mariva Online mariva komentáře u knih

Roznese tě na kopytech Roznese tě na kopytech Simona Monyová (p)

Trochu jiný styl, než jsme od Monyové zvyklí, ale čte se dobře. Příští týden by měla televize vysílat film podle této knihy, tak jsem docela zvědavá, co z toho udělají.

01.12.2013 4 z 5

Hříšný kanec Hříšný kanec Simona Monyová (p)

Řada mladších čtenářek řekne, že ony by takový život jako hlavní hrdinka vést nemohly, nestrpěly by takového partnera. Teprve roky ukážou, jaký život opravdu prožijí. Na rozdíl od jiných mužských "hrdinů" v knihách Simony Monyové, Dalibor alespoň svoji ženu nemlátil. Líbilo se mi vyjádření hrdinky v závěru knihy, že nemá smysl brečet nad tím, co by mohlo být, ale raději co nejlépe využít toho, co je. Pěkné počtení.

29.11.2013 5 z 5

Ženu ani květinou... Ženu ani květinou... Simona Monyová (p)

Zase jedna z těch smutnější, ale přesto bravurně napsaných knížek. Když porovnám rok vydání knížky s autorčiným životem, je hrozné, jak dlouho musela žít s tyranem. Zatímco v knize naznačený tragický konec by pro hrdinku byl vlastně šťastným koncem, autorčin život tento happyend neměl.

29.11.2013 5 z 5

Otcomilky Otcomilky Simona Monyová (p)

Příjemná pohodová knížečka, tentokrát bez smutných podtextů ze skutečného autorčina života. Nechybí humor, takže jde o příjemnou zábavu na jeden večer.

28.11.2013 5 z 5

Poslední extáze Poslední extáze Simona Monyová (p)

Čtivá knížka se smutným dějem, jako u jiných autorčiných knih, jen se tentokrát s trochu jiným námětem. Ale určitě stojí za přečtení.

27.11.2013 5 z 5

Já o koze, on o voze… Já o koze, on o voze… Simona Monyová (p)

Autorčin smysl pro humor je mi blízký a i u této knihy jsem se hodně nasmála. Vztahy mezi muži a ženami jsou vděčné téma a snad každý si najde situaci, kterou někdy sám zažil. Pobavila jsem se.

24.11.2013 5 z 5

Hotel Vendôme Hotel Vendôme Danielle Steel

Neříkám, že Steelová píše špatně, ale už jsem asi jejích knih přečetla hodně a jsem jimi přesycená. Námět je vždycky zajímavý, knížky jsou čtivé, ale jsou si dost podobné a moc nepřekvapí.

24.11.2013 3 z 5

Opiju tě rohlíkem Opiju tě rohlíkem Simona Monyová (p)

Monyová nezklamala, knížka se četla dobře, jen některé její knihy se mi líbily víc., Možná to bylo tématem. Jako matka synů některé představy urovna nemusím.

22.11.2013 4 z 5

Žij poctivě, buď bohatý! Žij poctivě, buď bohatý! Erich J. Lejeune

Trochu se opakuje to, co už jsem znala z knihy Dokážeš všechno, co chceš!, která se mi líbila víc. Ale opět jde o dobrou motivační knihu, která dokáže povzbudit a dodat elán zkusit něco nového.

18.11.2013 4 z 5

Ženatí milenci Ženatí milenci Jackie Collins

Od Collinsové už jsem toho přečetla hodně, tahle knížka patří spíš k průměru. Nic nového, běžný život hollywoodských hvězd jako v ostatních knihách.

06.11.2013 4 z 5

Minulé životy, vzorce duše Minulé životy, vzorce duše Martina Blažena Boháčová

Autorku jsem poprve zahlédla v televizi v pořadu Vědmy radí, kde upozorňovala na tuto svoji knihu. Přečetla jsem ji se zájmem, ale pro hlubší porozumění si nejdříve musím zjistit postavení planet v mém horoskopu. I tak je to ale zajímavé čtení a motivuje k pozitivním změnám v životě.

03.11.2013 2 z 5

Druhá šance Druhá šance Danielle Steel

Co napsat - prostě klasická Steelová. Knížka se dobře čte, ale po přečtení většího počtu knih této autorky zž mi všechny připadají hodně podobné. Bic závratného, nic, co bych si delší dobu pamatovala.

27.10.2013 4 z 5

Dokážeš všechno, co chceš! Síla je v tobě! Dokážeš všechno, co chceš! Síla je v tobě! Erich J. Lejeune

Ještě jeden komentář - knihu jsem znovu přečetla a nějakou dobu ji ještě znovu podrobněji studovala. Netvrdím, že vše v ní napsané jsem dokázala použít na svou situaci, ale pravda je, že to, čeho jsem při psaní prvního komentáře chtěla dosáhnout, se mi podařilo. Přitom před měsícem to vůbec nadějně nevypadalo. Tak teď už mi zbývá jen pracovat na tom, abych si vše udržela co nejdéle.

23.10.2013 5 z 5

Oheň a déšť Oheň a déšť Ann Maxwell

Docela příjemné oddechové čtení, jen ve druhé polovině knihy převažovaly zbytečně dlouhé erotické pasáže nad dějem.

17.10.2013 4 z 5

Nahý vikomt Nahý vikomt Sally MacKenzie

Docela zábavná knížka, nic náročného, ale příjemné odpočinkové čtení.

11.10.2013 5 z 5

Vhodná nevěsta Vhodná nevěsta Edith Layton (p)

Nenáročná oddechovka.

05.10.2013 3 z 5

Srdcová dáma Srdcová dáma Nora Roberts

Čtivé, napínavé od první stránky až po poslední - tahle autorka prostě nikdy nezklame!

30.09.2013 5 z 5

Ještě mě nezabíjej Ještě mě nezabíjej Joy Fielding

Měla jsem obavy, jestli nebude kniha nudná, když je o ženě v komatu, ale autorka dokáže každé téma zpracovat zajímavě a poutavě. Líbila se mi, stejně jako všechno od této autorky.

23.09.2013 5 z 5

Knížka vyšla v roce 2001, který pro mě byl dost kritický a fakt je, že ve mně probudila odhodlání bojovat. Určitě mi to pomohlo a už tenkrát jsem si z ní vypsala pár poznámek, které by mi mohly dodat chuť bojovat s nepříznivými okolnostmi i nadále. Později jsem se ji marně pokoušela znovu sehnat, ale protože jsem nevěděla jméno autora, nedařilo se mi to. Teď se mi náhodou znovu dostala do rukou, a opět v době, kdy ji potřebuju. Vím, že podobných motivačních knih dnes vychází spousta, ale tahle mi vyhovuje asi nejlíp. Věřím, že mě znovu dokáže vyburcovat a pomůže mi zase dosáhnout toho, co chci. Není to v knize, je to ve mně, ale kniha dodá chuť pustit se do boje.

06.09.2013 5 z 5

Milostná strategie Milostná strategie Simona Monyová (p)

Knížku jsem už četla dřív, ale to mi ještě jméno autorky nic neříkalo. Teď se mi dostala do rukou znovu a protože už jsem toho od Monyové četla hodně, znovu jsem si ji přečetla. Bylo to něco úplně jiného, než na co jsem zvyklá z jejích pozdějších knih. Je vidět, že jde o tvorbu z jejích počátků, kdy asi ještě věřila v dokonalé muže. Bohužel, život ji ukázal jinou realitu a to se v jejích dalších knihách projevilo.

26.08.2013 4 z 5