Vášeň

Tretí diel napínavej fantasy série! Kaitlyn a jej priatelia vlastnia úlomok čistého kryštálu od Bratstva. Ním by mohli zničiť ohavný kryštál pána Zetesa, pomocou ktorého jeho majiteľ pácha mnoho zla. Nevedia však, kde pán Zetes kryštál ukrýva, ani ako sa k nemu nebadane dostať. Kait sa preto vracia do Zetesovho Inštitútu ako špión. Pritom si stále nie je istá, či v skutočnosti miluje Roba alebo Gabriela… ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144206/vasen-144206.jpg 4.1331

Temné vize 3.

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Fragment (ČR)

The Passion, 1995

Kniha Vášeň

SHi
27.08.2020

Platí totéž jako pro předchozí dva díly: naivní příběh plný nepříliš logických scén a s plochými postavami až na výjimky tak protivnými, že čtenáře sotva zajímá, co se s nimi stane dál.
Nicméně… iritující zápletky vesměs vyvažují situace, které jsou opravdu hezky napsané. Vztah Kaitlyn s Gabrielem je po celou dobu uvěřitelný, plný něhy i vášně, plný nedorozumění a zlosti, ale i odpuštění a naděje, následované opět nejistotou a dalším smířením. Gabrielova situace obecně a jeho pohled na svět a sebe sama je v knize jednoznačně nejzdařilejší zápletkou (či snad jedinou zdařilo) a autorce se dařilo zdařile popisovat, co pro něj jako pro nedůvěřivého samotáře muselo znamenat uvěznění v telepatické síti spolu s ostatními. Po celou trilogii je nesmírně patrná Gabrielova nejistota a zranitelnost, jeho naivní až dětská nevinnost – to vše skryté za zdmi, které kolem sebe vystavěl, neboť události minulosti i přítomnosti ho neustále přesvědčují o tom, že on k těm „dobrým“ nepatří a že bude nejlepší o nikoho se nestarat. Načež tu máme Kaitlyn, která v něm probouzí staré pocity lásky, a Roba, jehož uznání Gabriel touží získat. Celá ta záležitost, kdy se Gabriel pomalu učí otevírat se Kait, Robovi i ostatním je krásně nastíněna a zavdá si už jen s kapitolami z pohledu Kait, kde popisuje ono nahlížení do Gabrielovy duše, to spolu s pocity, které z něj vnímá. Díky těmto procítěným scénám můžu tedy říct, že tuto sérii mám ráda a jsem po většinu času schopna přehlédnout, že zbytek knihy už stojí naprosto za nic.

Veronikados
31.07.2020

Tak a konečně tu máme to vyvrcholení děje, mno musím říct kniha mě opravdu nezklamala. Byla lepší než předchozí dva díly, o tom není pochyb. Zakončení bylo z mého pohledu dobré. Postavu, kterou jsem neměla příliš v lásce byl Rob. A jak to tak bývá, velmi jsem si oblíbila Gabriela. Rozhodně doporučuji, krásné zakončení trilogie. Hodnocení 87% (4.4 hvězdičky)

AniDi
06.10.2019

A mě se moc líbila, krásné zakončení. Líbilo se mi očekávání věcí budoucích, krásná romantická linka. Něpatí nechybělo, postavy sympatické. Pro mě klidně mohla být delší. Doporučuji jako lehké čtení.

Mandal
18.12.2018

Tato knížka byla dobré zakončení celé série, ale už od začátku mi bylo jasné jak to celé skončí. Upřímně jsem čekala nějaké skandální odhalení, nebo že se bude Rob o ni víc prát,ale nic .....škoda

Ivka14
02.09.2018

Tohle byl jeden asi nejlepší díl. Akorát mě ke konci překvapila možná i trochu zklamala Kait. Ale jinak moc doporučuji.

makynka911
27.07.2017

U knih se dobře relaxovalo, nebyly moc dlouhé, byly napínavé a zamilované. A jako asi všichni, i já jsem si všimla a asi dostatečně nedocenila (ani nechci docenit) podobenství s Vampire Diaries. Ale to je zase jiný příběh :) Za mě prostě průměr, který neoslní, ale ani neurazí :)

KateChatt
18.03.2017

Jsem ráda za šťastný konec, hádám, že by mě docela naštvalo, kdyby tahle série skončila jinak.

Tigergirl
20.11.2016

Třetí díl hodnotím také velmi pozitivně. Ze začátku to bylo trochu táhle, ale v druhé polovině už začal mít děj spád, napětí a akci, Celou trilogii hodnotím tak na 3,5 hvězdičky. Bylo to fajn čtení :)