MartinaF MartinaF komentáře u knih

Můj brácha Tornádo Můj brácha Tornádo Petra Štarková

Další titul z řady edice Má to háček byl sondou do života jedné rodiny, kde se vyskytlo onemocnění ADHD. Autorka dětem přiblížila, o čem tato nemoc je a nastínila jim nejen problémy nemoci, ale také přístup rodiny. Navíc (dospělé) čtenáře potěší i závěrečné informace, co to je ADHD a jak se k němu stavět.

18.06.2018 4 z 5

Vařila jsem pro Picassa Vařila jsem pro Picassa Camille Aubray

Skvělý příběh. Miluju takové romány o lásce, rodinném tajemství. Navíc je kniha velice čtivá a je snadné se do děje rychle ponořit. Vřele doporučuji!

29.04.2018 4 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Velmi zdařila kniha o tom, jak snadno vás může hra vtáhnout do svého světa. O to víc děsivější, že Erebos ovlivňuje svět i v reálu. Bylo to moc zajímavé, napínavé a čekala jsem, co se z toho vyvrbí a výsledek mě hodně překvapil. Konec? No konec byl trochu přeslazený, ale do této věkové kategorie to nejspíše patří. Za tuto knihu dávám velký palec nahoru.

28.02.2018 4 z 5

Kořeny Kořeny Miika Nousiainen

Krásný příběh o rodině, rodičovství i hledání sebe sama. Moc jsem si čtení užívala, trochu humorné, trochu dojemné, trochu k zamyšlení.

15.12.2017 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Dočetla jsem a za mě nečekané překvapení. Kniha byla skvělá, napínavá. I když jsem věděla, že boj s tak velkým kolosem jako je stavba jaderné elektrárny je předem prohraná, pořád jsem Hance fandila a přála si, aby vyhráli.

Velice čtivé a napsané tak, že ani nedýcháte.

18.10.2017 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Konečně dočteno. Z knihy nejásám jako ostatní čtenáři a čtenářky. Autorka mě svým příběhem neoslovila. První polovina nuda, od druhé poloviny se začalo něco dít. Poslední třetina knihy mě jakžtakž bavila.

Pro mě to byla kniha, která neurazí ani nenadchne. A nejspíš jsem asi v celém zástupu nadšených čtenářů sama. Dávám tři a půl hvězdičky.

11.10.2017 4 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

No páni! Tak tohle byla kniha, kterou jsem přečetla na jeden zátah. Závažné téma v podání Ivony Březinové se četlo naprosto neuvěřitelně skvěle - bylo to vtipné a zároveň smutné, někdy beznadějné, někdy zase plné optimismu.

Je to pro mě nejlepší kniha, kterou jsem v tomto roce přečetla. A myslím si, že by si knihu měl přečíst naprosto každý. A vůbec se nedivím, že byla kniha nominována na Cenu Magnesia Litera. Přála bych jí, aby tu cenu i získala.

11.03.2017 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Mně se kniha moc líbila a skvěle se mi četla. Vůbec jsem se nenudila a v rámci možností byla kniha napínavá až do konce, ačkoliv jsem věděla, jak vše dopadne.

02.07.2016 4 z 5

Životem nekráčím sama Životem nekráčím sama Darina Hamarová

Krásná kniha, která je plná optimismu. Jak životem nekráčet sám, jak se vyrovnat s těžkou nemocí, se ztrátou blízkých. Silný, ale nádherný příběh, který se četl úplně sám.

10.06.2016 4 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Tak tohle nemělo chybu. Napínavé, psychologické, od knihy se nešlo odtrhnout. Už dlouho jsem nečetla tak napínavý thriller.

25.11.2015 5 z 5

O zahradě O zahradě Pavel Čech

Nikdy bych nevěřila, že tento příběh s krásnými ilustracemi dokážou rozehrát další a další příběhy plné fantazie.

27.03.2014 5 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Nádherný příběh, ve kterém se odhaluje rodinné tajemství. Prolínají se zde dvě dějové linie, které jsou opravdu dobře napsané. Příjemná oddechová četba, která splňuje všechny podmínky - romantická zápletka, trochu dobrodružný děj. Ke konci jsem stránky jen hltala a neskončila jsem, dokud jsem knihu nedočetla celou. Vřele doporučuji.

25.02.2014 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Tohle bylo vážně dobré na to, že je to fantasy a youngadult k tomu (oboje není můj úplně vyhledávaný čtecí žánr). Ale co k tomu říct? Skvělé počtení, autor měl vše promyšlené a stvořil svět, který nezná slitování. Mia mi byla sympatická, stejně tak i další postavy, které autor vytvořil. Ráda bych si přečetla i další díly, ale vzhledem k tloušťce to nebude asi hned.

14.08.2022 4 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Jaj, takové negativní komentáře? Mně osobně se příběh líbil. No co, že byl neoriginální, nepravděpodobný a předvídatelný. Pro mě ideální čtení, kdy nechci přemýšlet nad tím, jestli psychologie postav a romantická zápletka byla plnohodnotná a uvěřitelná. Jistě, několik much se našlo, jistě, některé části mohly být napsány jinak. Před nedávnem jsem četla podobný příběh z knihkupectví a to byla slátanina, tohle bylo odpočinkové a milé.

21.07.2022 5 z 5

Ellie a její náhodné setkání Ellie a její náhodné setkání Hazel Prior

Tohle je přesně můj šálek kávy. Mám ráda podobné příběhy, které jsou niterně hloubavé a zajímavě napsané. Obě hlavní postavy mi byly sympatické. Skvělé popisy přírody i pocitů vyvážily nepříliš akční děj. Za mě výborně napsaný román, který mě pohladil po duši.

19.07.2021 4 z 5

Heartstream Heartstream Tom Pollock

Málokdy dávám young/adult knihám max hvězdiček, většinou totiž najdu něco, co se mi nelíbí. tady jsem ovšem četla s otevřenou pusou a nestačila číst, jak to bylo napínavé. Dva příběhy, které mají v základu jedno společné - nebezpečí sociálních sítí, fanatismus a závislost. Knize jsem úplně propadla. Byla napínavá, čtivá a v mnoha ohledech i reálná.

14.05.2021 5 z 5

Ticho mezi námi Ticho mezi námi Abbie Greaves

Je to smutné čtení, lehce depresivní a byla jsem napnutá z věcí, která ještě více poznamenají Franka i Maggie. Bála jsem se číst dál, ale zároveň mě to nutilo pokračovat. Už dlouho jsem nečetla knihu, která by mě takto emočně dostala. Přesto však mám určité výhrady a to právě k tomu tichu. Ať už mám s tím, s kým žiji, jakýkoliv vztah, komunikace, i kdyby jen z organizačních důvodů, je důležitá. Jenže ticho není to hlavní, důležité je to, co se stalo před tím a čím si s Maggie musel projít. Je to těžké čtení a určitě ne pro každého.

03.04.2021 5 z 5

Utajená dcera Utajená dcera Kelly Rimmer

Moc krásný příběh, kdy na začátku stála snaha pomoci, ale nakonec to dopadlo úplně jinak. Autorka má moc příjemný styl psaní, kniha se moc dobře četla.

01.01.2021 4 z 5

Jsem zlodějka? Jsem zlodějka? Abigail Rayner

Pětiminutové čtení o tom najít odvahu napravit špatnou věc. Textu pomálu, ale byl výborně zpracovaný, k tomu krásné ilustrace. Závěrečný obrázek mě dostal :-D Ideální čtení pro děti (nejen) v mateřské škole, kam poputuje i moje kniha.

11.11.2020 5 z 5

Román z pokoje 128 Román z pokoje 128 Cathy Bonidan

Moc pěkný román, ale zatím asi ze 7lásek, které jsem už četla, nejslabší. Nebylo to špatné, líbilo se mi, že děj jsme se dozvídali prostřednictvím dopisů a přímo detektivním způsobem jsme se dostávali zpět do doby, kdy onen rukopis zmizel. Ale tak trochu jsem čekala přece jenom jiný příběh, více zamilovaný a emotivnější. Celkově asi 3,5 hvězdičky.

24.10.2020 4 z 5