocit odcizení, jenž má za následek postupný rozpad jejich manželství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/189043/big_konrad-sejer-kdo-miluje-jinak-R0V-189043.jpg 4.1114

Konrád Sejer 8.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Den som elsker noe annet, 2007

Kniha Kdo miluje jinak

anna68
30.09.2020

Perfektní kniha.....četla jsme od autorky vše co máme k dispozici v knihovně a nikdy nezklamala.

marion111
13.05.2018

Zdalipak u nás vyjdou i další knihy od této autorky? Jsou prostě SUPER!!!!

Evišťátko
09.09.2017

Když se řekne severská krimi, vybaví se mi určitý typ kriminálního žánru, který osobně mám raději než americkou tvorbu. Tato autorka však onen žánr povýšila na -pro mě - literární skvost! Do detailu vyobrazené jednotlivé postavy a jejich vnitřní prožívání reality. Jakoby zločin nebyl to hlavní na čem autorce záleží. Konec je víc než šokující. Jenže svět není černobílý a kdo je bez viny....

krtecek_1
11.07.2017

Začátek mi přišel trochu rozvláčný, ale celkově to nebylo špatné. Závěr ovšem překvapivý.

Nikka710
02.07.2017

Čtivé a čím dál tím více aktuální téma. Knihu můžete v pohodě přečíst za jedno odpoledne. Kristina se krásně vypořádala s manželem, sympatický pár detektivů vyřešil vraždu a malí kluci si uvědomili, že vražda otylého spolužáka byla reálným činem, ne jen pouhou hrou, zda přežije či ne.

Zuzanka46
25.06.2017

Skvělá detektivka! Knihy od K. Fossum mě baví ☺

sagasir
02.11.2016

Do třetice opět skvěle

Třetí kniha autorky Karin Fossumové není v ničem horší než její předešlá dvě díla. To tedy znamená, že je opět skvělá.

Fossumová jednoznačně dokazuje, že v oblasti spojení psychologie a detektivky nemá konkurenci. Své čtenáře si jednoznačně získává právě tímto spojením, které umí mistrně sehrát v jeden celek, aniž by jedna část byla o něco horší než ta druhá. Nyní nám pro změnu nabízí otázku toho, proč člověk s někým vlastně žije, když si uvědomí, že dotyčného už nemiluje. Je to tím zažitým standardem, věkem, vidinou možná dlouhého hledání nového protějšku, který se třeba ani neobjeví. Čím to tedy je? Na tuto otázku si asi musí každý odpovědět sám. Nicméně je to rozhodně dobré téma k zamyšlení a troufám si tvrdit, že i tak to sama autorka zamýšlela. Další velké plus knihy tkví v jejích postavách. Nevím jak vám, ale mně rozhodně nepřijde normální fotografovat si tělo mrtvoly a poté být posedlý vyšetřováním takového zločinu. Dokonce jsem takovýmto člověkem zhnusen. Z nemalé části ale za tento můj názor určitě může právě to, jak tuto postavu autorka vykreslila. Na druhou stranu mi zase pro změnu bylo líto Kristiny a v koutu duše jsem jí dokonce fandil, aby od tohoto podivného muže odešla. Samozřejmostí této knihy je pak její menší rozsah, nijak velké napětí, ale to neznamená, že ho tam nenajdete. Musíte se však obejít i bez drastických scén.

Sečteno a podtrženo Kdo miluje jinak je excelentní detektivka. Příběh se nijak nezadrhává, dokáže zaujmout a právě díky spojení s psychologiií se jedná o takovou trošku netradiční krimi literaturu. Závěrem tedy toto dílo doporučuji všemi deseti. Vždyť se také jedná o dílo severské královny krimi a troufám si tvrdit , že snad i nynější světové královny krimi literatury.

Hany.Honey
20.09.2016

I když víme, kdo je od začátku pachatel, stejně se v útlé knížce najde místo pro moment překvapení.