mariva mariva komentáře u knih

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

I další Brownova kniha se mi líbila. Nejen napínavý příběh, ale i spousta zajímavých informací a námětů k zamyšlení.

26.01.2014 5 z 5

Prodejte svůj talent Prodejte svůj talent Daniel Coyle

Podobných knížek se vyrojila spousta, tahle patří k tomu průměru - pár nápadů k zamyšlení se v ní dá najít, ale jinak nic nového.

25.01.2014 3 z 5

Jak mít život pod kontrolou – Vytvoř si život, jaký chceš opravdu žít Jak mít život pod kontrolou – Vytvoř si život, jaký chceš opravdu žít Ethan Willis

Kniha toho moc nového neporadí, hodně se v textu opakují a více než rady přinášejí popis služeb společnosti, která pomáhá klientům s koučinkem všetně odkazů na jejich internetové stránky. Je spousta lepších, tohle číst je ztráta času.

19.01.2014 2 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Kniha je natolik známá, že mi to nedalo a musela jsem si ji také přečíst. Viděla jsem film, tak jsem tušila, co mě čeká, ale že je opravdu tak dobře napsaná a tolik mě zaujme, to jsem nečekala. Výborně se čte, i když obsahuje spoustu odborných popisů, ale ty neubírají knize na poutavosti a nutí člověka, aby nad textem více přemýšlel. Určitě to nebude můj poslední Brown, už mám připravenou další jeho knížku.

18.01.2014 5 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Pozitivnímu myšlení fandím, o splněných přáních taky už něco vím, přinejmenším to, že to může fungovat, takže pokud mi knížka pomůže k tomu, aby se mi přání plnila ještě častěji než dosud, času stráveného nad touto knížkou určitě nebudu litovat.

13.01.2014 5 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Deník z prvních dnů po nemoci není tak úplně knihou, na jaké jsme od autora zvyklí, ale i tak je zajímavě napsána a docela dobře se čte.

09.01.2014 4 z 5

Polibte tu žábu! Polibte tu žábu! Brian Tracy

S pozitivním myšlením nemám problém, takže po této stránce mi autor mluvil z duše, ale tak podrobně a zdlouhavě rozepisoval, jak se dostat z negativního uvažování a pesimistické nálady, že by mě, nebýt věčná optimistka, do té pesimistické nálady skoro dostal.

06.01.2014 3 z 5

Zahráváš si s ohněm Zahráváš si s ohněm Nora Roberts

Robertsová zklamat nemůže, opět šlo o napínavou a zajímavou četbu. Jednu hvězdičku tentokrát odebírám za úvodní dost zdlouhavý popis práce a výcviku hasičů, ale na druhé straně musím uznat, že když v televizi vidíme zprávy o hrozivých požárech v Americe, netušíme, co všechno je za tím za práci a autorka to dokázala přiblížit perfektně.

06.01.2014 4 z 5

Neslušný návrh Neslušný návrh Emma Wildes

Příjemné počtení. Sice už po několika stránkách se dalo odhadnout, jak vše skončí, ale i tak se kniha dobře četla.

02.01.2014 5 z 5

Snězte tu žábu! Snězte tu žábu! Brian Tracy

Motivační knihy jsou si sice dost podobné a nabízejí většinou stejné nebo podobné řešení, ale tahle má něco do sebe a dokáže člověka probudit a povzbudit.

28.12.2013 5 z 5

Blonďatá stíhačka Blonďatá stíhačka Simona Monyová (p)

Monyovek už jsem přečetla hodně, takže tahle mi připadala trochu slabší než ostatní. Trochu mi trvalo, než jsem se začetla, druhá polovina už se četla líp, ale to přirovnávání k různým druhům opic se mi taky moc nelíbilo.

27.12.2013 4 z 5

Utrhnout se ze řetězu Utrhnout se ze řetězu Simona Monyová (p)

Příjemné počtení, zase jedna z těch pohodovějších knih.

25.12.2013 5 z 5

Citová divočina Citová divočina Simona Monyová (p)

Asi jedna z nejpozitivněji vyznívajících knížek S.Monyové - i přes problémy s partnerskými vztahy ve středním věku mají nakonec všechny hrdinky šanci na štěstí a šťastný život. Málo která autorčina knížka je tak plná naděje a povzbuzení pro všechny ženy.

22.12.2013 5 z 5

Zákon rezonance Zákon rezonance Pierre Franckh

Zajímavá kniha, dává zase trochu jiný pohled na pozitivní myšlení. Rady, jak dosáhnout splnění svých přání více z vědeckého hlediska, ale snadno srozumitelné pro každého. Pozitivnímu myšlení fandím a autor patří v tomto oboru ke světové špičce, takže mohu jen doporučit.

19.12.2013 5 z 5

Manželky na odpis Manželky na odpis Simona Monyová (p)

Zase jedna z dobrých knížek, příběhy z reálného života, snadno uvěřitelné. Líbila se mi.

17.12.2013 5 z 5

Střípky z ložnic Střípky z ložnic Simona Monyová (p)

Pobavila jsem se a vtipné bylo i spojení dvou knih do jedné a odkazy na spisovatelku Monyovou s vlastním hodnocením jejích knih. Jen mě trochu zmátlo, že původně Ondřej našel u manželky knihu Utrhnout se ze řetězu a potom sháněl a četl Střípky z ložnic. Ale bylo to zábavné, jen si moc nedovedu představit muže, který čte podobnou knihu a ještě si z toho vezme ponaučení pro sebe.

14.12.2013 5 z 5

Zítra vyjde slunce Zítra vyjde slunce Simona Monyová (p)

Taky jsem ji přečetla na jeden zátah, krásně se čte, jen z násilníka popisovaného v knize mrazilo a nešlo si nevzpomenout na smutný osud autorky.

12.12.2013 5 z 5

Dvacet deka lásky Dvacet deka lásky Simona Monyová (p)

Skvělá knížka povídek o vztazích mezi muži a ženami. Pobaví, rozesměje a ještě si třeba některé ženy řeknou, že na tom vlastně nejsou nijak špatně, že jiné jsou na tom hůř.

08.12.2013 5 z 5

Krotitelka snů Krotitelka snů Simona Monyová (p)

Další z příjemných knížek na jeden večer, dobře se čte, ale otevřený závěr vyznívá smutně. Z toho, co jsem původně brala jako pohodovou příjemnou knížku, kterou mě bavilo číst, se nakonec vyklubalo vážné čtení k zamyšlení.

05.12.2013 5 z 5

Hra svalů Hra svalů Simona Monyová (p)

Docela dobrá knížečka, ale kulturisté mě nijak neberou. Zase trochu jiný pohled na vztahy mezi ženami a muži ukazuje, jak bohatě byla spisovatelka obdařena fantazií a nápady.

03.12.2013 4 z 5