Poslední extáze

Poslední extáze https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97694/bmid_posledni-extaze-2kP-97694.jpg 4 281 39

Váš zadek dávno není tak pevný jako ve dvaceti, vlastní děti k Vám promlouvají svahilsky a manžel s Vámi nehovoří pro změnu už vůbec? Nevěste hlavu, nejste v tom sami. I hrdinky Poslední extáze prožívají krizi středního věku, a snaží se zpomalit ujíždějící vlak bláhovými skutky.

Oli1104
25.08.2023 4 z 5

Knizku jsem precetla behem jednoho dovolenkoveho dne. Je to zajimave tema, ale stale stejna Monyova. Stejna slova zasazena do jinych realii. Nevadi mi to. Precetla jsem rada.

Radka1911
02.05.2022 3 z 5

Smutná kniha o smutném osudu.

helenkan
11.03.2022 2 z 5

Zatím co jsem od autorky přečetla, mi přišlo dost depresivní. Ještě dám šanci, ale asi moje oblíbenkyně to nebude. Tady je rodina, která spolu absolutně neumí komunikovat. I když to tak může někde být. Pro mě dost děsivá představa žít takový život.

Aleh
16.06.2019 3 z 5

Krize středního věku je námětem této útlé knihy Simony Monyové. Vyrovnat se s touto krizí není jednoduché. Zvláště, když je doprovázena nepochopením a nezájmem manžela a nepochopením vlastních dětí, které ve svém věku mají co dělat sami se sebou. jedinou radou pro ženy snad může být vědomí, že v tom opravdu nejsou samy a s přáním ať se jim to podaří ustát bez velkých ztrát.

hojchna
05.05.2019 1 z 5

Moc mi nesedí styl psaní autorky..

JancaMia
26.03.2019 4 z 5

velice reálné ..

Janisss
31.12.2018 4 z 5

Četlo se mi dobře a jen mi je smutno z toho, že by to někde takto opravdu mohlo být - nemyslím odcizení manželů (to zní velmi reálně) - ale spíš to tragické nepochopení synovy sexuální orientace vlastním otcem...

PetiJelinkova
08.12.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem! Jako všechny knihy od autorky.

cukrovka
17.02.2018 2 z 5

Zajímavý nápad, ale vůbec mi nesedl autorky styl.

Esmeralda168
14.08.2017 3 z 5

Proboha, proč dali k docela dobré knize tak pitomou anotaci?! Vždyť kniha řeší úplně jiné, mnohem zajímavější problémy!! Je to neotřelý, originální příběh, úplně jiný, než všechny knihy, které jsem kdy četla - a právě tím mě zaujal. I tohle je život a ten konec byl dojemný a poučný.

EvikU.
07.04.2017 3 z 5

Kniha dobrá, ale smutná. A trochu k nepochopení. Nevím, prostě nejde soudit dokud člověk nezažije.

medlovice
14.03.2017 1 z 5

Tohle bylo ro mě utrpení číst a dočíst. Nesympatický výběr jmen , forma psaní, ještě že je to jedna z posledních co jsem měla číst, jinak bych tuto autorku zavrhla. Mám raděj jiné knihy od autorky.

veronie
07.08.2016 5 z 5

Příběh zajímavý a smutný. Další kniha, kterou řadím k nejlepším od této autorky.

Devil-Ivet
11.03.2016 3 z 5

Knihu jsem četla asi před třemi lety a vůbec mě nebavila. Byl to celkem zajímavý nápad, ale nudně napsaný. Možná od autorky zkusím něco jiného.

radus
27.12.2015 4 z 5

Knížka se četla dobře a rychle (jako ostatně všechny od Monyové), jednoduchý příběh ze života, který mě bavil... Líbilo se mi, že tady autorka popsala jednu situaci očima jak Irmy tak i Alberta.

studentice
26.09.2015 2 z 5

Knížka byla na mě hodně depresivní a chování hlavních postav nepochopitelné. Uvědomuji si, že knížka byla vydána před 16 lety a pevně věřím, že v současné době je společnost mnohem chápavější, tolerantnější a rozumnější...

Klára90
09.06.2015 4 z 5

Kniha se mi četla dobře a moc se mi líbila. Docela smutný děj, ale opravdu jak ze života. Líbí se mi, jak autorka umí podchytit partnerské vztahy a pocity

Askarinka
27.04.2015 2 z 5

Tak nevím, knihy této autorky se čtou dobře a rychle, příběhy se zdají být ze života, ale mě nějak ty knížky přijdou bez konce. A to mě rozčiluje:-) Takže takové krátké hodnocení za mě: Jednoduchá literatura, která se dobře čte, ale žádné velké literární dílo rozhodně nečekejte.

mishulda
08.03.2015 5 z 5

Zatim nejlepsi kniha od autorky. Skvele popsany problem mnoha paru - vzajemne mijeni se. (nejen) z teto knihy je citit opravdovost a vlastni zkusenosti deprimovane spisovatelky..

Mruskulka
10.02.2015 5 z 5

Přečteno za jeden večer. Úžasná kniha od úžasné spisovatelky.

pro ženy manželská krize

Simona Monyová (p)
česká, 1967 - 2011
2011  76%Srdceboly
2003  82%Tchyně a uzený...
2006  76%Sebemilenec
2005  81%Krotitelka snů