Můj brácha Tornádo

Říkají mi Julie a je mi devět let. Chtěla bych vám vyprávět příběh o sobě, o svých rodičích, kamarádkách, ale hlavně o bráchovi. Jmenuje se Jonáš a chodí se mnou do třídy, i když je starší. Má totiž ADHD. Někdy se mi zdá, že se chová jako tornádo. Chvíli neposedí, místo toho, aby šel, tak běží, všechno mu padá z ruky. Ale běhat, to on umí opravdu rychle, vždyť je členem sportovního týmu Tornáda! Kniha psycholožky Petry Štarkové je třetím titulem řady Má to háček, která pomáhá dětem a rodičům s řešením životních problémů a složitých situací. Knížky tak mohou být inspirací i povzbuzením všem čtenářům, kteří se s nějakým háčkem musejí vyrovnat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378656/muj-bracha-tornado-kbY-378656.jpg 4.530

Kniha Můj brácha Tornádo

Damaj

Příběh přibližuje dětem, ale i dospělým život dítěte (dospívajícího) s diagnozou ADHD očima jeho sestry. Velmi pěkně, poučně a přitom citlivě popsáno. Vhodné i pro zařazení do školní četby, když se ve třídě nachází spolužák s touto diagnozou, aby ho pochopily děti,, ale i paní učitelka.

Sigiriya

člověk se každodenně nabádá k trpělivosti, říká si že za to syn nemůže, ale i rodič je jen člověk, který se prostě rozčílí. Knížka mi velmi mile připomněla co zažívá moje dítě a že se mám ještě víc snažit. Děkuji.

marie3541
11.12.2020

Tuhle knihu jsem si půjčila, když jsem hledala co nejvíce informací ohledně ADHD ke svému studiu. Knížka je asi spíše pro děti , ale mne bavila. Krásně je popsána diagnóza přímo na konkrétních situacích , takže i menší děti pochopí , co tahle nemoc způsobuje a jak se projevuje. Je to slabounká knížečka , takže se přečte za chvilinku. A opravdu hezky napsána nejen pro dětské čtenáře .

Knihomolka506
24.07.2020

Naučný příběh o tom jaké to je mít hyperaktivniho sourozence. Sama jsem se v Jonášovi viděla - taky běhám místo chůze , ale taky dobře vím , že život s takovým tornádem může mít někdy pěkně náročný, ale zábavný

29.05.2020

dobrý den kdo je autor

logopedka
04.08.2019

Oceňuji nápad - přiblížit dětem život vrstevníka s ADHD. Rychlý, zbrklý, zapomnětlivý spolužák, nemusí být jen nevychovaný zpovykanec, který je sobecký a chce ostatním jen škodit.
Líbí se mi zmínka o tom, že dítěti s ADHD může jeho vlastní chování vadit; sám má však velmi malou šanci své projevy ovlivnit. Potřebuje pomoc a pochopení okolí.
Velkou měrou vstupuje u ADHD do hry dědičnost. Znáte hyperaktivní dítě s poruchou pozornosti? Jak jsou na tom jeho rodiče - jak se projevují? :-)

Greena
29.07.2019

Tornádo je obrovská ničivá vichřice. Jonáš je můj brácha a umí být jako tornádo. On má totiž ADHD. Ta podivná zkratka je anglicky a zní Attention Deficit Hyperractivity Disorder, což se dá česky přeložit jako porucha pozornosti s hyperaktivitou. Jonáš zkrátka reaguje zbrkle, často dělá něco neuváženě, dřív než si to stačí rozmyslet.
Já jsem Julie a je mi devět. Jonáš je starší, ale přesto se mnou hodí do třídy. Občas je to s tím vážně těžké, ale věřte mi, že je to taky super brácha, bezva kluk a vážně rychle běhá! Pokud mi nevěříte, tak si pojďte přečíst knížku…

Marci18
31.03.2019

Velmi pěkně napsáno a vysvětleno. Poučné!!! Myslím si, že by pochopilo dítě od 9 let, pokud by mu to rodič dal přečíst. V dnešní době je velmi důležité vědět a znát pohled na různé poruchy.
Příběh nám přináš pohled do milující rodiny, ve které má syn ADHD, se kterým se musel naučit žít. Při čtení se člověk dokáže vcítit do jeho situace. A myslím si, že to nebylo nic příjemného, když se mu ze začátku "posmívali" a dělali si z něj srandu za jeho chování.