Můj brácha Tornádo

Říkají mi Julie a je mi devět let. Chtěla bych vám vyprávět příběh o sobě, o svých rodičích, kamarádkách, ale hlavně o bráchovi. Jmenuje se Jonáš a chodí se mnou do třídy, i když je starší. Má totiž ADHD. Někdy se mi zdá, že se chová jako tornádo. Chvíli neposedí, místo toho, aby šel, tak běží, všechno mu padá z ruky. Ale běhat, to on umí opravdu rychle, vždyť je členem sportovního týmu Tornáda! Kniha psycholožky Petry Štarkové je třetím titulem řady Má to háček, která pomáhá dětem a rodičům s řešením životních problémů a složitých situací. Knížky tak mohou být inspirací i povzbuzením všem čtenářům, kteří se s nějakým háčkem musejí vyrovnat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378656/muj-bracha-tornado-kbY-378656.jpg 4.423
Psychologie a pedagogika, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Můj brácha Tornádo

dobrý den kdo je autor

logopedka
04.08.2019

Oceňuji nápad - přiblížit dětem život vrstevníka s ADHD. Rychlý, zbrklý, zapomnětlivý spolužák, nemusí být jen nevychovaný zpovykanec, který je sobecký a chce ostatním jen škodit.
Líbí se mi zmínka o tom, že dítěti s ADHD může jeho vlastní chování vadit; sám má však velmi malou šanci své projevy ovlivnit. Potřebuje pomoc a pochopení okolí.
Velkou měrou vstupuje u ADHD do hry dědičnost. Znáte hyperaktivní dítě s poruchou pozornosti? Jak jsou na tom jeho rodiče - jak se projevují? :-)

Greena
29.07.2019

Tornádo je obrovská ničivá vichřice. Jonáš je můj brácha a umí být jako tornádo. On má totiž ADHD. Ta podivná zkratka je anglicky a zní Attention Deficit Hyperractivity Disorder, což se dá česky přeložit jako porucha pozornosti s hyperaktivitou. Jonáš zkrátka reaguje zbrkle, často dělá něco neuváženě, dřív než si to stačí rozmyslet.
Já jsem Julie a je mi devět. Jonáš je starší, ale přesto se mnou hodí do třídy. Občas je to s tím vážně těžké, ale věřte mi, že je to taky super brácha, bezva kluk a vážně rychle běhá! Pokud mi nevěříte, tak si pojďte přečíst knížku…

Marci18
31.03.2019

Velmi pěkně napsáno a vysvětleno. Poučné!!! Myslím si, že by pochopilo dítě od 9 let, pokud by mu to rodič dal přečíst. V dnešní době je velmi důležité vědět a znát pohled na různé poruchy.
Příběh nám přináš pohled do milující rodiny, ve které má syn ADHD, se kterým se musel naučit žít. Při čtení se člověk dokáže vcítit do jeho situace. A myslím si, že to nebylo nic příjemného, když se mu ze začátku "posmívali" a dělali si z něj srandu za jeho chování.

broskev28
27.02.2019

Pro čtenáře od 7 let, stojí v tiráži. Znamená to, že si knihu sedmiletý čtenář sám přečte, nebo že je schopen ji vstřebat, když mu ji přečte někdo jiný? Jako rodič bych si myslela, že a) je správně; jako čtenář už vím, že platí spíše b), a to jen v případě empatičtějších jedinců.
Hlavní hrdinka Julie má 9 let, já bych navrhovala nabízet tuto zajímavou knihu dětem až od 9 let výš. Důvodem pro moje tvrzení je i absence členění do kapitol, jak už tady někdo zmínil. A úplně nejlepší by určitě bylo společné čtení s některým z rodičů a následně "rozhovor s porozuměním"; myslím si totiž, že i mnozí dospěláci se v této knížce mohou o diagnóze ADHD ledacos dozvědět.
Každopádně série Má to háček je výborným počinem, od nápadu až po zpracování!

alenkacermi
05.01.2019

Napsáno je to velice pěkně. U téhle rodiny je vidět, že se mají rádi a daří se jim různé nesnáze a neplechy překonávat s humorem a ve zdraví. V duševním zdraví. Ono s přibývajícími léty, kdy neděláte nic jiného než takhle živé dítě usměrňujete, ubývá humoru i sil.

Dragell
24.07.2018

Poučný a čtivý příběh pro mladší čtenáře z edice Má to háček přináší tentokrát náhled do života chlapce s ADHD. Kniha je plná rošťákovin, výher i proher, protože to všechno k poruše pozornosti s hyperaktivitou patří. Kniha je bohatě ilustrována, ovšem chybí mi členění do kapitol. V závěru knihy je bonus pro rodiče formou představení ADHD a pro děti jsou na internetu ke stažení pracovní listy, což je velké plus.

romcovaklarka
11.07.2018

Tuhle knížku můžu doporučit všem malým tornádům a jejich maminkám.