Smrt lorda Edgwarea

Slavný detektiv Hercule Poirot a jeho přítel kapitán Hastings se střetávají s neobyčejně vychytralým vrahem, který zabíjí rychle, nemilosrdně a bez sebemenších výčitek svědomí. Svou vychytralostí položí na lopatky nejen inspektora Jappa ze Scotland Yardu, ale i samotného Hercule Poirota. Ten sice záhadu nakonec vyřeší, ale sám tento případ považuje za jeden ze svých řídkých neúspěchů. Vyšlo také pod názvem Lord Edgware umírá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25634/smrt-lorda-edgwarea-pBd-25634.jpeg 4.4330

Hercule Poirot 8.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Zeras

Lord Edgware Dies, 1933

Kniha Smrt lorda Edgwarea

martinaandulka

Hercule Poirot je prostě dokonalý detektiv a jako vždy případ vyřeší.Opět nádherná detektivka.

MilanCFC
14.10.2020

Poprvé, a záměrně, jsem sáhl po Poirotovi psaném v originále, a to z prostého důvodu - chtěl jsem vidět, jak to ve skutečnosti Agatha Christie napsala. A můžu rovnou říct, že jen z jazykového hlediska to byl zážitek. A pak k tomu máme samozřejmě samotný obsah knihy a to je hned zážitek číslo dvě. Nemohu říci, že bych toto dílo zařadil k těm autorčiným nejlepším, ale stále je to moc podařený nadprůměr a prostě kvalita. Šibalka Agatha si se čtenářem hned na několika frontách opět dokonale pohrála (však i sám Poirot byl v pár okamžicích dokonale zmatený!!) a navíc znovu připojila i úžasné přátelství hlavního hrdiny a kapitána Hastingse, to prostě vždy pobaví.

m_martina
24.06.2020

Tento Poirotův případ je pořádně zapeklitý. Kniha je čtivá, dobře napsaná a moc se mi líbila.

Ferry9
19.06.2020

Zase opět dobrá detektivka. Bylo to neuvěřitelně zamotané.

castiglione
11.06.2020

Ta Agatha je prostě dobrá!

u_marketa
18.03.2020

Tak tohle bylo zase "něco jiného"! Nechápu, kam na ty nápady Agatha chodila a jak mohla chrlit jednu originální detektivku za druhou. Mě opět vodila celou dobu za nos, a to jsem si myslela, jak jsem chytrá, že jsem to postřehla s tou přezdívkou, nastrčené to tam bylo dokonce dvakrát, ale byla jsem vedle jak ta jedle, jediné, co jsem trefila, bylo, že mají hledat člověka opačného pohlaví. Osoba vraha je zase neskutečnej charakter, výborně vykreslenej. Všechno skvělé, jen ten Hastings už by se fakt mohl poučit a přestat pochybovat o Poirotovi, dělat z něj, i když jen ve své mysli, senilního dědu... V každém díle mu to přece tolikrát natře, ale ten mladík si každou chvíli myslí, že mu teď už ale opravdu přeskočilo. Nepoučitelnej prostě. :)

sklibaa
06.02.2020

Miluju tvorbu Agathy, zejména povídky o Poirotovi.
Bohužel, tento díl byl za mě slabší. Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst do děje. Připadalo mi, že se vyskytuje v příběhu mnoho postav najednou, a většina z nich mi přišla velmi podobná. (Což pak v ději i přispělo k zápletce). Takže jsem se ze začátku, vlastně i trochu ke konci, ztrácela v tom, kdo je kdo.

Jinak zápletka rozhodně plný počet *. Klasicky, vražda, která se zdála být naprosto jasná, a pak opět úplné vyvrácení mých domněnek.

Rozhodně se ale neřadí mezi špatné knihy. Jen bohužel tolik podobných postav najednou na mě bylo ze začátku opravdu moc. Až mě to odrazovalo od pokračování v četbě. Proto mi také trvala asi nejdéle ze všech jejich předchozích dílů HP.

nikikostadinova
30.12.2019

Fajn detektivka, která se strašně rychle čte, ale pořád čekám, co překoná vraždu Rogera Ackroyda.