Markushka Markushka komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Moc jsem se na tuto knihu těšila a kvůli médiím a kauze kolem knihy jsem tušila téma. Raději bych šla úplně do neznáma. I tato kniha okamžitě vtáhne a nepustí. Ošklivé postavy, ošklivé téma a přesto člověk musí lapen číst dál a dál. Autorka pro mě nadále zůstává mistryní svého řemesla a řadí se k mým nejoblíbenějším, přestože mi nebývá lehce po dočtení jejích příběhů.

08.01.2024 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Vedle toho že je kniha velmi čtivá, je i velmi obohacující. Člověk se dozvídá mnohé z historie a nestačí žasnout nad podmínkami, ve kterých lidé dokázali žít a pracovat.

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Kniha, která se čte sama - opravdu s úplnou lehkostí a přirozeností v táhne od samého začátku. Je vyprávěním životních příběhů dcery a otce, které se po kapitolách střídá. V jistém momentě dožene příběh otce dceřino vyprávění a poskytuje jeho úhel pohledu. Ke konci knihy se příběhy prolnou. Moc hezké, niterné, výjimečné. Řadím mezi své nej knihy.

10.11.2019 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Trochu jsem se pokračování obávala, ale zcela zbytečně. Kniha mě vtáhla tak jako v její první části. Prožívala jsem s postavami jejich osudy a znovu se nepřestávala divit, čeho všeho jsou lidé schopni, ať už v kladné či záporné rovině. Co jen to má tamní kraj za chmurnou historii...

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi čtivá kniha, která pohltí od samého začátku. Jakoby velmi lehce psaná, plynoucí, zajímavě členěná. Lidské osudy, důsledky malých i velkých rozhodnutí, náhod a v pozadí téměř nepředstavitelná hrůza...

04.07.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knihu jsem vybírala na základě kladných čtenářských recenzí a hodnocení. Proto mě překvapilo, že se mi dlouho nedařilo do knihy začíst. Trvalo to celou jednu třetinu, než jsem si zvykla na styl psaní a postupné vystavování příběhu. Ale moje odhodlání se vyplatilo. Příběh mě pohltil. Jen po takových příbězích zůstávají chmury... Avšak stojí zato.

08.01.2024 4 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

A tak tahle kniha mě vážně chytla od začátku. Líbila se mi hlavní postava, prostředí, do kterého byl příběh usazen ,postupné objevování minulosti, tajemné tradice a rituály. Kniha postupně graduje a místy bylo opravdu těžké se od ní odtrhnout. Několikrát jsem se přistihla, jak se mi ježí chloupky na rukách. A to jsem tenhle zimní příběh četla v horkém létě :-)

17.08.2023 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Postupně jsem se musela začíst a přijmout styl psaní. Pak už jsem si to mohla užít. Četla jsem ji před nějakou tou dobou a je zajímavé, že si děj a jednotlivé postavy doteď dobře vybavuji včetně jejich promluv. Toto opravdu nemůžu říci o všech knížkách. A je to myšleno v pozitivním smyslu:-))

08.01.2024 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Kniha mě chytla a já se po chvíli přistihla, jak držím pěsti hlavní hrdince z PR agentury. Milé, odpočinkové, příjemné čtení.

24.11.2021 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Je to má pátá kniha s detektivem Joonou Linnou, takže už vím, co očekávat. V tomto směru se mé představy naplnily. Potemnělá detektivka založená na boji superpadoucha proti výjimečnému detektivovi, přičemž tento boj fatálně zasáhne do osudů všech blízkých osob detektiva... Bavilo mě, čtivé, děsivé, nicméně málo uvěřitelné - volám ubrat mrtvol a brutality a neomylnosti padouchů:-)

12.02.2019 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Líbil se mi styl psaní a zápal autorky, která se musela vypořádat s mnoha nezáviděníhodnými situacemi. Navíc jsem četla v situaci, kdy jsme si pořídili slepice. Takže parádní oddychovka. Jen se mi trochu změnil romantický pohled na indiány..

20.07.2023 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Za mě nejlepší 'nesboovka'. Od začátku mě vtáhla naplno. Téměř mysteriózní hlavní postava si získala mou plnou pozornost a sympatie hned v úvodu. Brutální odplata, která je spravedlností... A samozřejmě napětí až do konce:-)

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Krásný zážitek!!! Nejsem sportovní fanoušek, ale to vůbec nevadí, přestože kniha nás uvádí do prostředí hokejového městečka se svéráznými obyvateli. Mistrovská psychologie postav, smysl pro detail a překvapení. Od poloviny jedním dechem.

27.01.2020 5 z 5

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Velmi zajímavý formát knihy, kdy se prolínají autorovi myšlenky, vzpomínky a komentáře v průběhu vyprávění osudu muže, do jehož života zasáhla tragédie. Vyprávění má mystický nádech, který postupně pohlcuje čtenáře, jakožto i autora samotného. Vybočující, čtivé.

14.05.2018 5 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Jak se zdá až absurdní to, co se v poměrně nedávné minulosti mohlo dít. Mrazí z toho. Exkurze do světa módy a návrhářství se mi velmi líbila.

24.11.2021 5 z 5

Koho vypijou lišky Koho vypijou lišky Lidmila Kábrtová

Přečteno v jednom zátahu. Úryvky ze života, které vytvoří obraz. Smutný, nespravedlivý, leč snad s dobrým koncem. Moc povedené, emocionální. Vybrané nadpisy ze soudobých novin působící dnes groteskně a děsivě zároveň. Knihu jen tak nezapomenu.

13.08.2020 5 z 5

Mně se prostě líbí poznávat historii skrze příběhy lidí z různých vrstev a prostředí. Člověk si pak uvědomí, jak to, co se člověk učil ve škole, je malý zlomek tehdejších událostí, které jsou velmi složité. O to více si vážím doby a místa, kde žiji..

27.01.2020 4 z 5

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Příběh točící se kolem jedné události pomalu plynul, nijak neodbočoval a výsledkem bylo pohodové čtení, místy mírně předvídatelné a jakoby toporné.. Proti krvavým, brutálním detektivkám ze severu příjemná změna.

04.04.2019 4 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Stejně jako dvě předchozí autorovy knihy mě i tato velmi zasáhla. Díky mistrnému líčení životních příběhů jednotlivých postav, historického pozadí a popisu prostředí, je člověk vtažen do pro nás naprosto odlišného kulturního světa a prožívá s hrdiny jejich osudy. A mrazí při představě, že vše není jen autorova fantazie.

18.09.2018 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Pecka. Hlavně ve vývoji hlavní postavy a vztahu k ní. Od nepříliš velkých sympatií přes lehké povzbuzování až k úplné oblibě. A nejednou mě napadlo, že by mohla zaskočit uklidit :-)

05.02.2018 5 z 5