mariva - Přečtené 918


Kdo bojuje, vyhrává
prosinec 2018 (06.-08.)
Kdo bojuje, vyhrává 2018, J. Ryšánková

Mám ráda knížky, které se odehrávají na místech, která znám, ale u této knihy bych byla raději, kdyby tomu tak nebylo. Bohužel, pavilon H1 olomoucké FN bych raději neznala a pokud jsem to časově porovnala, není vyloučeno, že jsme se tam s autorkou mohly potkat, i když ona končila v době, kdy tam já začínala jezdit. Každopádně obdivuji její sílu zvládnout léčbu ještě navíc v těhotenství a je zázrak, že se jí navzdory všemu podařilo porodit zdravou dcerku. Svou knihou určitě pomůže načerpat energii i mnoha jiným nemocným a za to jí chci poděkovat a držet palce.


V utajení
prosinec 2018 (05.-07.)
V utajení 2016, D. Steel

Od Steelové jsem zvyklá na jiné knihy. Tato mě moc nebavila a navíc jsem na začátku měla pocit, jako kdybych úvodní scénu v táboře s těhotnou přítelkyní už někde četla.


Síla pozitivního myšlení
prosinec 2018 (03.-05.)
Síla pozitivního myšlení 2018, J. Canfield

Jednotlivé příběhy měly různou kvalitu, ale u mnoha z nich musí člověk obdivovat sílu, kterou v sobě našli někteří autoři při zdolávání těžkých zdravotních postižení. Člověk si při čtení uvědomí, že problémy, které má ve svém životě, nejsou nic ve srovnání s nimi, a může z nich načerpat sílu ke zvládání svých problémů.


Žít sama a užít si to
listopad - prosinec 2018
Žít sama a užít si to 2018, M. Hillis

Knížka vychází z hodně staré předlohy a proto byla docela legrace, jaké rady dostávaly osamělé ženy ve třicátých letech minulého století.


Podraz
listopad - prosinec 2018
Podraz 2018, S. Brown

Napínavá knížka plná nečekaných zvratů v ději.


Cesty radosti, lásky a štěstí
listopad 2018 (22.-30.)
Cesty radosti, lásky a štěstí 2018, K. Jakšová

Mám ráda autorčiny knížky, je z nich cítit pohoda a láska k životu. Škoda, že podobné knihy nebyly v době mého mládí, určitě bych se nechala inspirovat k cestování. Řadu z míst, o kterých píše, jsem měla možnost poznat, i když ne tak podrobně a dlouhodobě, a tak jsem se s chutí přenesla z nevlídného zimního počasí na prosluněnou Mallorcu a Ischii. Je fajn, pokud tyto knihy čtou mladí a nechají se jimi inspirovat k tomu, aby život prožívali jinak než naše generace.


Co Alice neřekla
listopad 2018 (27.-29.)
Co Alice neřekla 2018, T. A. Cotterell

Kniha mě zklamala, čekala jsem více napětí, ale unavovaly mě neustálé výtvarné rozbory a řeči o umění. Pořád jsem čekala, jestli se něco nezmění, ale bylo to únavné čtení. Vlastně mě začalo trochu bavit až posledních asi 20 stránek.


Konec léta
listopad 2018 (25.-26.)
Konec léta 2018, A. d. l. Motte

Severským detektivkám moc nefandím, ale tohle téma mě zlákalo. Po celou dobu jsem odolávala touze podívat se na konec, abych zjistila, co se to léto vlastně stalo. Naštěstí jsem odolala a závěr byl opravdu nečekaný a překvapivý. Když si odmyslím zvláštní mentalitu obyvatel severské vesnice, která mi moc neseděla, celkově se mi kniha líbila. Byla napínavá až do samého konce.


Host
listopad 2018 (22.-26.)
Host 2018, A. Winkelmann

Nějakou dobu mi trvalo, než jsem si zvykla na časté střídání časových rovin i postav, ale pak jsem se do knihy začetla tak, že byl problém ji odložit.


Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu
listopad 2018 (20.-22.)
Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu 2018, M. Kondo

Posedlost úklidem mi nehrozí, ale jde o tak populární téma, že jsem byla zvědavá, co ještě víc může autorka nabídnout. Pár praktických rad se dá určitě využít, některé věci by se mi líbilo mít poskládané podle její metody, ale to bych musela žít sama a být v důchodu - a i tak bych se s většinou věcí, hlavně knih, nedokázala rozloučit.


Sítě z pavučin
listopad 2018 (19.-21.)
Sítě z pavučin 2018, T. Keleová-Vasilková

Od autorky už jsem četla lepší knihy. U této jsem dlouho čekala, kdy už dojde k té zásadní změně v jejím životě a zdálo se mi, že to trvá dost dlouho. Pak už kniha nabrala na tempu a četla se lépe.


Šance na štěstí
listopad 2018 (18.-19.)
Šance na štěstí 2018, K. Higgins

Nejsmutnější díl série, pěkné, ale dost smutné.


Černé lekníny
listopad 2018 (16.-18.)
Černé lekníny 2017, M. Bussi

Autorovy knihy mám ráda a tato mi v přečtených chyběla. Nějakou dobu se mi zdálo, že nebude tak napínavá a zajímavá jako jiné jeho knihy, ale líbilo se mi prostředí, ve kterém se děj odehrával - Giverny a Monetovy zahrady bych ráda někdy navštívila, v Rouenu před katedrálou, kterou Monet maloval, jsem kdysi také stála. Zajímavé střídání tří hlavních ženských postav dostalo v závěru úplně jiný rozměr a stejně jako u ostatních autorových knih to najednou bylo něco nečekaného. Právě tohle mám u autora tak ráda.


Muž, který chtěl být bohatý
listopad 2018 (14.-15.)
Muž, který chtěl být bohatý 2009, M. Fisher

Zajímavá malá knížečka, kterou by si možná mělo přečíst většina mladých lidí dřív, než vstoupí do světa dospělých. Není to jen o penězích, myšlenky jde využít i v běžném životě. Stručné, ale výstižné. Určitě si poohlédnu i po jiných knihách autora.


Jídlo jako lék - podle čínské medicíny
listopad 2018 (13.-15.)
Jídlo jako lék - podle čínské medicíny 2015, R. L. Čepelková

Všeobecné užitečné rady pro naše stravování, přínosem je, že vychází nejen z čínské medicíny, ale hlavně z naší české tradice. Vložené turistické zkušenosti bych z knihy vypustila, i když jsou zajímavé, kniha má jiný účel. Narazila jsem ale na dost tiskových chyb, které tentokrát nejdou svést na špatný překlad.


Dokonalá partie
listopad 2018 (10.-15.)
Dokonalá partie 2017, K. Higgins

Druhý díl mě bavil víc než první, i když Tomovo chování bylo občas nepochopitelné. Ale i tak si s chutí přečtu třetí díl.


Nikdy nezapomenu
listopad 2018 (10.-12.)
Nikdy nezapomenu 2018, M. Bussi

Autorovy knížky mám ráda, proto jsem neodolala té nejnovější. Vtáhla mě do děje od začátku, všechny události byly tak neuvěřitelné, že jsem knihu těžko odkládala. V jednu chvíli už se mi to vše zdálo trochu překombinované, ale závěr byl nečekaný a neuvěřitelný, když už si čtenář myslí, že zná vraha...


Příručka milionáře - Jak skutečně zbohatnout
12. listopad 2018
Příručka milionáře - Jak skutečně zbohatnout 2017, G. Cardone

Stručně shrnuté základní myšlenky a návod na zbohatnutí pro ty, kdo se nebojí pustit do tvrdé práce na sobě.


Návrat na vinici
listopad 2018 (07.-09.)
Návrat na vinici 2016, K. Higgins

Odpočinkové čtení, příjemné a nenáročné.


Ticho promlouvá
říjen - listopad 2018
Ticho promlouvá 2004, E. Tolle

Tohle není knížka k běžnému čtení - chce to otevřít, přečíst si pár myšlenek a nechat je na sebe v tichu působit.


Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka
06. listopad 2018
Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka 2018, E. Boček

Podle komentářů jsem očekávala zklamání, přece jen, když se něco pořád natahuje dál, už to obvykle není tak dobré, jako první díl. Aspoň u druhého a třetího dílu jsem měla ten pocit. Čtvrtý díl mě ale příjemně překvapil. Tím, že autor přidal další postavy, podle mě kniha jen získala a byla to více než hodinová nálož humoru. Už dlouho jsem se u knihy tak nezasmála. Jistě, jde o humornou knížku, takže neočekávám hluboké myšlenky a náročnou četbu. Je to prostě výborný relax. Ještě štěstí, že jsem u čtení byla sama doma a nemusela tak každé 2 minuty odpovídat na otázku, čemu se pořád tak směju. Pokud smích prodlužuje život, tahle knížka k tomu určitě hodně přispívá.


Olivovník
listopad 2018 (04.-05.)
Olivovník 2018, L. Riley

Autorčiny knížky mám moc ráda a ani tahle mě nezklamala. Příběh zasazený do krásné letní destinace se symbolickým názvem Pandora postupně odkrývá jako Pandořina skříňka komplikovanou minulost hrdinky.


Cukrová panenka
listopad 2018 (02.-04.)
Cukrová panenka 2017, L. L. McNeal

Mé hodnocení knihy je trochu rozpačité - nemůžu říct, že by se mi kniha vyloženě nelíbila, ale byla taková zvláštní. Teprve až ke konci jsem trochu začala chápat zvláštní chování jednotlivých postav, ale ani to mi k pozitivnějšímu hodnocení knihy nepomohlo.


Jak posílit svou odolnost a vnitřní sílu
03. listopad 2018
Jak posílit svou odolnost a vnitřní sílu 2013, D. Mourlane

Výraz resilience jsem nikdy neslyšela a nejsem si jistá, jestli přečtení knihy někomu pomůže k jejímu získání, protože tuhle vlastnost v sobě člověk buď má a nebo nemá, případně ji může rozvíjet životními zkušenostmi. Podle mě je v knize zbytečně moc prostoru věnováno Stevu Jobsovi, který právě resiliencí moc neoplýval.


Jak se zasnoubit s hrabětem
říjen - listopad 2018
Jak se zasnoubit s hrabětem 2018, S. MacKenzie

Poslední příběh uzavírá sérii docela příjemným způsobem, odpočinková četba.


Jak odolat markýzovi
říjen 2018 (29.-30.)
Jak odolat markýzovi 2017, S. MacKenzie

Odpočinkový příběh, u kterého člověk nemusí přemýšlet a jen se baví tím, jak to chodilo ve společnosti v minulosti.


Sama sebou
28. říjen 2018
Sama sebou 2018, J. Moyes

Byla jsem zvědavá, jak celý příběh dopadne a i když žádné z pokračování nemohlo dosáhnout kvality prvního dílu, i tak byl příběh Louisy zajímavý. Spousta věcí se sice dala dopředu odhadnout, ale to příběhu na čtivosti neubralo. I když svůj podíl mělo i nevlídné deštivé počasí za oknem, asi to nebyl jediný důvod, proč jsem knihu přečetla za jediný den.


Se mnou si nezačínej
říjen 2018 (24.-27.)
Se mnou si nezačínej 2018, J. D. Robb (pseudonym)

Další skvělý díl, škoda, že na každý další si musíme vždycky půl roku počkat. Jsem zvědavá, kolik dílů ještě autorka napíše. Jak je vidět, nápady jí nechybí.


Až na kostní dřeň
23. říjen 2018
Až na kostní dřeň 2018, V. Nykodýmová

Asi jsem masochista, ale nedokážu si nepřečíst knihu s podobným námětem, když se mi dostane do rukou - možná proto, že bych podobný příběh mohla napsat sama. Trochu mi vadilo, že příběh nevyprávěla přímo Klára, jak tomu u podobných knih bývá, ale to nic nemění na tom, že podobné knihy mohou hodně pomáhat těm, kteří řeší stejný problém, a proto jsou potřebné.


Nemoc - dar transformace
říjen 2018 (22.-23.)
Nemoc - dar transformace 2018, P. Hanáček

Autentický příběh člověka, který prodělal vážnou nemoc, je určitě inspirující pro všechny, kdo procházejí něčím podobným. Některé rady jsou praktické, ale většina spíš duchovní povahy. Co ale knihu obohacuje, jsou překrásné černobílé obrázky - fraktály.


Nejlepší víkend
říjen 2018 (19.-22.)
Nejlepší víkend 2018, P. Hartl

Zpočátku jsem měla trochu zmatek ve spoustě jmen, ale postupně jsem se do knihy začetla tak, že se mi ji nechtělo odkládat.


Víkendový efekt
říjen 2018 (13.-19.)
Víkendový efekt 2018, K. Onstad

Čekala jsem trochu víc inspirace k víkendovým činnostem, ale docela zajímavý byl pohled do historie.


Náhodně hraběnkou
říjen 2018 (17.-18.)
Náhodně hraběnkou 2017, V. Bowman

Oddechovka na jeden večer - zábavná ukázka toho, jak kamarádky dokážou někdy zamotat něco, co by bez jejich pomoci proběhlo úplně bez problémů.


Tajemství tří žen
říjen 2018 (16.-17.)
Tajemství tří žen 2018, M. Ďuranová

Moc jsem od knížky nečekala, ale byla jsem docela příjemně překvapená. Dobře se četla a možná tím, že Slovensko ještě stále vnímáme podobně, jako kdyby se děj odehrával u nás, působil příběh reálně. Takže příjemná odpočinková četba.


Srdeční případ
říjen 2018 (14.-16.)
Srdeční případ 2015, N. Roberts

Odpočinková četba, u které může čtenář vypnout a odpočívat.


Společný byt
říjen 2018 (11.-13.)
Společný byt 2017, D. Steel

Zajímavé příběhy jednotlivých postav, ale připadalo mi, že je jich zbytečně moc a neustále se přeskakuje z jednoho příběhu do druhého. Už jsem si u autorky zvykla na to, že velká část jejích hrdinů jsou milionáři, ale že by si na začátku 2 studentky mohly pronajmout loftový byt o rozměrech 300 metrů čtverečných??? Stejně tak mi připadalo divné, že modelka - dvojče má 23 let, když její sestra - dvojče pracuje už 5 let jako doktorka, a ta má najednou 32 let. Podobné chyby mi v knihách vadí, ale to asi není vina autorky.


Čtyřhodinový startup
říjen 2018 (11.-13.)
Čtyřhodinový startup 2018, F. Plötz

Čekala jsem nějakou inspiraci, ale kniha je určena pro ty, kteří ještě nikdy nevyzkoušeli nic jiného než klasický pracovní poměr a to není můj případ. Pro začátečníky krátce shrnuté potřebné informace, jen trochu ovlivněné tím, že autor je Němec.


Chcete úspěch? Věřte si! - Sebedůvěra vám změní život
říjen 2018 (04.-10.)
Chcete úspěch? Věřte si! - Sebedůvěra vám změní život 2018, D. J. Taylor

Zpočátku se zdálo, že by to mohla být přínosná kniha, ale postupně jsem měla pocit, že jde o všeobecné často používané fráze. Přesto některá cvičení asi vyzkouším, např. metoda "kladných otázek mi nějak utkvěla v paměti a občas ji použiju - nevím, jestli mi zvýší sebevědomí, ale většinou mě rozesměje.


Střípky
říjen 2018 (09.-10.)
Střípky 2018, T. Keleová-Vasilková

Život se občas zvláštně zamotá a právě takové situace má autorka ráda. I když příběh působí trochu pohádkově, dokážu si představit, že by se mohl stát a právě to je na knihách autorky přitažlivé.


Nevěřím Ti
říjen 2018 (07.-08.)
Nevěřím Ti 2017, D. Hlavatá

Nevěděla jsem, že jde o pokračování jiné knihy a anotace popisuje právě děj první knihy, takže jsem čekala něco jiného. Ale předcházející děj je tu dost často naznačen, takže se dá domyslet a nemyslím, že bych ho vyhledávala, abych si ho přečetla. Kniha se celkem dobře četla, až na tiskové a jiné chyby, ale nijak mimořádně mě nezaujala.


1 2 3 4 5 6 >