Třetí oko

Autobiografické vyprávění tibetského lámy-lékaře o jeho dětství, kdy se jako osudem předurčený dostává do lámaserie, aby se zde vyškolil na lékaře. Velice poutavé až dobrodružné vyprávění se spoustou pozoruhodných reálií je především humanistickým poselstvím o skutečném smyslu lidské existence, jímž je soustavné směřování k dobru, dokonalosti a vyrovnanosti. Zde přidaný přebal knihy neodpovídá tomuto českému vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28699/treti-oko-F46-28699.jpg 4.4141

The third eye

Literatura světová, Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno:, Trigon

JPBelmondo
18.04.2017

Ať už jde o skutečnost nebo fikci, je to kniha velmi zajímavá. A i když je hodně nabitá duchovnem, zaujme určitě i každého ateistu. Nic nevnucuje, jenom prostě a jednoduše vede čtenáře a něco v něm zanechá. Zcela jistě stojí za přečtení.

StihOMam
15.03.2017

Od prvních do posledních řádek me toto ctivo bavilo. Literarni dilo, ktere me pohltilo a ovlivnilo. Pokud i vas duchovno a smysl zivota zajima, urcite dejte sanci vypraveni Dr.Rampy. Nezklame. Bez ohledu na uvedena fakta ci smyslenky.

Křovák
20.02.2017

Sice mystifikace, ale velmi čtivá!

babarnička333
10.01.2017

Jednoducho fantastická kniha.Vynikajúce čítanie.

Martian
26.11.2016

Já vůbec neřeším, jestli je to pravda nebo fikce; na tom nezáleží. Příběh mladého mnicha mě pohltil a atmosféra tajemného Tibetu s jeho kláštery okouzlila. Duchovní nauka se nenuceně propojuje s napínavými událostmi a poznáváním tamní kultury. Skvělá kniha.

atton
24.11.2016

Krásná a velmi poutavá kniha, která přibližuje život Tibetských mnichů. Od knihy jsem se nemohl odtrhnout a po právu patří mezi mé nejoblíbenější.

danny_21
16.06.2016

Rozporuplná kniha, to je bez debat a věřím, že rozděluje čtenáře na dvě poloviny. Metafyzika Dr. Rampy mnou projela v telecích letech a já byl nadšený ze všeho toho Tibetu, astrálních dobrodružství na stříbrné šňůře, telepatie, výprav na tajemná místa, kde se nacházely různá překvapení. Dnes, téměř po 17-ti letech jsem znovu otevřel knížku a musím říct, že po těch uplynulých letech mám místy problém přijmout autenticitu jak obsahu tak i autorovy osobnosti tak, jak je odvyprávěno, a říkám si, že možná kniha vypadá tak, jako bychom si ji my, západoevropané, představovali. Přesto je to čtivá a zajímavá záležitost a čtenářům, kteří se zajímají o metafyziku a jiný způsob putování lidským životem může přinést jiný náhled.Já se na další cestu s Lobsangem vydám a uvidím, kam společně dojdeme - 65%

pafčaodřeky
13.05.2016

Fikce jednoho podvodníka, který se chytl vlny zájmu o východní náboženství.

Nedelni_Blesk
30.03.2015

jedním dechem přečteno... paráda

Zorka
29.09.2014

Možná jsem se nechala ovlivnit tím, že kniha je "podvrh" a není skutečnou autobiografií, nicméně určité pasáže jsem autorovi nevěřila. Nic to ale nemění na tom, že Tibet mě fascinuje a i tato knížka byla pro mě do určité míry přínosná.

DRAKO
24.07.2014

Zrovna jsem ji dočetla.Moc zajímavá kniha.

soltera
20.02.2014

Veľmi zaujímavá kniha. Vôbec som nepochybovala o tom, že Rampa opisuje vlastné zážitky, ktoré na mňa veľmi zapôsobili. Doporučujem túto aj ostatné knihy L.Rampy prečítať tým, čo sa zaujímajú o buddhizmus a život lámov v Tibete.

enigma
08.12.2013

Budu upřímný. Po přečtení(zatím) čtyř knih Úterý Lobsanga Rampy mi občas na mysl vytanou myšlenky podsunující slovní spojení imaginární postava. Vzápětí se kaji za tuto neodpustitelnou herezi a ordinuji si trochu očistného sebemrskačství. Mimo to, že je Třetí oko okatou inspirací pro Smithovu čtvrtou Řeku bohů, je pro mně atmosférickým tripem kulturou fascinujícího národa. Pozoruhodnou okružní jízdou zvyky, myšlením a filozofií lidí, od kterých bychom si mohli/měli nemálo vzít.

venbro
02.01.2013

Děkuji za tuto knihu a další od tohoto skvělého autora.

pe3czech
15.12.2012

Jsem velmi vděčný, že jsem přišel na dílo Lobsangovo. Velmi!

Ikkju
26.10.2012

Zajímavá směs úžasu i nedůvěry. Některé věci pro mě byly hodně zajímavé, některé na/za hranicí uvěřitelnosti. Když k tomu přidám kontroverzní náhled na autora, musel jsem docela dlouho balancovat mezi těmito dvěma póly, než mi došlo, že člověk nemusí věřit všemu, aby si z knihy vzal to, co je pro něj zajímavé.

Dina
08.03.2011

Opravdu velmi čtivá knížka, která má v sobě ohromnou hloubku. Patří k nejlepším knížkám, které jsem kdy četla. U některých věcí je znát, že autor jen téma naťuknul - myslím, že asi kvůli tomu, že víc už by člověk západního typu nemusel vůbec pobrat...Jsem zvědavá na volně navazující díly...

Slečna L.
20.02.2011

Kniha skvěle popisující těžký život lámů nese i mnoho poučení. Má oblíbená!