Smrt lorda Edgwarea

Slavný detektiv Hercule Poirot a jeho přítel kapitán Hastings se střetávají s neobyčejně vychytralým vrahem, který zabíjí rychle, nemilosrdně a bez sebemenších výčitek svědomí. Svou vychytralostí položí na lopatky nejen inspektora Jappa ze Scotland Yardu, ale i samotného Hercule Poirota. Ten sice záhadu nakonec vyřeší, ale sám tento případ považuje za jeden ze svých řídkých neúspěchů. Vyšlo také pod názvem Lord Edgware umírá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25634/big_smrt-lorda-edgwarea-pBd-25634.jpeg 4.4372

Hercule Poirot 8.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Zeras

Lord Edgware Dies, 1933

Kniha Smrt lorda Edgwarea

PaníLenka

Napínavá jednohubka na dva večery, přesně, jak jsem potřebovala.

slawa.cap

Poslouchal jsem jako audio.
Už několikátá Agatha skoro v řadě a trochu jsem se nudil. Zápletka jako obvykle zamotaná a zdánlivě nerozluštitelná, plná falešných stop. Po úvodním seznámením s lordem Edgwarem jsem čekal nějakou perverzi a moje podezření se upínalo spíše k dceři. Ono nakonec i Poirot vlastně na případ nestačil, tak jak bych mohl čekat, že já to zvládnu.
Ale u této knihy mi došlo jaký důraz autorka dává na třídní segregaci a všechny s nižších třídy bere téměř jako podřadné. Dosud mi to nějak nedocházelo, ale tady mi to nějak začalo vadit.
A Hastings přes všechny své klady tady vystupoval jako idiot. Jeho postava je celkově dost nevyrovnaná.
Na čas si dám pokoj, ale určitě se k Poirotovi vrátím.

Vesmich

Hastings je v tomto příběhu obzvláště natvrdlý a Herculovi nanervylezoucí, ovšem je to zapeklitý případ! Agatha to tady pořádně zamotala, zkombinovala a nasázela, že se i šedé buňky samým úsilím vařily!

terimila

Fajn oddychovka. Nestrhla mě, ale četla se velmi příjemně, nutila přemýšlet, hledat. Závěr hodně dobrý, nijak extra překvapivý, ale dobře promyšlený. Kvalitní klasika.

Le Chat
29.11.2021

Detektivky s Herculem Poirotem mám opravdu ráda a tato (ve které nechybí ani jeho věrný přítel Hastings) se OPRAVDU POVEDLA. Mohu jenom doporučit. :-)

TaNya_
19.09.2021

Jak já mám to vyprávění Hastingse ráda. Mnohem lepší, než když u Poirota chybí.

kristijan
29.04.2021

Mám rád televizního Poirota, tak jsem sáhl náhodně po jednom knižním provedení, ale přestože se to četlo hezky, cítím po dočtení mírné zklamání. U seriálů jsem neměl nikdy ani tušení, kdo by mohl být vrah, tady jsem si byl jistý v podstatě už od začátku. Jen šlo o to, aby se vyjasnilo, jak to přesně vrah provedl. Poirot byl přitom zrovna dlouho na špatné stopě, což pro mě poněkud nepotvrzovalo, že je to s jeho šedými buňkami tak slavné, jak sám pořád dokola opakuje. Tak nevím, asi budu muset zkusit ještě nějaký další díl, abych si o knižním Poirotovi udělal lepší představu.

martinaandulka
03.04.2021

Hercule Poirot je prostě dokonalý detektiv a jako vždy případ vyřeší.Opět nádherná detektivka.