Můj brácha Tornádo

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Říkají mi Julie a je mi devět let. Chtěla bych vám vyprávět příběh o sobě, o svých rodičích, kamarádkách, ale hlavně o bráchovi. Jmenuje se Jonáš a chodí se mnou do třídy, i když je starší. Má totiž ADHD. Někdy se mi zdá, že se chová jako tornádo. Chvíli neposedí, místo toho, aby šel, tak běží, všechno mu padá z ruky. Ale běhat, to on umí opravdu rychle, vždyť je členem sportovního týmu Tornáda! Kniha psycholožky Petry Štarkové je třetím titulem řady Má to háček, která pomáhá dětem a rodičům s řešením životních problémů a složitých situací. Knížky tak mohou být inspirací i povzbuzením všem čtenářům, kteří se s nějakým háčkem musejí vyrovnat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/378656/muj-bracha-tornado-kbY-378656.jpg 4.512
Série:

Má to háček (3.)

Žánr:
Zdraví, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno:, Albatros (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Můj brácha Tornádo

Přidat komentář
alenkacermi
05. ledna

Napsáno je to velice pěkně. U téhle rodiny je vidět, že se mají rádi a daří se jim různé nesnáze a neplechy překonávat s humorem a ve zdraví. V duševním zdraví. Ono s přibývajícími léty, kdy neděláte nic jiného než takhle živé dítě usměrňujete, ubývá humoru i sil.

Dragell
24.07.2018

Poučný a čtivý příběh pro mladší čtenáře z edice Má to háček přináší tentokrát náhled do života chlapce s ADHD. Kniha je plná rošťákovin, výher i proher, protože to všechno k poruše pozornosti s hyperaktivitou patří. Kniha je bohatě ilustrována, ovšem chybí mi členění do kapitol. V závěru knihy je bonus pro rodiče formou představení ADHD a pro děti jsou na internetu ke stažení pracovní listy, což je velké plus.

romcovaklarka
11.07.2018

Tuhle knížku můžu doporučit všem malým tornádům a jejich maminkám.

lenkaabooks
27.06.2018

Pro čtenáře od 7 let. Devítiletá Julie popisuje život své rodiny s bratrem, který má ADHD. Jonáš je zbrklý, v klidu nepostojí, je zapomnětlivý, každou chvíli má průšvih. Ale Jonáš je taky v něčem dobrý - v běhu a to že chodí do atletického kroužku, se pro něj ukáže být tím pravým. Na konci knihy je pojem ADHD vysvětlen s tím jak se projevuje a kde hledat radu a pomoc.

MartinaF
18.06.2018

Další titul z řady edice Má to háček byl sondou do života jedné rodiny, kde se vyskytlo onemocnění ADHD. Autorka dětem přiblížila, o čem tato nemoc je a nastínila jim nejen problémy nemoci, ale také přístup rodiny. Navíc (dospělé) čtenáře potěší i závěrečné informace, co to je ADHD a jak se k němu stavět.

bibi.r
15.06.2018

Velmi hezká knížka napsaná svěžím lehkým jazykem. Příběh má spád a nikde se nezadrhává.
Navíc téma je jednoznačně zajímavé a důležité.
Jako bonus navíc, moc dobře hodnotím Informační část o tom, co je to ADHD a možnost stáhnout si pracovní listy.