Market = ) Market = ) komentáře u knih

Zloděj kufrů Zloděj kufrů Arnošt Lustig

Hodnotit nebudu, protože by to ke knížce nebylo fér - vím, že mi Lustigovo psaní nesedí a tady jsem se o tom znovu přesvědčila :-D. Knížku jsem ale potřebovala do čtenářské výzvy. Strašně špatně se mi knížka četla hlavně ze dvou důvodů - chybí posloupnost nebo nějaká aspoň trochu jasná časová osa příběhu a text je nesouvislý kvůli neustálým (a tolik specifickým) vsuvkám (kdo četl, jistě chápe...). A já nemusím ani tak frekventovaná hluboká zamyšlení s tak abstraktními myšlenkovými pochody. Asi by byla škoda, kdyby příběh byl napsaný tak, že by ho čtenář slupl jako malinu, ale tohle na mě bylo moc. Jinak ale moc oceňuju zase trochu jiný pohled na život v Terezíně a až mě děsí, jak věrně podle mě bylo myšlení a chování všech postav popsané. Ach jo.

31.10.2018

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Tak to jsem nečekala. Tohle podle mě beze zbytku splňuje termín "krásná literatura". Závažný námět (vlastně hned několik rovin, kromě té protektorátní, na první pohled zřejmé), krásný jazyk, krásné charaktery, sem tam lehounký vtip, navíc čtivost. Jenom mi z konce bylo hrozně smutno, tak jsem si to po té skoro až idylce vážně nepředstavovala (moje chyba - neměla jsem zapomenout, o čem vlastně čtu...).

25.09.2018 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Je to bylo milý překvapeníčko :-). Asi mám u YA kliku, že mi často hrdinové sednou a vyhovuje mi i styl psaní, humoru a celýho pojetí příběhu. Nebýt čtenářský výzvy, asi bych se ke knížce nedostala, což by byla škoda. Oceňuju poměrně závažný témata v příběhu. Bezva odechovka do MHD, doma před spaním a tak :-).

24.09.2018 4 z 5

Podzim, na který nezapomenu Podzim, na který nezapomenu Robin Constantine

Teda že budu kvůli čtení týhle knížky vzhůru půlku noci jsem nečekala :-D. Nakonec se mi fakt líbila a jsem ráda, že jsem se k ní díky čtenářské výzvě dostala, styl vyprávění i pojetí postav a vztahů mezi nimi mě skoro až nadchlo :-).

20.09.2018 4 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Dala bych 3,5 hvězdičky. Příběhově knížka fajn (v rámci možností žánru samozřejmě :-D), jen mi úplně neseděl styl vyprávění. Tak jsem zvědavá, jestli to u dalších dílů bude lepší. Jako oddechovka čtená z telefonu ve frontě na poště nebo těsně před spaním dobrý :-).

18.09.2018 3 z 5

Doktor v domě Doktor v domě Richard Gordon (p)

Na odreagování vřele doporučuju, knížka s lehkostí a vtipem, pro mě typově podobná jako třeba Saturnin (ap párkrát jsem se v tramvaji začala smát nahlas...)

13.09.2018 4 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Hmm... Knížka se mi samozřejmě líbila a dobře četla (jinak bych se nemordovala s pátým dílem serie, že jo :-D), ale celou první půlku knížky jsem s láskou vzpomínala na všechny knihy Elle Kennedy, které mají "normální nekomplikovaný průběh" a bylo mi líto, že tolik "drahocenných stránek" čtu jenom abych už je měla za sebou a dostala se k tomu, co mě bude opravdu bavit. No co už. Teď mi zbývá jenom doufat, že u nás budou EK překládat co nejvíce a do té doby budu na Royaly s láskou vzpomínat :-).

10.09.2018 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

No páni! Takhle mě dlouho žádná knížka nebavila... Vážně jsem si upřímně oblíbila všechny tři hlavní hrdinky. Ty byly podle mě úplně skvěle popsaný, stejně jako všechny ostatní postavy i prostředí, ve kterém se jednotlivě i dohromady pohybovaly. Tolik drobností, zajímavých námětů, typických charakterů... Vážně moc doporučuju. A taky doporučuju se na začátku podívat, kdo že bude tou obětí. Já to udělala a čtení mi to nepokazilo.

05.09.2018 5 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Hm, tak už chápu, proč si všichni pochvalovali spíš tu Gidovu část, ta se mi fakt líbila. Eastnova mi přišla zbytečně komplikovaná, ale to prostě zase asi narážim na to, že celá série není co do dramatičnosti úplně to, co bych si představovala :-D (a píšu to i proto, že už jsem v půlce posledního dílu a tam je to ještě horší...).

31.08.2018 4 z 5

Generál nesmí promluvit! Generál nesmí promluvit! Alistair MacLean

Teda, to bych nevěřila, jaký to nakonec budou nervy :-D. Asi jsem obecně spíš na klasický válečný romány, ale "trocha" špionáže vůbec nebyla špatná. A odlehčený ironický humor taky ne.

26.08.2018 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Kdybych mohla, dala bych 3,5 *. Námět dobrý (teda pokud něco tak děsivého můžeme považovat do dobré samozřejmě :-D), provedení mě zase tolik nenadchlo (vím že syrovost i střípkovitý děj byly úmyslem, ale není to tak úplně pro mě... na druhou stranu by možná bez toho knížka byla méně působivá). Asi se budu muset podívat na seriál, protože sice je jen "na motivy" knížky, ale alespoň na rozdíl od ní sahá dějově trochu dál (ehm, teď je otázka, jestli je to dobře, že jo...).

21.08.2018 4 z 5

Nováček Nováček Robert Muchamore

Jsem mile překvapená! Knížku jsem si vybrala v podstatě náhodou a ač jsem dvakrát starší, než je asi původně zamýšlená cílovka, rozhodně jsem se nenudila. Pro mě zajímavý a poutavý námět, relativně uvěřitelně podaný, navíc doplněný sympatickými postavami a místy i docela vtipnými dialogy / situacemi.

14.08.2018 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tak jsem se pobavila přesně jak jsem doufala :-). Styl humoru mi hrozně sedí a vůbec nevadí, že knížka v podstatě nemá žádný děj, zápletku a podobně. Možná právě naopak. Mary Kostka je moje nová oblíbenkyně a těším se, že se po čase pustím do dalšího dílu :-). Jako oddechovku vřele doporučuju, tím, že se jedná o deníkové zápisy místy nahrazené dopisy, dá se čtení v případě potřeby klidně i na několik dní přerušit.

14.08.2018 4 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Nejradši bych dala 4,5. Off Campus u mě pořád vede na celý čáře, ale tohle byl vážně moc moc hezký příběh. Zase - mám ráda popis vztahů, charaktery, dialogy. Jen mě mrzí, jak rychle jsem zase měla přečteno :-(.

01.08.2018 4 z 5

Dreamologie Dreamologie Lucy Keating

Byla jsem od kamarádek asi předem moc navnazená :-D. Vím, že to bylo pro děj knížky důležitý, ale strašně mě otravovaly ty "snový" části, jinak postavy, prostředí, dialogy, vztahy... se mi moc líbily :-).

25.07.2018 3 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Knížka mě uchránila od smutku z konce dovolené. Měla jsem s sebou první dva díly a tenhle jsem si šla koupit hned cestou domů z nádraží (nechtěla jsem čekat do pondělí na knihovnu). Bezva oddechovka, knížky od EK mám strašně ráda, hlavně kvůli dialogům a popisu vztahů. Jsem ráda, že všechno tak dobře dopadlo :-).

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Bezva oddechovka, knížky od EK mám strašně ráda, hlavně kvůli dialogům a popisu vztahů. Za mě tohle trochu moc "dramatické", první půlka mě docela štvala, mám ráda, když všechno probíhá relativně hladce :-).

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Bezva oddechovka, knížky od EK mám strašně ráda, hlavně kvůli dialogům a popisu vztahů. Za mě tohle trochu moc "dramatické", ale neméně čtivé.

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Ach. Snad jen kdyby to bylo trochu delší, to by bylo príma :-). Doufám, že s těmahle autorkama zestárnu :-).

25.06.2018 5 z 5

Božský Božský Christina Lauren

Příběhově se mi knížka líbila, bohužel jsem ale měla tak mizerný překlad, že knížka nepůsobila moc jako knížka, ale spíš jako takové nesouvislé blábolení :-(.Bývalo by to bylo mohlo být o dost lepší. Ale jinak prima zakončení serie :-).

18.06.2018 3 z 5