martina5069 martina5069 komentáře u knih

Vincent Vincent Barbara Stok

Krásně graficky zpracovaný komix , určený spíš pro děti. Komix popisuje život Vincenta Van Gogha a jeho bratra Theodora. Líbilo se mi vykreslení Vincentovy epilepsie s depresí, je to zároveň veselý a smutný příběh s krásnými kresbami.

" Doufám, že rodina pro tebe bude tím, čím je pro mne příroda. Já, který nemá ani ženu ani dítě , nacházím klid, když spatřím obilný klas, borovou větev, stéblo trávy. Když venku v krajině maluji, cítím pouta, která nás všechny spojují. "

12.10.2021 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Právě doposlouchaná audiokniha. Musím řïct, že kdybych ji měla číst v papírové podobě tak se na ni brzo vyprdnu, navíc je to žánr, který normálně nečtu ovšem, když jsem na ni narazila a zjistila že ji načetl Martin Stránský, šla jsem do ní a nelituju. A proč hodnocení 3 hvězdičky? Zaprvé ty hudební podkresy u kapitol jsou večer spíš na lekačku, jak jsou hlasitý a nehodí se tam. A druhá mínus je za samotný příběh.... Moc detailů ve kterých se ztrácíte ano jasný čtenář měl být napnutý až do nepředvídatelného konce ale i tak některé kapitoly byli zbytečné. Mě osobně se nejvíc líbily kapitoly z léčebny a s kolegyní Wolfa Baxterovou. Přemýšlím jestli jít i do druhého dílu, když vím že je namluvený ženskou a vyšetřování má vést jenom Baxterová no uvidíme, docela mě láká celá trilogie :-)

23.01.2021 3 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Moc krásná knížka ale proč mi to proboha ten Sparks dělá, že u každé jeho knihy řvu? Čtení této knihy se mi trošku protáhlo jelikož byla čtecí krize ale pokaždé, když byla chvíli nálada tak jsem ji stránku po stránce dočítala. Kniha má dvě dějové linky. Minulost Iry a Ruth, kteří se milovaly a sbíraly obrazy a současnost Sophie, která studuje umění a toreádor Luk. Díky jednomu závodu se seznámí a vlastně čteme o jejich vztahu, Ke konci knihy se tyto dvě linky a příběhy propojí. Vyšel i stejnojmenný film přičemž děj je úplně převrácený i když svým způsobem stejný. Přemýšlím jestli se mi líbilo více knižní nebo filmové zpracování a musím říct, že je to tak na stejno obojí má něco do sebe a řekněme, že film je kratší a srozumitelnější než 432 stránková kniha. Doporučuji !
Spoiler: Pokud čekáte smutný nebo veselí konec.... Dočkáte se obojího ...

" Slunce stoupá výš a výš a já trpím, i když jsem mimo tělo. V krku mám sucho a nepřeju si nic jiného než zavřít oči a vyhasnout. Jenže Ruth mi to nedovolí... "

28.11.2020 4 z 5

Garfield není troškař Garfield není troškař Jim Davis

Náhodou v pořadí 9tý strip co mám přećtený a zrovna halloweensko vánoční. Ideální, když potřebujete vypnout mozek :-)

21.11.2020 4 z 5

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Když jste nemocní, potřebujete nějakou knihu u které nebudete muset moc přemýšlet a i když je vám 30 jako mě, tak vás tahle kniha pohladí po duši. Knihy je plný internet a slyšela jsem na ni jenom dobré ohlasy, takže když jsem šla kamarádovy vyzvednout v knihkupectví knihu tak jsem zamířila do sekce young adult a viděla tam poslední tři výtisky s tím, že jsem ji přelouskala za 3 dny.
Jedna paní na facebooku se mě ptala jestli je kniha vhodná pro 12 letou sklečnu, tak musím říct , že ano i když je v knize řečeno jedno docela silné téma a tím je deprese a strach ale zase kdybych knihu četla na základce já, byla bych nadšená a možná by tenkrát moje problémy dopadly jinak. Kniha má hloubku a čte se moc dobře. Sympatičtí hlavní hrdinové až na konec, kdy se Wallace začne chovat jako sobecký vůl ale co by sme chtěli od puberťáků, i když vlastně do kolikati let je puberta? Hrdinům je skoro 18 let a chovají se na 15.
Za mě teda fajn, chtěla jsem dát jen tři hvězdičky ale za ty kresby a celkové pojetí knihy dávám čtyři a doporučuji.

07.11.2019 4 z 5

Přej mi domov Přej mi domov Kay Bratt

Krásná kniha o jedné cestě za šťastným koncem a jako bonus při té cestě narazíte na úžasnýho psa který se bude jmenovat Hemy a toho si 100 procentně zamilujete. Nádherný příběh o holce, která to neměla v životě jednoduché ale vše se obrátí k lepšímu. Dávám 4* za uspěchaný konec, protože mám pocit, že tam ještě ohledně poslední kapitoly prostě něco chybí a je tam jedna nevyřčená otázka ohledně jejich matky.

17.10.2019 4 z 5

Na dně v Paříži a Londýně Na dně v Paříži a Londýně George Orwell (p)

Posloucháno jako audiokniha 3hodiny 54 minut. Náhodou jsem narazila na tuhle audioknihu pro procházení kanálu youtube a okamžitě jsem se zamilovala, skvělý přednes. Zatím moje první kniha od Orwela a určitě né poslední. Doma mám ještě jeho knihu 1984 na kterou se chystám. Hodně se mi líbilo poposování bídy a špíny Londýna, který mě už odmala fascinuje. Hrozně se mi líbilo popisování pohostinství, jelikož v něm taky dělám a u těhle pasáží sem se několikrát přistihla, že se usmívám, protože mi to občas připomělo i mě jak se potím v kuchyňi nebo za barem. Kniha popisuje různorodé příběhy chudých lidí, až mě jich bylo občas líto ale konec mě trošku zamrzel a dávala sem si otázku " Jak to vlastně s Orwelem dopadlo? "

13.06.2019 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Tak tohle byla parádní jízda, hned se vrhám na další díl. Příběh Theresy a Hardina mě fakt dostal. Jo bylo to sice jak na houpačce, že se milujeme pak zas nenávidíme, pojď sem - už se nepřibližuj! Ale pořád to má něco do sebe, pořád se tam něco děje a příběh avás tak vtáhne, že prostě musíte číst dál a dál, až najednou jste na poslední stránce a saháte po druhým dílů, protože jinak vás asi zabije zvědavost co se bude dít dál a hlavně si říkáte "panebože co chce autorka narvat do 4 knížek a hlavně do tolika stránek" Doporučuji a těším se na film, i když pochybuji, že bude tak dobře jako samotná kniha.

17.03.2019 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Jedna z nejlepších co sem za poslední dobu četla, příběh má všechno, romantiku, vtip, tajemstvi...Tuhle knihu prostě nejde přestat číst dokud ji nedočtete a strašně ráda se k ní někdy vrátím :-)

27.01.2019 5 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Úžasná kniha o Noahovy a Echo, kniha o tom jak je těžké žít a srovnat se s minulostí. V trošce věcech sem se viděla bohužel taky sem to měla s matkou těžký a taťka mě vždycky podržel akorát si uvědomuju až teď, že jsem trošku četla příběh o sobě.Taky mi chybí máma ale když se nad tím zamyslím bez ní je mi líp po to co mi udělala :-( A táta je se mnou pořád. Je to hodně silný příběh a za mě plný počet bodů.Těším se na druhý díl, snad bude stejně dobrý jako tenhle. Poslední dobou hledám podobné příběhy, které mají silnou myšlenku a tenhle za to stál. Jediné co by vám mohlo v knize vadit je , že je malinko zmateně nebo těžce napsaná a budete čist některé řádky dvakrát aby ste se neztratily a pochopily pointu ale to já mám ráda. Doporučuji :-)

06.07.2018 5 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Byla tahle kniha nominovaná na knihu roku? Protože jestli ne, je to zásadní chyba jelikož pro mě je to nejlepší kniha jakou jsem zatím za život četla. Příběh Popy a Runeho, mě dostal. Brečela jsem snad pomalu od první stránky a dočítala ji ve vlaku, když jsem jela na svět knihy a podotýkám, ten konec byl pro moje slzný kanálky to nejhorší takže se cítím teď docela trapně jelikož byl ten vlak přeplněný. Kniha má tolik myšlenek, že kdybych si měla dělat poznámky, tak přepíšu celou knihu :-) Tuhle knihu prostě musíte číst .... ale opravdu kapesníky sebou :-)
...... jednou nás všechny čeká cesta domů.....

16.05.2018 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Absolutně nechápu jak se mohlo stát, že sem si vzala knihu v 8 večer do postele a v 5 ráno ji zaklapla. Tahle kniha je něco tak neuvěřitelně čtivýho a super, že nemám slov. Tenhle příběh má prostě všechno je to sranda, je to romantika, je to klišoidní, má to hromady zvratů a hlavně krásnýho hajzla, kterej se změní tím, že se zamiluje a ten konec mě dostal. Druhý díl má být z jeho pohledu no už sem začala číst ale nepříjde mi ten začátek super jako první díl no uvidíme kam to povede :-) Do tohohle počasí DOPORUČUJU!!!!

04.12.2017 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Jedním slovem WOW. Pokud milujete scifárny z vesmíru tak nemáte důvod váhat a tuhle knihu berte všema deseti je to 600 stránková jízda všemožných emocí a nepřestanete číst dokud nedočtete poslední větu. Kniha obsahuje hromadu zápisků z kamer, emailů, deníkových záznamů, seznamů, chatů a obrázků. Je to jízda plná nakažlivé nemoci, dvou počítačových techniků a jednoho zamilovaného letce, který se snaží dostat za svojí milou, nesmím zapomenout i na nepřítele který je hlavní v celé knize ale pro více info valte do knihkupectví nebo do knihovny a knihu si přečtěte, nebudete litovat. Věřím že 9 z 10 čtenářů si tuhle knihu zamiluje tak jako já a bude jim líto stejně jako mě, že uz je konec. Nemůžu se dočkat dalšího dílu (už aby to bylo). Podtrženo sečteno tahle kniha má za mě právem 10 z 5 * :-D A poslední co bych dodala ....... SPIRO

21.04.2017 5 z 5

Garfield váží slova Garfield váží slova Jim Davis

Super jako vždy akorád tu byl garfield skoro v každým stripu surovej jak na Oudyho tak na Johna. Postupně dokupuji a dokupuji další stripy

02.01.2017 5 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Ty brďo to byl ale krásnej příběh. Z téhle knížky se stala další z mích oblíbených, určitě to není naposledy co ji čtu ze chvíli se vrhnu na druhý díl :-) Příběh měl všechno od romantiky,sexu, vtipu, poznání, smutku, cestování až po tragédii. No vypisovala bych tu do rána jen jednu malou věc vytknu, a to je poslední kapitola by byla skvělím zakončením ale proč se autorka rozhodla všechno tam naňahňat když to mohla buď rozepsat jako celou knihu a nebo teda když měla v plánu pokračování, což měla tak to narozepsala tam? No du se pustit do druhýho dílu protože sem si obě postavy zamilovala. Za mě má tahle knížka 5 hvězdiček právem :-)

25.10.2016 5 z 5

Garfield přibírá na váze Garfield přibírá na váze Jim Davis

Opět super díl jenom mě docela pmrzí že je to čtvrté vydání a ty ilustrace se mi moc nelíbily v dalším dílech sou už ty na které sem zvyklá :-) Těsím, se na další díly...

10.06.2016 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nezbývá mi než dát 5 hvězdiček. Kniha byla boží a ani vlastně nevím co k tomu dodat protože nemám slov :-/ Od začátku do konce byla skvělá. Možná k tomu jen řeknu že nejlepší byla ta poslední kapitola s dopisem to se mi i atajil dech a podle recenzí co tu píšete asi nejsem jediná komu ukápla slza :-( Téším se na dalśí knihu od tohoto autora a pořád ještě nechápu a asi nikdy nepochopím jak chlap může napsat pŕíběh který vyprávý jako žena a dokáže se do ženy i vcítit. No rozhodně to nebyla moje první ani poslední kniha od tohoto autora a samozřejmě ji dávám do doporučených :-)

20.08.2014 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

No ani nevím co k tomu dodat..... Úžasnej erotickej román o vztahu na pracovišti,který se nakonec přehoupl v lásku a nečekaně to dobře dopadlo.Líbilo se mi střídání dialogů hlavních hrdinů a to jak se furt kočkovaly. Urćitě knihu doporučuji a nemúžu se dočkat až si přectu dalšího bastarda :-)

08.06.2014 5 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

(SPOILER) Znáte pojem "čtecí krize?" Tak tu jsem teď měla asi od konce listopadu, něco málo jsem přečetla ve formách povídek ale to se moc nepočítá. Říkala jsem si která kniha mě z ní dostane a nečekaně jsem sáhla po ještě nepřečtené knihy od Colleen Hoover a víte co? Ono to zase pomohlo. Její knihy jsou prostě best of , knihy do kterých se začtete a buď dáte jedním dechem nebo hledáte každou volnou chvilku aby jste se k nim mohli vracet.
Co se týče knihy " Na obtíž " no ocitáme se v rodině, kde jsou svým způsobem všichni magoři, postupem čtení se dozvídáme, že je každý poznamenaný nějakou nemocí nebo tajemstvím a co je horší každý člen je prostě před sebou uzavřený. Každá kniha od Colleen je o nějaké nemoci, to už čtenáři téhle skvělé spisovatelky ví, tato kniha je hlavně o depresích a o naději, že to přece jen nemoc není. Hlavní hrdinka má pocit, že ji nikdo nemá rád a neuvědomuje si jak je její nemoc závažná, líbil se mi konec knihy, kdy se rodina zase stmelí dohromady a jí dojde, že přece jen není na světě sama a má kolem sebe rodinu, divnou ale přece jen rodinu.
Čtyři hvězdičky nedávám protože pro mě není kniha skvělá na hvězdiček pět ale protože pro mě pořád od Colleen zůstává nejlepší knihou Bez naděje a pochybuju, že pro mě napíše nějakou lepší ...

" Tolik lidí sní o tom, že budou žít v domě za bílým laťkovým plotem. Jenomže netuší, že něco jako dokonalá rodina neexistuje, bez ohledu na to, jak dokonale bílý ten plot je. "

06.02.2021 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Doposlechnuto jako audiokniha 49 minut 37 minut. Příběh je krátký je v něm obsaženo vše co má, začátek vztahu až jejich smutný konec. V knize jsou obsaženy 3 postavy, Petr, Lucie a vypravěč. Miluju praskání gramofonu takže poslech nádherný, vyprávění příběhu taky super ale ta hlasitá hudba mezi kapitolamy to byl děs. Nepochopila jsem však proč je toto dílo určeno k maturitám.

12.01.2021 3 z 5