Marketplace Marketplace komentáře u knih

Nové příběhy Seka a Zuly Nové příběhy Seka a Zuly Miloslav Švandrlík

Ještě jako malej kluk jsem četl první díl Seka a Zuly. Když se mi naskytla možnost přečíst si další díl, tak jsem neváhal. Pro dětského čtenáře pěkná knížečka. Moc se mi líbí jména praještěrů :) Dal bych 3 a 1/2 *, půlky bohužel nejsou.

12.07.2020 3 z 5

Hustej nářez - komiks Hustej nářez - komiks František Kotleta (p)

Dlouho jsem váhal, zda si komix koupit, ale aby byla sbírka Kotletovek kompletní, tak jsem neodolal. Jak to hodnotit? Vyložené zklamání to není, ale knihy jsou mnohem lepší. Příběh je hodně osekaný a kdybych nečetl knihu, tak bych asi hodnotil ještě méně. Takhle dávám 3*.

12.07.2020 3 z 5

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

Další super čtivá knížka od Kopřivy. S postupujícím příběhem je stále těžší knihu odložit a dělat něco jiného. Příjemné je, že v knize je spousta postav z prvního dílu, takže se čtenář dozví, co se děje s Kulíkem, manželkou, nebo novou přítelkyní... Nechybí samozřejmě hlavní detektivní příběh a nějaký ten menší případ, které se pěkně střídají a člověk se v ději nijak neztrácí. Prostě parádní detektivka.

12.07.2020 5 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Není to žánr, který čtu často, ale po přečtení této knihy po detektivkách sáhnu pravděpodobně častěji - minimálně po druhém dílu od Kopřivy. Kniha má stále zajímavý děj a postupem času mu propadnete a budete chtít vědět co bude následovat dál a dál. Nechybí napětí ani vtip.

23.06.2020 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Po shlédnutí mého oblíbeného filmu jsem se konečně rozhoupal k tomu, abych si také přečetl knihu. Díky databaziknih jsem si stáhl do mobilu eknihu a o chvílích klidu si ji přečetl. Nezklamala, potěšila stejně jako film. Jsou to krásně napsané povídky.

16.06.2020 5 z 5

Old Surehand II. Old Surehand II. Karel May

Povedené pokračování prvního dílu. Je zde méně indiánů a více bělochů. Jediná vada na kráse je, že Old Surehand je dlouho mimo veškeré dění. Vše se odehrává okolo skupinky Old Shatterhanda, Vinnetoua, Apanačky a dalších.

08.06.2020 5 z 5

Na chalupě s moderním fotrem Na chalupě s moderním fotrem Dominik Landsman

Páska na obalu hlásá - Tato kniha nezískala žádnou literární cenu. Celá kniha je psána pohledem malého Čeňka a nemyslím si, že je to k dobru knihy. Osobně jsem se vždy u těchto knížek dost nasmál a většinou dal 5*, tentokrát jsem se zasmál asi 3x, jinak mi knížka přišla spíše nudná a některé věci se stále opakují. Drcení opuky ve svěráku zdar.

26.05.2020 3 z 5

Old Surehand I Old Surehand I Karel May

Mayovky prostě nedovedou zklamat. Navíc filmy jsou úplně o něčem jiném, takže čtete příběh, který dovede překvapit. Old Wabble je tu vyobrazen jako stařík a nesouhlasím s některými názory, že pokud znáte filmy, tak si nedovedete postavy představit jinak. Obrázky od Buriana jsou v knížce dokonalé. Jistě se brzy vrhnu na druhý díl.

24.05.2020 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Přečetl jsem knihu a hned shlédl i film (i když jsem ho již kdysi viděl) pro srovnání. Samotná kniha je čtivá, ale některé části, které se netýkají cesty jsou zbytečně obsáhlé a raději bych se dočetl něco více o divočině, než o komplikovaných vztazích a často tragických událostech v životě "Královny PCT". Asi to do díla patří. Zdálo se mi ale, že druhá polovina knihy je oproti první zbytečně stručná. Za to * dolů. Film je hodně vydařený, ale jednotlivé události jsou oproti knize v jiné časové posloupnosti a filmaři "zapomněli" na sestru, otčíma, a mnohé další.

18.05.2020 4 z 5

Perunova krev II. Perunova krev II. František Kotleta (p)

Podle mne o něco slabší díl než ten první, nebo mi to jen už připadlo jednotvárnější. Kdyby šlo dát 1/2 hvězdy, tak 4 a 1/2. Ale jinak pořád moc pěkné počteníčko.

09.05.2020 5 z 5

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

Od začátku až do konce je kniha nabitá akcí. Klasická Kotletovka - akorát, že tahle je prostě "boží". Hned sahám po druhém dílu.

01.05.2020 5 z 5

Ve stínu Říše Ve stínu Říše * antologie

4*, ale když jsem udělal průměr, tak 3,5. Dle mého top 5 - Dým nad Mnichovem; Dos grojse genareraj; Tenkrát na Ukrajině; Chlad věčnosti a Argentinské probuzení (všech pět *****) Moc dobrá byla i povídka Na vlastní kůži, ale mírně mne zklamal konec. Nakonec nejslabší povídky byly hned v první části - Opona padá, hra skončila a Jitro po zlé noci.

27.04.2020 4 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Michálek byl asi lepší, ale i kniha s Alicí je hooodně dobrá. Celá tahle série - Spad - se mi líbí o něco víc než Bratrstvo krve. Už se těším na pokračování.

08.02.2020 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Po knize jsem sáhl, jelikož jsem si přečetl, že je napsána o kamarádech, kteří mají dvacet let po maturitě - což se mě letos také týká :) Moc jsem toho od knihy nečekal, ale je napsána velice čtivě a zvědavost mě neustále nutila číst dál a dál. Jsem zvědav jak dopadne filmové zpracování. Knížka - super.

22.01.2020 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Téma - cestování autostopem - super. Jelikož jsem jako mladej stop taky trošku využíval, tak jsem si u knihy zavzpomínal i na své stopařské zážitky. Princ Ládík má opravdu skvělý smysl pro humor a kniha se čte jedním dechem. Víc se mi líbila snad jen autorova prvotina. Takže jednoznačně doporučuji a dávám 5*

17.01.2020 5 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Knihu jsem si samozřejmě přečetl až po filmu, který jsem viděl kdysi dávno. Obojí je velmi dobré, kniha je však o něco lepší, jelikož je v ní spousta věcí, které se do filmu nevešly.

05.01.2020 5 z 5

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

Nejdříve jsem četl "Zbouchnul jsem Satanovu dceru". To mi připadlo o málo lepší. "Strašidelná vagina" je hodně originální dílo, dás se to přečíst, ale žádná pecka to není. Knihu ale prodávají i názvy a obaly a ty jsou stejně originální jako samotné dílo. Druhá povídka nic moc, třetí asi nejlepší.

25.12.2019 2 z 5

Zbouchnul jsem Satanovu dceru Zbouchnul jsem Satanovu dceru Carlton Mellick III

Originální dílo. Druhá polovina knihy byla čtivější.

14.12.2019 3 z 5

Temné dny Temné dny Manel Loureiro

Knih se zombie tématikou je málo, dobrých ještě méně, takže za mě 5*. Oproti prvnímu dílu o poznání jinačí děj, méně nemrtvých a více živých, přesto velmi dobré. Těším se na třetí díl.

30.11.2019 5 z 5

Začátek konce Začátek konce Manel Loureiro

Nevím jestli mám smůlu, ale pořádných knížek se zombie tématikou jsem moc nečetl. Tahle kniha je však naprosto strhující. Kniha je od prvních stran velice čtivá a vyprávění formou deníku poutavé. Mnozí píší, že je v knize několik nelogičností, ale to se dá odpustit. Brzy se vrhnu na druhý díl a budu doufat, že bude vydán (přeložen) díl třetí.

12.10.2019 5 z 5