Skandál

Skandál https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4545/skandal-4545.jpg 4 109 23

Pro svou pověst potřísněnou mladickým prohřeškem je krásná Emily Faringtonová smířena se svým životem staré panny. Až do doby, kdy shledává, že se zamilovala - na základě korespondence. Citlivý, inteligentní a šlechetný - tak se jí jeví její urozený přítel, s nímž si dopisuje. Je ztělesněním všeho, co by její vysněný muž měl mít. Avšak kdo je záhadný Šimon Augustus Traherne, hrabě z Blade? Celý Londýn mu leží u nohou, ale krásnou Emily mít nikdy nebude. Spojuje a rozděluje je společné tajemství, a on ví, že se musí dostat k srdci svého zlatookého draka dřív, než je navždy rozdělí mstiví démoni minulosti.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

Scandal , 1991

Bergerac16
04.04.2023 5 z 5

Dámy, promiňte mi, ale hrdinka vůbec není hloupá ani kdovíjak naivní. Ona je takhle ryze čistá! Nezvykle, nepochopitelně, znepokojivě čistá a upřímná a přitom naprosto sama sebou. Na nic si nehraje, ví, co chce, a přesně formuluje, po čem touží. To, že to my obyčejní lidé neumíme, neznamená, že je problém na její straně.
No ano, ta vyšší úroveň komunikace a metafyzické spojení čtenáři téměř roluje ponožky , ale to je záměr autorky! Takovou reakci chce autorka vyvolat a vážně se jí to daří, sám Simon je z toho taky na infarkt , protože to je absolutně odzbrojující. Hrdinek, které se hádají, chytračí a perou, už bylo ztvárněno dost, autorka sáhla po zcela jiném charakteru a moc se jí to povedlo.

DUNIKO
01.03.2022 3 z 5

No já nevím,Emily mi někdy přišla až hloupá on na ni křičí uráží její rodinu a ona se ne něj uculuje a Simon dost protivný.Čekala jsem trochu větší drama nějaký wow efekt který ho srazí na kolena a dojde mu že ji miluje.Na mě málo romantické.Snad první chlap který mi nesed.Za mě nejslabší z knížek Amandy Quick

pip11
21.11.2021 4 z 5

Zábavná kniha, ve které je ústředním bodem dlouholetá pomsta hraběte z Blade. Inteligentní, ale zároveň naivní Emily, kterou rodina využívá na úkor její budoucnosti. Když se to smíchalo, vznikl z toho vtipný a čtivý příběh.

Luciska13
15.11.2021 1 z 5

Tak nízké hodnocení jsem knížce ještě nikdy nedala, ale tohle fakt nešlo. Najivní a úplně pitomá Emily, hrabě, který se jí nechá ovlivnit a zapomene na vše, co se kdy stalo, nevím, nemůžu uvěřit, že jsem to dočetla až do konce. Doufám, že už nikdy neuvidím, ani neuslyším slovo metafyzické, nebo komunikace na "vyšší úrovni".

AniDi
04.05.2021 5 z 5

Čtení jsem si moc užila, kniha je vtipná a hodně romantická, cítím až "metafyzické spojení" ...

Kudík
30.07.2020 3 z 5

(SPOILER) Simon byl takový ten správný hrdina, který si prošel už od dětství svým a následně se vypracoval svépomocí. Tam, kde okolí selhalo, se musel postarat sám o sebe, dokud se nepřišel pomstít Faringdonově rodině a nenarazil na Emily. No a Emily byla jako hlavní hrdinka kapitola sama pro sebe. Inteligentní žena, které se v dané době vyzná v investicích a udržuje rodinu v kladných číslech, ale jinak naprosto naivní. Líbilo se mi, jak se vzájemně oslovovali, on jí říkal skřítek, ona jemu draku. :) Ale z čeho mi málem hráblo, byla "metafyzická forma komunikace". Použito v různé formě cca 40x. To už ani nebylo vtipné, a proto to vidím na cca 3,5*.

petraj30
11.08.2019 5 z 5

Kniha byla moc pěkná, děj svižně ubíhal, jen naivita Em hraničila až s hloupostí a o to bylo vtipnější

helena0682
03.05.2019 5 z 5

Tahle knížka mě bavila

helenkan
30.04.2019 5 z 5

Tuhle knížku jsem už četla několikrát a stále mě baví. Prostě srdcovka. :-)

hambra1
07.07.2018 5 z 5

Knizka, u ktere si vzdycky odpocinu ☺

Lembac
13.05.2018 4 z 5

Emily je inteligentní ženská, která se dobře vyzná ve finančnictví, ale občas jí zastře uvažování nějaký romantický nesmysl. Třeba to, že jsou se Simonem spřízněné duše, jež komunikují na vyšší mystické až transcendentální úrovni. Simona zas pohání celý život touha po pomstě, ale když narazí na mírně švihlou Emily, od chladnokrevné msty postupně upouští, protože zjistí, že vrhání se na nezemský zlatý lásky břeh je mnohem větší sranda. Ústřední dvojice tohoto románu se mi líbila, zvlášť zábavné jsou některé Simonovy sarkastické reakce na Emilynu naivitu. Jedinou osobu, kterou bych nejraději zadupala do země, je Emilyn otec - nepoučitelný a sobecký karbaník.

LilianaFalcon
03.03.2018 3 z 5

Jiné autorčiny historické romance se mi tedy líbily mnohem víc. Vzorec příběhu a postavy sice byly stejné jako v jiných jejích dílech, ale Emily a ta její spojení na vyšší úrovni mi pěkně lezla krkem.
Na druhou stranu Bladeova touha po pomstě a to, jak ho díky Emily postupně opouštěla, bylo roztomilé.
A celkově to, jak se to vyvíjelo s jejími bratry a otcem, bylo povedené.
Takže seškrtat, něco neopakovat milionkrát a bylo by to v rámci žánru i na 5 hvězdiček.

moudivlacek
13.12.2016 5 z 5

Skvělé, skvělé a ještě jednou skvělé. Je to klasická červená knihovna, od začátku si určitě vaše sympatie získá mladá Emily a i její manžel "drak", který sice vystupuje jako tvrdý a nelítostný muž, ale při tom má dobré srdce, které se projeví hlavně po svatbě s Emily. Ta bohužel "lítá" mezi povinností k rodině a láskou k muži.
Určitě se dost nasmějete, jak Emily dokáže muže donutit jí pomoci i proti své vůli a při tom ho nikdy neponíží. Všude se ho zastává proti všem.
Přivádí ho k šílenství, ale on velice brzy zjistí, jak moc mu na ní záleží.
Moje maminka říkávala - Chce-li žena něco po muži, musí to zaonačit tak, aby si muž myslel, že na to přišel sám a sám to také chtěl udělat. A je to velká životní pravda. Jde to lidičky i bez násilí, tento krásný příběh to dokazuje humorným způsobem.

Barbora H
01.06.2016 2 z 5

No... tak si tak říkám, jak někdo může napsat takovou kravinu... vážně se mi kniha nelíbila...

kacenka6144
24.02.2016 2 z 5

Naivita hlavní hrdinky je do nebe volající. Asi zatím nejslabší knížka autorky. Dočetla jsem horko-těžko. V podstatě jsem pořád čekala, kdy se to zlomí.

Majdule
15.10.2015 5 z 5

Emocionálně zraněný muž, naivní, bezmezně milující hrdinka, která jej postupně změní. Ano, to je vzorec, který na mě funguje. A Amandiny knihy obecně jsou jistotou potěšení.

kacaaba
30.06.2015 2 z 5

Tato kniha se mi moc nelíbila. U této autorky obdivuji hrdost, samostatnost, intelekt a sílu hlavních hrdinek, kteří to s muži umí. Emily byla naivní hysterická husička, která se podle mě nechávala ztrapňovat a nevystrčila růžky. Jsem zklamaná.

miruska1
22.10.2014 5 z 5

Veľmi pekny pribeh. Hlavna hrdinka je poriadne naivna,to sa musi nechať....Ale vďaka tomu je pribeh docela zabavny.

marci132
19.05.2014

Kniha super, ale jediné co mi vadilo byla ze začátku najivita hlavní ženské postavy Emily a tím myslím ty její věty jako vyvržení na lásky břeh nebo jak to bylo teďka nevím :D. Jinak kniha byla čtivá a zábavná :)

po.13ny
22.02.2014 5 z 5

Když přečtu knihu co se mi nijak moc nezamlouvala spolehám na tuto spisovatelku. Má senzační knihy ktere nedokáží sklamat.