Martian Martian komentáře u knih

Ekonomie dobra a zla Ekonomie dobra a zla Tomáš Sedláček

Tak tohle byla nuda, od Sedláčka jsem čekal něco docela jiného. Příliš odborný jazyk a spíš filosofie říznutá teologií než ekonomie.

18.12.2018 2 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Po přečtení vlastně pořádně nevím, o čem to bylo. To není dobré...

22.11.2018 2 z 5

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

ano, má to parametry světové literatury, ale možná právě proto mě to moc nebavilo

02.11.2018 3 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Je docela úsměvné, že v tom někdo hledal něco jiného než prostou pornografii. Je zajímavé vidět, že lidé před 140 lety byli stejní chlípníci jako v dnešní době. Jen mi pořád nějak neštymuje, že by Wild, taková citlivá duše, napsal takovou prasárnu :)

11.10.2018 3 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

"Když se Řehoř Samsa jednou ráno probudil z nepokojných snů, shledal, že se v posteli proměnil v jakýsi nestvůrný hmyz."
První věta stačí - pět hvězd. Kafka je prostě jedinečný.

22.08.2018 5 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Každé Kafkovo dílo je výletem do jeho choré mysli. Takové exkurzi nelze odolat!

27.07.2018

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Tak nevím, nějak mi nesedl ten styl. Moc chytráckých řečiček na úkor děje. 1984 je lepší.

25.07.2018 3 z 5

Na pomezí Eternaalu (6 povídek) Na pomezí Eternaalu (6 povídek) Vilma Kadlečková

Podivuhodně prázdná planeta - jedna vesnice, dvě základny střežené jen jednotlivci - to je při významu toho místa divné.

03.06.2018 3 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Škoda, že je to ve formě dramatu, protože jako román to mohlo být delší a mnohem propracovanější, téma je zajímavé, obzvlášť na tu dobu, ale ten velký potenciál prostě využit nebyl.

22.05.2018 3 z 5

Hodně přeceňovaná kniha.

16.05.2018 3 z 5

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur C. Clarke (p)

celkem se mi líbil začátek a konec, jinak nic moc

23.04.2018 3 z 5

Záhady staré Evropy Záhady staré Evropy Erich von Däniken

Däniken by se měl držet svého kopyta, protože tohle nefunguje.

06.04.2018 2 z 5

Oči sfingy Oči sfingy Erich von Däniken

ne až tak zajímavé jako jeho jiné knihy

30.03.2018 3 z 5

Děti kapitána Granta Děti kapitána Granta Jules Verne

Moc dlouhé, moc popisné, moc Verneovské - a to mám rád.

27.03.2018 3 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Harry Potter je moje mládí, dospíval jsem s ním a nemohl se dočkat každého dalšího dílu. Ten poslední, sedmý, je dokonalým završením série. Zatím žádná jiná kniha na mě při četbě nepůsobila tak jako tato. Jednoduše perfektní.

04.05.2017 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

V dětství jsem z toho měl hrůzu, hlavně z baby Jagy a těch obrázků. Později jsem při četbě počítal mrtvé. Číslo si už bohužel nepamatuju, ale na pohádky je jich opravdu hodně. To ale vůbec není ke škodě.

02.05.2017 4 z 5

Bílá velryba Bílá velryba Herman Melville

Na můj vkus až příliš zdlouhavé, popisné, nudné. Čekal jsem od toho víc.

26.11.2016 3 z 5

Třetí oko Třetí oko Lobsang Rampa (p)

Já vůbec neřeším, jestli je to pravda nebo fikce; na tom nezáleží. Příběh mladého mnicha mě pohltil a atmosféra tajemného Tibetu s jeho kláštery okouzlila. Duchovní nauka se nenuceně propojuje s napínavými událostmi a poznáváním tamní kultury. Skvělá kniha.

26.11.2016 5 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Tohle pro mě bylo zklamání a sám Ender nesympatický.

26.11.2016 2 z 5

Mořský vlk Mořský vlk Jack London

Poutavé vyprávění o člověku, který se vlivem okolností dokázal z ničeho vypracovat až na pravého námořníka se vším všudy, o sobeckém individualismu a zvráceném myšlení vlka Larsena, o drsném životě na jeho lodi, kde platí právo silnějšího, přemítání o opravdové ceně života. A ani ta romantická láska nechybí. Nenudil jsem se a o to jde především.

29.09.2015 4 z 5