mariva mariva komentáře u knih

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Malá knížečka mi zpříjemnila cestu autobusem. Film jsem viděla, ale i tak jsem si knížku s chutí přečetla. Znovu mi potvrdila, že autorka znala život a dokázala o něm poutavě psát. Škoda, že už další knihy nenapíše.

03.06.2013 5 z 5

Černá vdova Černá vdova Amanda Quick (p)

Dobré, pohodové i napínavé čtení. Některé náměty se v jejích knihách opakují, ale i tak je v každé něco napínavého.

30.05.2013 4 z 5

Myšlením k bohatství Myšlením k bohatství Napoleon Hill

Knížku jsem četla už podruhé - poprve v době jejího vydání a tehdy mě odrazovala svým tvrdým zaměřením na peníze, jako kdyby to měl být hlavní cíl lidského života. Nedávno se mi dostal do rukou životopis N.Hilla a po jeho přečtení jsem po ní sáhla znovu - spíš ze zvědavosti, jak na mě bude působit po tom, co už vím víc o jejím autorovi. Souhlasím s pozitivním myšlením a četla jsem víc knih s tímto zaměřením. Hillova kniha může být inspirací i v dosahování jiných cílů, než jsou jen peníze, v tom bych viděla její plus. V mnohém je ale příliš zaměřena na americké podmínky, takže pro naše podmínky jsou určitě vhodnější jiní autoři.

27.05.2013 4 z 5

Zkouška důvěry Zkouška důvěry Nora Roberts

Opět výborná knížka, u této autorky to ani jinak nejde. Napínavý děj už od první stránky nedá člověku klid a v závěru už jsem ji nedokázala odložit vůbec. Také se mi v průběhu čtení vybavilo, že jsem viděla zfilmovanou verzi, ale už jsem si nepamatovala, kdo byl pachatelem, takže jsem si knížku mohla vychutnat.

24.05.2013 5 z 5

Černá růže Černá růže Nora Roberts

Noru Roberts můžu pořád, každá její knížka se výborně čte a má napínavý děj. Tahle mě navnadila na poslední díl trilogie. Jsem moc zvědavá, jak to s Amélií dopadne.

21.05.2013 5 z 5

V padesáti na začátku V padesáti na začátku Marcela Mlynářová

Docela jsem se pobavila. Vtipně napsaná knížečka, jen místy trochu zdlouhavé pasáže. Po knize jsem sáhla, protože hrdinka je mi věkově blízká ale tím asi naše podobnost končí. Mohu jí jen závidět úspěšnost ve všem, co dělá, ale i možnost, jít už krátce po padesátce do důchodu. Na ten si dnešní padesátnice ještě dlouho počkají :o(

15.05.2013 4 z 5

V sedmém nebi V sedmém nebi Catherine Coulter

Dost dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy pořádně začetla, protože děj se moc nerozvíjel. Teprve později dostal děj větší spád, ubylo popisů milostných chvilek a kniha získala na čtivosti. Jiné knihy této autorky se mi líbily víc.

13.05.2013 3 z 5

Cesta k bohatství - Životopis Napoleona Hilla Cesta k bohatství - Životopis Napoleona Hilla Michael J. Ritt

Kdysi před lety se mi do rukou dostala Napoleonova kniha Myšlením k bohatství, a proto, když jsem narazila na jeho životopis, byla jsem zvědavá, jaký byl vlastně život jejího autora. A byla jsem velice překvapená. Očekávala jsem životopis úspěšného člověka, který vydělal obrovské peníze a pomáhal druhým, aby toho také dosáhli. Ve skutečnosti to byl ale člověk, který sice dokázal vydělat velké peníze, ale dokázal je také rychle rozházet a nebrat ohledy na svou ženu a děti, nevracet dluhy těm, kteří mu v těžkých chvílích pomohli. Jeho život byl vlastně sled velkých úspěchů a velkých pádů, kdy přišel úplně o všechno. Snad jen to, že se pokaždé znovu dokázal postavit a jít dál, stojí za obdiv, i když způsoby, kterým toho dosahoval, ne vždy obdiv zasluhují. Teprve ke konci svého života se mu začalo dařit a stal se takovým, za jakého ho asi většina jeho čtenářů považuje a za co ho obdivují. Každopádně kniha byla k přečtení zajímavá.

05.05.2013 3 z 5

Nepřestávej snít Nepřestávej snít Jill Barnett

Zajímavá romantická knížka z atraktivního prostředí opuštěného ostrova v Pacifiku by už jen tímto prostředím byla lákavá, ale celá ta romantika i drsná realita je ještě okořeněná pohádkovým motivem kouzelného džina. Příjemná pohádka pro dospělé.

05.05.2013 5 z 5

Skandál Skandál Amanda Quick (p)

Mám ráda všechny knížky od Amandy Quick a tahle patří k těm zábavnějším a čtivějším. Nepostrádá humor, napětí, lásku. Skvělé oddechové čtení.

02.05.2013 5 z 5

Modrý drahokam Modrý drahokam Amanda Quick (p)

Oddechová četba, přesně v duchu ostatních knih Amandy Quick. Potěšilo mě, že se znovu setkávám s hrdiny, o kterých byla už jiná kniha a jak děj naznačuje, bude i další pokračování.

25.04.2013 4 z 5

Dokonalý jed Dokonalý jed Amanda Quick (p)

Přesně to, co jsem od autorky čekala. Knížky jsou si sice podobné, ale v každé je něco nového, co zaujme.

21.04.2013 4 z 5

Stín v zádech Stín v zádech Mary Higgins Clark

Zase jedna z knížek, kvůli kterým se nejde spát, dokud je člověk nedočte. Ale to platí o všech knížkách této autorky. Strhující děj, napínavý, tajemství i nebezpečí, prostě jméno autorky je 100% zárukou dobrého čtení.

16.04.2013 5 z 5

Narozeniny Narozeniny Danielle Steel

Knihy D.Steelové čtu ráda a děj mě vždycky zaujme. Čím víc jsem jich ale přečetla, tím více cítím, jak je děj jejích knih a hlavně postavy vzdálené naší skutečnosti. Možná je to tím, že jsem před touto knihou četla knížku od Monyové, která působila naprosto reálně. Po ní mi knížka D.Steelové připadala jako pohádka o naprosto dokonalých a bohatých Američanech, kteří každý problém hravě zvládnou. Sice čtivé, ale podle mého názoru příliš sladké a nereálné.

13.04.2013 3 z 5

Napravit hříšníka Napravit hříšníka Nicole Jordan

Odpočinková četba, pohodové čtení pro ženy. Láska, nebezpečí, šťastný konec - nechybí nic, co má v takovém románu být.

11.04.2013 4 z 5

Sebemilenec Sebemilenec Simona Monyová (p)

Výborná čtivá knížečka, jako všechno od této autorky. Obdivuji lehkost, se kterou psala, humor, se kterým dokázala popisovat i smutné osudy svých hrdinek. Autorce nebylo dopřáno, aby se dožila věku hrdinky této knížky, přesto dokázala výborně vystihnout pocity žen kolem padesátky. Výborně jsem se při čtení bavila, nejen proto, že jméno hlavního hrdiny na mě kouká z kalendáře právě o mých narozeninách, navíc se i dalšími dvěma jmény trefila do mého života, dokonce i s podobnou úlohou, kterou v mém životě hráli. Prostě její knížky jsou ze života a vždycky je to lákavý bonbónek na jeden večer.

11.04.2013 5 z 5

Slunce v plné slávě Slunce v plné slávě Jean Plaidy (p)

Mám ráda historické romány autorky. Čtivým způsobem přibližuje zajímavé historické postavy, v tomto případě anglického krále Eduarda IV. a Richarda III. Přiznám se, že dějepis ve škole nepatřil k mým oblíbeným předmětům a historickým románům jsem přišla na chuť až s pokročilejším věkem. Velkou zásluhu na tom má právě Jean Plaidy, protože její romány jsou poutavé a čtivé.

06.04.2013 5 z 5

Vlk z Vysočiny Vlk z Vysočiny Hannah Howell

Knížky ze skotské historie mám ráda a tahle se mi líbila. Děj byl napínavý, nechybí ani láska- vše pro dobrou oddechovu četbu.

02.04.2013 5 z 5

Hvězdička Hvězdička Jo Beverley

Oddechová četba, ale knížka mě docela bavila. Děj byl do poslední chvíle napínavý, na rozdíl od spousty knih, kde je od začátku jasné, jak všechno dopadne.

31.03.2013 5 z 5

Láska v Londýně Láska v Londýně Iva Pekárková

Povídky jsou zajímavé a prokazují znalost prostředí různých národnostních menšin v prostředí Londýna. Určitě zajímavé čtení umožňuje nahlédnout do prostředí, kam se málokdo z nás dostane. Ale mám raději romány s bohatším dějem, forma povídek nepatří k mým oblíbeným.

28.03.2013 2 z 5