martina.tim martina.tim komentáře u knih

Najdu si tě všude Najdu si tě všude Elsebeth Egholm

Za mě super příběh. Pomalejší začátek, ale postupně rozjíždějící děj mě bavil až do samotného konce. Doporučuju.

19.08.2020 5 z 5

Pohřbený život Pohřbený život Allen Eskens

Příjemná oddechovka. Děj byl sice dobře předvídatelný, ale zato se četl sám :). Takový šikovný thriller k nedělnímu relaxu.

14.06.2020 3 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Tak tahle knížka byla pořádný nářez. Skvělá od začátku až do konce. Napínavá, chytlavá a strhující. Doporučuju všema deseti.

09.04.2020 5 z 5

Deníky cizince Deníky cizince Elly Griffiths

Nejspíše se budu opakovat, ale i já jsem čekala od knihy něco jiného :). Každopádně se mi líbila dost nato, abych dala plný počet hvězd. Taková čtivá oddechovka. Rozhodně příjemné zpestření od dnešního trendu, kde se autor snaží co nejvíc šokovat brutalitou a překombinovaností příběhu. Má to hlavu a patu a je to hlavně uvěřitelné. Spíše, než thriller, tak je to detektivka s nádhernou obálkou.

05.04.2020 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Noooo teď jsem dočetla a jsem v naprostém rauši. :)Hlavní hrdina inteligentní sympaťák do morku kostí, který umí překvapit a do detailu propracovaný děj. Kapitoly jsou většinou krátké, takže si říkáte "dám ještě jednu" a pak rup a přečtete jich 10. Teď si říkám: "sakra, to už je konec?". Brala bych i další díl a pak další a další. :)

02.04.2020 5 z 5

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Jakožto věrný čtenář S.J.Bolton její knihy miluju, ale tuto jsem musela po 150 stranách odložit. Nějak mě to nebaví. Nemá to pro mě tu pravou šťávu :(. Nebudu se zbytečně nutit do čtení. Snad je to vyjimka a další kniha, kterou mám v poličce (Rakvář) mě zase nahecuje do té správné vlny.

31.03.2020 2 z 5

Probuzení Probuzení Amanda Stevens

Tak za mě naprostá bomba závěr. Jen je mi líto, že je již konec. Možná bych uvítala nějakou tu krátkou story po všech těch událostech, ale to bych asi chtěla moc :D. I když pravda, asi by to bylo dost přeslazeno, ale ....

11.02.2020 5 z 5

Hříšník Hříšník Amanda Stevens

Knížka se mi líbila jako všechny předešlé. Strhující děj a nervydrásající závěr :). Už aby mi přišel poslední díl.

24.01.2020 5 z 5

Smrtelný hřích Smrtelný hřích Lisa Jackson

Tak to byla jízda. Stejně skvělý thriller, jako ty předešlé díly! Abby byla super ženská i když se s ní život nemazlil a Montoya je prostě kanec. :) Už se těším na další díl.

11.01.2020 5 z 5

Polibek půlnoci Polibek půlnoci Lara Adrian (p)

Tato kniha byla náhodný výběr v knihovně. Jelikož teď jedu na vlně upírů, tak to byla jasná volba. Upřimně jsem nečekala, že to bude taková eroťárna :) docela mě překvapila. Co se mi na knížce líbilo bylo to, jak autorka zobrazila svět upírů. Je to něco jiného než jsem doposud četla. Zdál se mi více surovější a drsnější. Tedy až na ten mimozemský původ, tomu jsem se musela zasmát. Každopádně pěkná oddechovka.

06.01.2020 4 z 5

Žena na lesní cestě Žena na lesní cestě Megan Goldin

Myslím si, že autorce ani tak nešlo o to utajit KDO je vrah. To je si myslím každému čtenáři hned jasné, ale spíš jí šlo o to, PROČ? Alespoň já z knihy mám takový pocit, že mě nutila přemýšlet nad důvodem a hlavně nad provedením. Měla to pěkně promyšlené i ten závěr sice člověka frustruje, ale zároveň nechává malinkou naději na spravedlnost. Dávám plný počet. Kniha mě neskutečně bavila.

30.12.2019 5 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Knížka mě nalákala svou obálkou. Je nádherná :). Příběh mě bavil i nebavil zároveň. Začátek mě neskutečně chytl, ale prostřední část... (no už jsem na takovéto výlevy náctiletých asi stará) ... mě spíše štvala. Každopádně druhou polovinu jsem zhltla na jeden zátah, ta byla skvělá.
Co mě u této knihy zaráželo byly některé situace, které mi přišly málo popsané či vysvětlené, takže působily zmatečně a člověk nevěděl co tím chce říci, nebo co tím myslí což mě chvílemi deptalo. Dále jsem se trochu zarážela u extrémního výkyvu v chování postav, (možná je to jenom můj dojem) ale v jednu chvíli se chovali tak a v druhou chvíli naprosto opačně. (Možná to tak bylo asi schválně, ale na mě to působilo rušivě)
Je pravda, že kniha je určena spíše mladším čtenářům, ale celkově jsem si příběh užila i tak. Na to, že to psala autorka v 15ti letech tak klobouk dolů.

23.12.2019 4 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Naprosto chytlavý děj. Dokonce jsem měla i husinu u té duchařské části, což se mi často nestává, ale v tomto příběhu to bylo naprosto věrohodné. Děj plynul rychle a člověk ne a ne přestat číst. Velký palec nahoru a vřele doporučuju.
A ještě abych nezapomněla: Mary Ha.. Mary Ha.. mrtvá Mary Handová. To mi zní v hlavně celý den. :D :D

03.11.2019 5 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Ano, knížka je sice pro mladší čtenáře, ale mě bavila nesmírně. Jako oddychovka to bylo příjemné počtení.

13.09.2019 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Dávám si reriding série s Lacy a stále je to naprostá bomba. První díl jsem si pamatovala tak z poloviny a i když jsem věděla, jak to vše skončí, tak jsem i tak četla s napětím a chutí. Jedna z těch, které se prostě musí číst znovu a znovu.

14.08.2019 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Upřímně nemám slov. Tento retelling se dostal na první místo ze všech, které jsem kdy přečetla. Ten konec je takový jaký je proto, že se člověk neustále za něčím (tím pověstným ptákem Ohnivákem) honí a v podstatě nikdy lov nekončí. Díky Meagan za tuto knížku, která mě zasáhla jako šíp, a v mnoha ohledech otevřela oči. :)

06.08.2019 5 z 5

Čtvrtý hrob pod nohama Čtvrtý hrob pod nohama Darynda Jones

Vše bylo řečeno. :) Naprostá bomba tento díl. :)

23.07.2019 5 z 5

Vždy přijde jaro Vždy přijde jaro Julie Garwood

No musím přiznat, že tento závěrečný díl Nevěst bratrů Claybornů se mi líbil nejvíc :) Nechybí napětí, akce, romantika a ani humor.

17.07.2019 5 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Zamilovala jsem se do retellingů Krásky a zvířete. V této knížce mi sice něco málo chybělo, ale pořád to je skvělý příběh a hned bych se nejradši vrhla na druh díl, ale ten bohužel vyjde v originále až v lednu 2020, takže u nás bůhví kdy :(. Ale mileráda si ho přečtu znovu :)

22.06.2019 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

První díl (pohádkový) končil: "Žili šťastně až do smrti". Ale tento druhý díl ukazuje, že není vše zlato, co se třpytí. V první díle jsem Tamlina vcelku žrala i když tam byl střípek nedůvěry, a v tomto díle se z malého střípku stal obrovský střep. Tamlin ukázal svou sobeckou a ubohou povahu, kterou v prvním díle potlačoval. I když byla Feyre chvílemi ukňouraná a Rhysand měl dle mého názoru až moc velkou "svatozář", tak jsem si je i tak zamilovala celým srdcem. Naprosto skvělá jízda od začátku až do konce.

13.05.2019 4 z 5