martina5069 martina5069 komentáře u knih

Hrej hráčem Hrej hráčem Emma Hart

Hrej hráčem jedna hra dva hráči, holka jménem Maddie, která v životě zažila hromadu smutku a ztráty ale také holka,která je silná a hodlá se postavit výzvě ohledně hráče dva a tím je arogantní sukničkář Braden, který ohne každou holku na kterou se podívá a to je zase výzva pro něj protože do začátku hry je Maddie nedostupná a i když ji chce každej chlap ona je všechny odmítá. Až do osudné sázky .....
Kniha je plná intrik, lásky , zklamání a přátelství. Mě osobně čtení hodně bavilo a těším se na další díly jelikož sem četla že každý díl má být o jiné postavě z prvního dílu. Jinak doporučuju jako oddychovku na tohle divný babí léto :-D

02.10.2017 4 z 5

Důvod dýchat Důvod dýchat Rebecca Donovan

No poslední kapitola mě nechala s otevřenou pusou, rozhodně se pustím do dalších dílů. Příběh Emili a Evana sem si zamilovala i když byl smutnej. Bohužel tyhle věci se stávají v životě docela často že někomu umře rodič, druhej pije a tak přijde dítě do opatrovnictví spojené rodiny taky k bratrovy otce a jeho manželky která ji nemůže z neznámého důvodu vystát a bere ji jako vetřelce. Díky bohu za to že existují přátele a i v těchto složitých situacích se dá najít láska. Za mě super počtení jediný co bych tomu vytkla je hoooodně překlepů, které u čtení ruší.
Recenze zde:http://knizkypodleelfika.blogspot.cz/2017/05/17kvetna-2017.html

15.05.2017 5 z 5

Dýchání pod vodou Dýchání pod vodou Alex Flinn

Tenoučká knížka přečtená za 2 dny tak moc mě zajímal děj že sem jen četla a četla při volných chvílích. Najivně jsem si myslela že půjde o romantickou knihu takovou tu přeslazenou a ono prd. Kniha pojednává o tom, jak rodiče dokáží tvrdě vychovávat svoje děti a ty děti se nakonec stávají násilnými stejně jako oni. Docela mě mrzí,že si Caitlin nechala všechno líbit ale tak to bohužel je i ve skutečném životě.Posloucháte, že se změní a že už to nikdy neudělá a vždycky to sou jenom keci a většinou to vyhustí v něco ještě horšího. V tomto případě jde říci, že je láska slepá ale nakonec si člověk uvědomí. že je to špatně. Za mě kniha super a měli by si ji přečíst všichni koho toto téma zajímá. Určitě sem tentokrát nesáhla špatně. Za mě 5* z 5.
"Je snadné uvěřit tomu, co čteme v knihách, dokonce i tomu, co slyśíme v televizních reklamách, ale nikdo nás neučí věřit sami sobě. Naši rodiče něco propásli nemyslíte? "

Recenze zde : http://knizkypodleelfika.blogspot.cz/2017/04/utery-25duben-2017.html

24.04.2017 5 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Dnes dočteno, když to vezmu jako kniha vs. film tak musím říct, že se mi film líbil víc bylo tam vlastně všechno co bylo v knize ale zkráceně. V knize je děj popsaný detailně s tím že se dozvídáme i jak probíhal Benův výcvik a spoustu jiných detailů které ve filmu chyběli ale zase kdyby tam bylo obsaženo všechno tak má ten film asi tak 4 hodiny ne-li víc :-D Přemýšlela jsem kolik dát knize hvězdiček nakonec sem dala 3 protože přece jen nevím jestli mě kniha bavila nebo né navíc mi trvalo 12 dní ji přečíst protože sem se do ní pořád nějak nemohla ponořit a pořádně ji vnímat. Ještě ke všemu mám asi nějakou čtecí krizi. No uvidíme jak se mi budou líbit další díly z téhle série sem na to hodně zvědavá. Ještě bych dodala že Evan Walker je prostě super :-D

17.03.2017 3 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Moc pěkná kniha o pohádkových bytostech. Moc se mi líbila proto mám radost, že vyjde asi 5 dílů, jenom doufám, že všechny přeloží do češtiny. Do dalšího dílu určitě půjdu. A o čem kniha vlastně je? Dvojčata Alex a Conor dostanou od babičky knihu pohádek ke svým 12 narozeninám. Nemají to v životě lehké, umřel jim tatínek a musely se odstěhovat ze svého domu do menšího. Žijí tedy s maminkou a babička je chodí navštěvovat. Jednoho dne začne kniha pohádek vydávat zvuky a svítit Alex a Conor se propadnou do knihy pohádek a najednou jsou v říši o které četly jen v knihách. Pro to, aby se dostaly domů musí sehnat 8 věcí od pohádkových bytostí z deníku který psal neznámí muž aby se taky dostal do světa lidí a jemu se to podařilo. Jenže háček je v tom, že se kouzlo splňených přání může použít jen dvakrát a jedno už použil ten neznámí muž a druhý háček nastane v tom, že věci hledá ještě někdo jiný. Nastává tedy napínavá cesta plná vtipu a shledání například s popelkou, Locikou, Šípkovou růženkou nebo Malou mořskou vílou.Nejvtipňejší postavou pro mě byla Červená karkulky po uší zamilovaná do Jacka s kouzelnou fazolí. Jak celý příběh skončí se budete muset dozvědět samy. Za mě zatím nejlepší kniha roku 2017 a rozhodně si zaslouží 5 hvězdiček a určitě knihu doporučuji. Ach jo, už aby byl další díl ...

24.01.2017 5 z 5

Strašák Strašák Claire Wendling

Přečteno. Mě se to líbilo a právě proto mě mrzí že nevím jak to dopadne :-(

10.01.2017 3 z 5

Theo Theo Claire Wendling

Kresby pěkný příběh takovej napůl no. U pár obrázků sem se i usmála. Jdu na druhý díl. Škoda, že u nás nevyjdou všechny.

10.01.2017 3 z 5

Garfield obléhá dům Garfield obléhá dům Jim Davis

Hodně sem se nasmála moc vtipný sešit :-)

06.01.2017 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Super knížka miluju Alenku v jaké koliv podobě a tahle byla krásně tajemná :-) Některý kapitoly byli docela nechutný ale dávalo to pŕíběhu ten správný říz a hned se vrhám na dvojku. Od začátku mé kniha bavila hlavné ty zvraty sem zvědavá o čem budou dalśí díly. A jestli budou aspoň z půlky tak super jako ten první :-) Doporučuji, každý si tam najde to svoje.

20.05.2016 5 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Sice po delśí době dočteno protože nebyl moc čas ale mám z toho teď trošku rozhozený pocity.... Příběh napínavej od začátku do konce ale ten konec..... strašně rychle useknutej a stalo se to teda nebo ne? Trochu nechápačka :-( V druhým díle se to asi nedozvím když to má být díl o růži podzimu..... Líbil se mi vztah mezi kasperem a violet ale král se choval do tŕíčtvrtě knížky jako blb. Ani nevím co o knize napsat protože příběh byl dlouhej a ten konec mě naštval proto dávám 4 hvězdičky takový slabší. Chtělo by to ještě aspoň 2 kapitoly kde bude víc rozepsanej konec...

14.04.2016 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Uf musím říct že tenhle díl byl ještě lepší než první sem zvědavá jak to celý dopadne. Co se mi nelíbilo tak chování Maxona ptž se choval jako cassanova ale zase pro změnu byli vyjímky za který sem ho obdivovala viz Marly. Královo chování bylo strašný a nechápu jak se mohl dat dohromady s tak hodnou královnou. No a Aspen já vím že chce Ameriku ale jak si tím může být jistej když nezkusil žádnou jinou. No a nečekaně Celesta se chovala jako vždycky tudíž jako totální kráva nechápu jak s ní Maxon mohl něco mít ale co de přece o hru. A nakonec se mi líbilo že americe konečně došlo že Aspen není to pravý ořechový už jenom kvůli tomu jak se jí furt snaží získat a nenechá ji ani n chvilku vydechnout a promyslet si to. No hltala sem stránku po stránce a myslím že se třetím dílem tomu nebude jinak a knihu určitě doporučuju :-)

21.03.2016 5 z 5

Životy, které jsme ztratili Životy, které jsme ztratili Megan Crewe

Přávě dočteno. Musím říct že mě tahle trilogie nadchla a proto mě strašně mrzí že autorka nevidá třetí díl když to ještě ke všemu skončilo s otevřeným koncem. Achjo co se jenom stane dál ta nevědomost me ubijí :-( Jediný co me zbívá je naděje že si to autorka rozmyslí a třetí díl přece jenom vidá potom bych byla jedna z prvních co si knihu pořídí :-) Doporučuji je to napínavá jízda o přežití ......

13.02.2016 5 z 5

Jednou ano, dvakrát ne Jednou ano, dvakrát ne Cylin Busby

Hodně přemýšlím co o knize napsat protože mám smíšené pocity ,....... Dala jsem 4 hvězdy protože mě mrzel ten konec čekala jsem že to dopadne happy endem a ono prd. Začátek knihy se mi četl docela blbě ale pak sem se do toho dostala a najednou mě to začlo bavit a já se od knihy nemohla odtrhnout a ten konec byl teda pecka ale přečtěte si ji sami ať nic neprozrazuju.Jedině co tak že o knížce budete ještě hodně dlouho přemýšlet a určitě se najdou takový kteří ji doporučí dalšim a nebo si ji minimálně ještě jednou přečtou. Takže za mě super :-)

18.08.2015 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Já chci mít taky doma takovýho Christiana Graye :-) Tenhle díl mě přišel trošku napínavější oproti prvnímu sem zvědavá na třetí i když podle komentářů co se tu píšou to mohlo prý skončit tímhle dílem ale zvedavost je prvít a i když tuším co v tom posledním asi bude tk do toho půjdu ale jako u minulého dílu si dám chvíli pauzu než si ho přečtu :-)

20.09.2014 4 z 5

Osudové rozhodnutí Osudové rozhodnutí Lisa McMann

Už mám přečtenou celou serii a tenhle díl byl asi nejslabší a nejsmutnější ale musím říct že rozhodně nelituju toho že jsem si sérii přečetla a nebyl to zbytečně promarněný čas :-) DOPORUČUJI !!!

04.09.2014 4 z 5

Carmilla (převyprávění) Carmilla (převyprávění) Josef Pepson Snětivý (p)

Čtivá, chytlavá, zajímavá ....

09.08.2014 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Konečně mám dočteno a musím říct že se mi to líbilo víc než božský bastard ve kterém pořád souložily a on jí trhal kalhotky ale zase se mě líbilo že to bylo z pohledu obou kdežto v odstínech šedi mluvila jen Ana.
Co mi vadilo tak že se tam pořád opakovalo má vniřní bohyně a že jí řikal baby to mi tam hodně vadilo. No sem zvědavá na další díl ale dám si na chvilku pauzu protože 600 stránek dá pořaně zabrat :-)
Jinak ještě v porovnání s bastardem se mi líbila i obćasná romantika a vlastně celkově to rozepisování, že to nebylo jenom o sexu ale o pochopení dvou různých lidí kteří se do sebe zamilovaly ale jeden se to bojí říct a druhý zas neví co chce.
Moje schrnutí je že se mi kniha líbila na 5 a půl hvezdićky :-D

07.08.2014 5 z 5

Vášeň Vášeň Lisa Jane Smith

Neměla jsem teď moc času číst proto mi to trvalo tak dlouho přečíst poslední díl no a moje pocity? Asi nejlepší byla jednIčka, dvojka ušla a trojka byla asi nejvíc napínavá podle očekávání to dopadlo dobře a kaitlyn zůstala s tím lepším :-D Jinak sem ráda ťe sem si tyhle knížky přečetla i když sem o nich hodně pochybovala po tom co sem od autorky četla i pár knížek upířích deníků a mile mé to překvapilo. Myslím že se k téhle autorce ještě někdy v budoucnu vrátím.... ale až za nějaký čas :-)

21.07.2014 4 z 5

Posedlost Posedlost Lisa Jane Smith

Musím dát o jednu hvězdičku míň protože ten předešlý díl se mi líbil víc. Chtěla sem si dát na chvilku pauzu od temných vizí a začít číst něco jinýho ale nakonec sem otevřela i trojku. Uvidíme jak to všechno dopadne :-)

08.07.2014 4 z 5

Odhalení Odhalení Lisa Jane Smith

No musí říct super na to že sem upíří deníky zavrhla tak sem se hodně dlouho přemlouvala jestly mám knížku vůbec číst ale tak když už mi pŕítel koupil první dva díly tak sem si řekla že to zkusím a hned po první kapitole sem věděla že to bude supr ! Kdybych měla víc času tak mˇam knihu přečtenou snad za dvba večery a to mé to normálně trvá tak týden :-D Jen mě to trochu pŕipomělo právé ty upíří deníky a stmívání v tom že se zas rozhoduje mezi dvěma borcama :-D Jinak doporučuju kniha má všechno napětí akci i romantiku těším se na další díly :-)

01.07.2014 5 z 5