martin3554 martin3554 komentáře u knih

Poslední tango v Havaně Poslední tango v Havaně František Kotleta (p)

Velmi kvalitní pokračování předchozích dvou knih, ikdyž o trochu slabší.

04.11.2019 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Strhující thriller, kniha se mi líbila podobně jako Manželé od vedle.

04.11.2019 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Bohužel, kniha nesplnila moje očekávání, strašně jsem se těšil na novou Kapelu a nakonec zatím nejslabší díl. Velké zklamání.

07.08.2021 3 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

Deník 14 leté židovské dívky ukrývající se s rodinou před nacisty v Amsterodamu.

09.07.2021 4 z 5

Místo tebe Místo tebe Sofie Sarenbrant

V knize uplynulo 16 let, v reálu však autorka napsala obě knihy ve stejném roce. Z nemluvněte Nicole se stala osmnáctiletá slečna, která pátrá po osudech svého bratra Adama. Její matka Àgnés se těžko smiřuje s jeho ztrátou, chodí na terapie, její manžel Tobias jí navíc podvádí s nejlepší kamarádkou Johannou. Některé postavy v knize zemřely(např.kriminalista,) jiné zestárly(novinář) a na scénu přicházejí i postavy nové( Johanina dcera, policistka).

10.06.2021 4 z 5

Pastýř Pastýř James Patterson

Další případ pro Jacka Morgana tentokráte z Las Vegas, sex, násilí a vraždy.

01.02.2021 4 z 5

Mé první seznámení s KLDR, poutavé čtení, neuvěřitelné, jak může existovat ještě v 21.stotelí totální režim.

22.01.2021 5 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Mohu jen doporučit, moje druhá kniha o totální Severní Koreji, tentokráte pohled do pracovního tábora č.14..

22.01.2021

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

V pořadí druhá kniha autorky, u nás však vyšla jako první, trochu drama, trochu thriller. Hlavní postavou je Neve trochu potížistka, žije v Londýně u své starší sestry a její rodiny, pracuje v reklamní agentuře na recepci a věčně paří, při jedné oslavě se seznámí s jednou ženou, která jí odkáže z vděčnosti chatu na samotě. Neve věří v nový začátek, ve skutečnosti jí čeká nová noční můra. Nic a nikdo není takové, jak vypadá.

17.01.2021 3 z 5

Posedlé dítě Posedlé dítě Lone Theils

Třetí příběh reportérky Nory Sandové tentokráte řeší únos malého Nicholase a současně smrt nigerijského doktora.

31.12.2020 4 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Tato kniha je především určena pro milovníky severské krimi, proto asi ne každému se zalíbí, mě ano, podobně jako Stříbrná cesta, i Pustina je psána v podobném duchu. Vše se točí kolem rodiny Björglundů, tři generace otec, dcera a vnuk. Kniha popisuje současnost, i minulost - dobu dospívání Liv Björglundové, která se pokoušela, dostat pryč od svého despotického otce Vidara, za pomocí prostituce unikala do svého světa a za získané peníze si plánovala útěk, nikdy jí to však nevyšlo, teď po 17 letech je stále pod otcovou kontrolou, který ji každý den vozí do práce na benzínové stanici, její středobodem je tak syn Simon a tajné milostné schůzky s jejich nájemníkem. Dalšími postavami jsou dva bratři dealeři drog, kteří jsou najatí, aby Vidarovi vykradli tajný sejf, vše se zvrtne, když je Vidar zastřelen v lese a následně jeho mrtvola objevena ve staré studni jeřábníkem. Jak se tam ocitla?a kdo je doopravdy Vidarův vrah?

16.12.2020 4 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Jojo výborná kniha. Lepší než filmové zpracování.

07.12.2020 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Další případ Martina Servaze..

07.12.2020 5 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Tak jsem dočetl i zatím poslední případ Davida Rakera. Opět pátrá soukromý vyšetřovatel po zmizelé osobě, tentokráte však jde o celou vesnici. Zmizení souvisí se starým případem v Americe z 80.let i zmizením mladé studentky v Británii z téže doby.

18.10.2020 4 z 5

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Kniha vhodná pro čtenáře J.P.Delaney, je psána v podobném duchu. Minulost se protíná se současnosti. Pohled dcery a matky, konec příběhu, však obrací příběh úplně naruby.

22.09.2020 3 z 5

V bouřlivé noci V bouřlivé noci Kerstin Signe Danielsson

Další výborný Voosen, tahle série patří k mým nejoblíbenějším. Vzhůru na Archanděla.

18.09.2020 4 z 5

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Napínavá a strhující kniha, překvapivý závěr i pachatel.

18.09.2020 4 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Musím říci, že mě tato třetí kniha tolik nenadchla. Sice tradiční autorův pohled minulost - současnost, navíc strašně překombinovaný děj i závěr a propojení cybernetiky a autismu není můj šálek čaje. Kniha Věř mi se mi líbila daleko více.

26.08.2020 3 z 5

Ledové hlubiny Ledové hlubiny Kerstin Signe Danielsson

Třetí případ švédské mordparty ve Vaxjö. Tentokráte se dostanou na stopu pašování děti z Estonska.

18.06.2020 4 z 5

Mlčenlivé hlasy Mlčenlivé hlasy Ann Cleeves

Vraždy v lázních. Trochu komplikovanější, ale o to napínavější kniha.

18.06.2020 4 z 5