marki.dvorakova marki.dvorakova komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi dobře se četla. Líbilo se mi, jak zachytila život židovské rodiny ve třech generacích.

31.01.2020 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Člověk by si řekl, že 7 díl série už vás nemůže ničím překvapit, ale může. Chris to prostě umí a já se od knihy nemohla odtrhnout. I když něco může být podobné předchozím dílům, závěr je teda opět originální a pro mě byl hodně nečekaný. A Robert? To je podle mě takový Simir Gerchan, taky nesmrtelný :D A jsem ráda že se Carlos vrátil, bez něj by to nebylo ono.

25.05.2020 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Tak tohle byla jízda. Všechny knížky v sérii jsou naprosto skvělý a tahle není výjimkou. Zatím asi nejlepší kniha v této sérii. Vlastně byla oproti předchozím knihám trochu jiná, tím že už od začátku byl jasný vrah a zároveň se čtenář hodně dozvěděl o životě Roberta. A to mě dost bavilo. A sice Lucien teď sedí ve vězení, ale troufám si říct, že to ještě bude mít nějakou dohru.

10.05.2020 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Přečteno jedním dechem. Člověk až do poslední chvíle netuší, jak to vlastně dopadne. Rozhodně to není poslední knížka od této autorky.

02.01.2020 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Lou mi byla fakt sympatická. Její a Wiilův příběh mě úplně pohltil a já nechtěla přestat číst. Ani jsem nedoufala, že to skončí happyendem, přesto slza na konci stejně ukápla.

23.03.2020 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Opět pecka od Cartera! Tenhle díl byl doslova zalitý krví. Je to v pořadí 4 kniha a vlastně se s hodnocením budu asi opakovat až do konec série s Robertem. Takže dávám 5* a těším se na další díl.

15.03.2020 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Další Carterova super kniha. Vždycky si před každou jeho knihou říkám, že už mě víc nemůže překvapit a že to nemůže být víc morbidní. Ale ne, Chris mě vždycky překvapí. Tenhle chlap má sakra bujnou fantazii! Opět 5*

03.03.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Moje první kniha od Chrise a naprostá bomba! Určitě hodlám přečíst celou sérii.

06.02.2020 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Opět silný příběh. Cilka je silná a velmi statečná dívka. A když to řeknu blbě tak měla "štěstí" že se dostala vždycky k lepší práci. Vždy měla nějaké přátelé, díky kterým zvládla přežít. A sama toho kvůli svým přátelům hodně objetovala. I přes to se mi Tatér z Osvětimi líbil více, proto dávám 4*.

20.03.2020 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Tuto knihu jsem naposledy četla k maturitě a teď jsem se k ní vrátila v rámci Čtenářské výzvy. Tohle je prostě klasika, kterou by si měl každý přečíst. I když je třeba se u toho hodně soustředit, protože to není ta čeština, se kterou se setkáváme běžně. Nejlepší je za mě Zlatý kolovrat a Polednice.

04.03.2020 5 z 5

Tohle je srdcovka pro všechny milovníky psů. Budete se u toho smát a na konci vám ukápne slza. Miluju příběh Marleyho.

08.11.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Přečteno jedním dechem.. Smutný příběh, který donutí člověka se zamyslet. Je mi Barunky hrozně líto. Bohužel to takhle v některých rodinách chodí..

29.03.2020 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Opět napínavý příběh až do konce. Shari nezklamala. Člověk do poslední chvíle neví, co si má vlastně o případu myslet.

23.01.2020 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Rozhodně nejlepší kniha od Patrika Hartla.

02.01.2020 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Tohle byl můj první cestopis, který jsem četla a jsem rozhodně ráda, že jsem si vybrala zrovna Ziburu. V této době, kdy si o cestování můžeme jen zdát, je to fakt skvělý čtení. Hodně jsem se u toho bavila a člověk se dozví spoustu zajímavých věcí. Člověk má úplně chuť si jít stoupnout k silnici se zdviženým palcem a začít tak podobné dobrodružství. A olympiáda rajčat je zajímavá myšlenka :D

05.04.2020 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

"Svět není továrna na splněná přání". Tuhle knihu zbožňuji. Četla jsem ji už tolikrát, ale stejně mi pokaždé na konci ukápne slza. Neskutečně dojemný příběh čisté lásky. Prostě "Dobrý" ♥

05.03.2020 5 z 5

Prohřešek Prohřešek Brandi Reeds

Tak tohle byla jízda, od začátku až do konce. Nemohla jsem se vůbec odtrhnout. Napínavý děj, který se ke konci postupně rozplétá. Thriller i s romantickou zápletkou. Hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická. Doufám, že autorka co nejdřív vydá další knihu a bude to stejná pecka jako tahle. Rozhodně stojí za to, si ji přečíst.

19.11.2020 5 z 5

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

Kniha se četla docela dobře, jen jsem asi čekala víc príběhu z nevěstince, což kniha slibovala. Ale ten konec mi přišel dost urychlený a docela nic neříkající. Za konec tedy hvězdička dolů.

02.05.2020 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Parádní kniha, trochu mi připomínala Deset malých černoušku. Ale zajímavé příběhy hostů, zápletky a zhruba od 3/4 knihy jsem už tušila, kdo je vrah. Určitě stojí za přečtení! :)

28.03.2020 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Moc jsem nevěděla, co od této knihy očekávát. Ale celou dobu je čtenář v napětí, co se vlastně stalo a jestli je Cass opravdu blázen. Konec byl pro mě opravdu nečekaný. Určitě stojí za to číst :)

08.03.2020 4 z 5