martinaandulka martinaandulka komentáře u knih

Libuše Šafránková – Hvězda našich srdcí Libuše Šafránková – Hvězda našich srdcí Dana Čermáková

O paní Libušce Šafránkové se dozvíme od jejího narození,přes hereckou a osobní žívotní dráhu.Není to špatně zpracované,ale přece mi tam něco chybělo,ale za knihu jsem ráda,moc mi chybí.

31.07.2021 4 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Třetí série od autorky a opět skvělá.Paní autorka ve všech svých sérii popisuje 2 světovou válku a poválečnou dobu z pohledu obyčejných německých lidí za což jsem ráda a moc mi to zajímá.Samozřejmě kniha je propletená romantikou a udržení kavárny.

20.07.2021 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Mě se kniha kniha dobře četla,moc se mi líbilo popisování metra,tunelu a celkově děj byl napínavý,pachatele jsem neodhalila a bylo to pro mě překvapení.

11.07.2021 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Znova jsem si přečetla a opět nadšená.Romantické čtení s návštěvou Kodaně co víc jsi přát.Doporučuji čtenářům,který chtějí odpočinkové čtení.

06.07.2021 5 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Předčilo to mé očekávání,vrátit se k tématu Dracula a napsat to čtivě a přitom zanechat podobnou upírskou temnotu... .Hlavní postava je Bram Stoker což je spisovatel knihy "Dracula",zajímavé je,že jeden ze spisovatelů toho to románu je praprasynovec Darce Stoker.Kdo má rád Draculu vřele doporučuji.

27.06.2021 5 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Velmi silný příběh židovské dívky Hany,díky mladé Japonské dámy,která pátrala po Haně Brady když se k ní dostal její kufřík.Na konci jsem plakala a prosím at lidé neposuzují podle vyznání,pleti a at je mír!

20.06.2021 5 z 5

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Opět jsem nadšená a moc se mi pokračování líbí, není to červená knihovna je to život.

19.06.2021 5 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Za mě supeeeer,líbilo se mi stejně jako Trhlina,je to napínavý pozvolný trhiller,který mi vleze pod kůži jako Halný vítr... .Těším se na Tmu a Strach.

12.06.2021 5 z 5

Dokonalá zrada Dokonalá zrada Lauren North

Je to smutný příběh Tess,který zemře manžel při pádu letadla.Je to psychologický román s překvapivým závěrem.Jen mi přišlo chvílemi málo uvěřitelné.

08.06.2021 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Mě se kniha moc líbila. Dobře se četla , byla sice psychicky náročná, hodně jsem u ní přemýšlela a mockrát mi zamrazilo, že se takové podobné případy stávají.Eliška mi na začátku přišla statečná, chytrá a uměla jsi poradit,ale pak se stal s ní obrat...

02.06.2021 5 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Moc pěkné čtení,mám ráda historické romány,které se odehrávají ve dvou časových úsecích.Moc pěkně se četlo a popisy pobřeží jsem si náležitě vychutnala.

29.05.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Naprosto skvěle napsané pokráčování románové kroniky starého města Karviná tentokrát v letech 1921-1945.Prožívala jsem nelehké žití knižních hrdinů,měla jsem moc ráda Ženku a fandila jí,ale pak v dospělosti zklamala svými jednání.... .

25.05.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Mám moc ráda knihy paní Morštajnové,na tuto jsem se moc těšila .Je napsaná pěkně svižně to autorka umí ,jen konec byl za mě otevřený moc a za to dávám hvězdičku dolů,přitom její knihy končí z otevřeným koncem,ale je tam naděje a dá se předpokládat jak to pokračuje,ale u této ne.... .Važme jsi svobody i tak to mohlo dopadnout.

13.05.2021 4 z 5

Ztichlá zoo: Co jste kvůli pandemii neviděli Ztichlá zoo: Co jste kvůli pandemii neviděli Miroslav Bobek

Nádherná kniha o pražské zoo,která krásnými fotografiemi a komentářemi popisuje nelehký rok v době pandemie.

08.05.2021 5 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Za mě moc propletené v časových úsecích a postavách.

06.05.2021 4 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Tato kniha měla velikou reklamu a sliboval napínavý trhiller na,který nezapomenete,tak to se u mě nekonalo,čte se to svižně,začátek vypadá slibně ten měl rozjezd a byla jsem chvíli napnutá,ale v půlce se to zvrtlo a stal se z toho laciný konec,škoda měla kniha velký potenciál.

27.04.2021 3 z 5

Pařížský architekt Pařížský architekt Charles Belfoure

(SPOILER) Za mě je kniha čtivá a to popisuje historii v Paříži za 2 světové války a architekturu.Jen konec mi nepřijde moc uvěřitelný i když je krásný.

23.04.2021 4 z 5

Kolo štěstěny Kolo štěstěny Ken Follett

Druhá polovina 19 století Anglie,příběh začíná potyčkou,která vyústí smrtí jednoho z chlapců,které vypadá jako nehoda... .Kniha se četla na začátku trochu těžce,pak jsem si zvykla a četlo se mi lépe.Příběh a historie té doby je napsána moc hezky,jen lidé jsou stejné dobří a špatní jako v reálném životě.

19.04.2021 4 z 5

Zoopisník Miroslava Bobka Zoopisník Miroslava Bobka Miroslav Bobek

Pan ředitel pražské zoo vypráví o zoo a též o místech kde byl jako třeba Mongolsko, Afrika...,kde hrozí vyhynutí volně žijících zvířat.Mnoho jsem se dozvěděla a tuto knihu jsem přečetla podruhé.

10.04.2021 5 z 5

Smrt lorda Edgwarea Smrt lorda Edgwarea Agatha Christie

Hercule Poirot je prostě dokonalý detektiv a jako vždy případ vyřeší.Opět nádherná detektivka.

03.04.2021 5 z 5