mariva mariva komentáře u knih

Kouzla osudu Kouzla osudu Nora Roberts

Žánr fantasy nepatří k mým oblíbeným, ale povídky se dobře četly, byly napínavé i pohádkové. Čekala jsem sice od knihy něco jiného, ale protože mám ráda knihy této autorky, i tuhle jsem si s chutí přečetla.

26.03.2013 3 z 5

Skandální noc Skandální noc Teresa Medeiros

Oddechová četba, zábavná i napínavá, stejně jako většina autorčiných knih.

26.03.2013 5 z 5

Toulky Evropou Toulky Evropou kolektiv autorů

Další z knih zobrazujících nejkrásnější místa Evropy, kráné fotky lákají k poznání řady krásných míst.

21.03.2013 5 z 5

Toulky světem Toulky světem kolektiv autorů

Podobných knih dnes vychází spousta, ale jsou většinou hezky udělané - krásné fotky lákají vydat se na cesty.

Skvosty Evropy Skvosty Evropy Milan Holeček

Velká obrazková kniha pro ty, kdo rádi cestují a poznávají historické i současné památky evropských zemí. Mám tyto knihy ráda, ráda si prohlížím místa, která jsem už mohla poznat a vybírám si další, které bychom mohli navštívit příště.

21.03.2013 5 z 5

Zlatá kniha pečení Zlatá kniha pečení kolektiv autorů

Krásná obrázková kuchařka pro ty, kdo rádi pečou. Líbí se mi, že u každého receptu je názorná fotografie a velmi podrobný popis.

Velká česká kuchařka Velká česká kuchařka Jitka Höflerová

Klasická kuchařka s recepty pro každého.

21.03.2013

Prostřeno! Prostřeno! Marie Formáčková

Kniha obsahuje medailonky jednotlivých soutěžících a jejich recepty, ale je tam více povídání než receptů a často jde i o recepty, které se soutěžícím právě nepovedly, takže vařit podle nich pouze na vlastní riziko!

21.03.2013 3 z 5

Vaří šéfkuchaři Vaří šéfkuchaři Jill Norman

Luxusnější provedení kuchařské knihy obsahuje často recepty, které se v českých kuchyních běžně nevaří, ale dá se najít i něco pro běžné použití a některé rady od profesionálů se mohou v kuchyni hodit.

21.03.2013

Nevěsta na prodej Nevěsta na prodej Mary Jo Putney

Zajímavá kniha - napínavý příběh líčí na jedné straně krásu exotických krajů, na druhé straně hrůzy otrokářských praktik, které tam panují. Evropanka, která se musí vyrovnávat se zkušenostmi z otroctví, statečný zachránce, který podstoupí boj o její záchranu, napínavý děj až do poslední stránky - nechybí nic, co má být ve čtivém románu pro ženy.

21.03.2013 5 z 5

Bohové a králové starého Egypta Bohové a králové starého Egypta Vojtech Zamarovský

Kniha není určena k přečtení. Jde o slovníkově zpracovaný přehled bohů a panovníků starého Egypta, ale o velmi dobře zpracovaný přehled. Pro milovníky starého Egypta je to velmi poutavá kniha a často jsem po ní sahala při četbě historických románů z období starého Egypta.

Věk slasti Věk slasti Petr Skarlant

Knihu jsem četla už dávno, ale asi se k ní zase vrátím. Pamatuji si, že mě nadchla, moc se mi líbila a díky ní jsem objevila i básníka Václava Hraběte.

A potom jsme uslyšeli hřmění A potom jsme uslyšeli hřmění John Oliver Killens

Knihu jsem četla sice už před spoustou let, ale pamatuji si, že se mi hrozně moc líbila. Nezvyklé na to, že jde o válečný román a já válečnou literaturu normálně nečtu. Ale tahle kniha byla opravdu strhující.

Nikdy nelži Nikdy nelži Hallie Ephron

Dobrá a napínavá knížka - i když si konec člověk dopředu domýšlí, nic to knížce neubírá na napětí. Jedna z těch knížek, od kterých se těžko odchází. Přečetla jsem ji téměř jedním dechem.

18.03.2013 5 z 5

Zkrocený netvor Zkrocený netvor Amanda Quick (p)

Knížka odpovídá tomu, na co jsem u autorky zvyklá - napínavý děj, hrdinka vymykající se běžným konvencím své doby, okouzlující hrdina, láska. To vše zaručuje příjemné počtení.

17.03.2013 5 z 5

Klíč k tajemství Klíč k tajemství Jayne Ann Krentz

Další kniha s hrdiny s parapsychologickými schopnostmi, ale přitom v ní není ani zmínka o Společnosti Arkány. Takže první díl nové trilogie je lákavou ochutnávkou, už se těším na další díly.

16.03.2013 5 z 5

O úspěchu O úspěchu Ivo Toman

Zajímavá a praktická kniha, jako ostatně vše, co tento autor napsal. Praktické rady a všeobecně známé pravdy, na které se ale často zapomíná. Určitě není na škodu do jeho knih nahlédnout, pokud chce člověk něčeho dosáhnout, ať už jde o bohatství nebo "jen" o šťastný a spokojený život. Mě se například líbila závěrečná myšlenka knihy: "Už nikdy nebudete mladší, než jste teď. Ale vždy můžete být úspěšnější."

14.03.2013 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Amanda Quick (p)

Napínavý děj, trochu tajemna, láska i dobrodružství - vše, co má čtivá knížka pro ženy mít. Odpočinková četba, která pobaví.

13.03.2013 5 z 5

Nic není náhoda: příběhy našich životů z hlediska neobyčejných shod okolností Nic není náhoda: příběhy našich životů z hlediska neobyčejných shod okolností Robert H. Hopcke

Knížka mě dost zklamala. Čekala jsem víc příběhů ze života a méně teorie. Navíc teoretické povídání je spíš na úrovni odborné psychologické studie, než čtivě napsaným komentářem. Jinak se ovšem každý ve svém životě potkáváme se spoustou podobných shod okolností, takže po této stránce byla kniha zajímavá.

12.03.2013 2 z 5

Stíny noci Stíny noci Amanda Quick (p)

Zase jedna z velmi pěkných knih, tentokrát už jsem se smířila i se zvláštním světem Harmonie, i když "prachového králíčka" si pořád ještě nedokážu tak úplně představit. Tahle kniha je třítím dílem série Zrcadlo, předcházející dva jsem ještě nečetla, takže si je budu muset rychle sehnat, ale i přesto byl děj srozumitelný. Také jsem vítala propojení s hrdiny Spalující lampy a doufám, že děj bude mít pokračování.

11.03.2013 5 z 5