mariva mariva komentáře u knih

Na druhý pohled Na druhý pohled Amanda Quick (p)

Kniha se mi moc líbila, je přesně v tom duchu, který mě u autorky přitahuje. Romantika a k tomu trochu parapsychologických schopností, dávkovaných v menší míře než u pozdějších knih z této série, dodává knize to správné napětí. Jen mě překvapilo, že má jít o první díl série, protože v ději se mluví o dávné historii z doby před 200 lety. U prvního dílu bych čekala, že bude právě z té doby a řekne nám víc o původních zakladatelech Společnosti Arkány. Škoda, ráda bych si přečetla o prvním Jonesovi i jeho protivníkovi.

09.03.2013 5 z 5

Síla karmy Síla karmy Mary T. Browne

Zajímavá kniha a ať už má člověk jakýkoli názor na minulé životy a karmu, kterou si s sebou neseme svými životy, určitě bude souhlasit s tím, že vše dobré i zlé, co v životě uděláme, se k nám časem vrátí. Proto výzva, aby každý žil svůj život co nejlépe a byl s souladu s lidmi ve svém okolí i s celým světem a snažil se žít nejen pro sebe, ale i pro druhé, najde odezvu i u těch, kdo na karmu a minulé životy nevěří.

09.03.2013 5 z 5

Klam lásky Klam lásky Amanda Quick (p)

Kniha nezklamala - příjemné pohodové čtení, zajímavá zápletka, pirát jako hlavní hrdina, to vše je zárukou dobré zábavy při čtení knihy.

06.03.2013 5 z 5

Spalující lampa Spalující lampa Amanda Quick (p)

Druhý díl nás na rozdíl od prvníhoé dovedl do historie, Možná by bylo lepší, kdyby děj pokračoval v časovém sledu, ale i tak nebyl problém navázat na předchozí díl. Jen mě trochu zarazilo, že v ději vystupovaly postavy, se kterými jsme se už setkali v jiné knize, která se ale odehrávala v jiném časovém období. Nebo že by Perce a Adam, ženy, převlečené za muže, žili v různých stoletích???

04.03.2013 4 z 5

Půlnoční krystal Půlnoční krystal Amanda Quick (p)

Celá trilogie se mi líbila a i když jsem očekávala zakončení děje v daleké budoucnosti v Harmonii, trochu mě toto scifi zaskočilo. Připadalo mi nelogické, že na jedné straně se děj odehrává ve fantazijní představě budoucnosti, na druhé straně se tam žije téměř stejně, jako na historické Zemi - žije se ve stejných domech, vaří se a jí stejně jako dnes, jezdí se ve stejných autech a na motorkách... To mi trochu kazilo jinak dobrý dojem z knihy. Na moji fantazii už asi bylo moc přestavit si, jak asi vypadá "prachový králíček" se 6 nohama a ve stavu pohotovosti se 4 očima, krmící se vysokoenergetickými tyčinkami.... Víc se mi líbí jiné knihy ze série Společnosti Arkány odehrávající se v současnosti.

04.03.2013 4 z 5

Jak používat zákony mysli Jak používat zákony mysli Joseph Murphy

Zajímavé myšlenky, ale pro ty, kdo už četli některou jinou knihu autora, se jedná opět jen o další opakování toho, co už bylo popsáno jinde. To ale neubírá knize na pravdivosti a určitě stojí za zamyšlení. A jak se říká - opakování je matkou moudrosti.

27.02.2013 4 z 5

Síla vášně Síla vášně Amanda Quick (p)

Nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila. Dobře se čte, děj je napínavý, nechybí láska ani paranormální schopnosti hrdinů, typické pro tuto sérii. Jen mi tam chybělo něco navíc, co by dělalo knihu více strhující, že bych se od ní nemohla odtrhnout, jako od některých jiných knih této autorky. Trilogii Paprsky snů mám připravenou ke čtení celou a jsem zvědavá, na další díly.

27.02.2013 4 z 5

Cvičíme jógu Cvičíme jógu André Van Lysebeth

Knihu jsem vyhledala spíš kvůli informacím o očistných jogínských technikách. K cvičení jógy jsem se zatím neodhodlala a určitě bych si na ně netroufla bez vedení zkušeným cvičitelem. Třeba někdy.....

19.02.2013 4 z 5

Počestné lži Počestné lži Amanda Quick (p)

Zajjímavý námět - společnost lidí s parapsychologickými schopnostmi - dělá knihu ještě napínavější a zajímavější, než je většina knih této autorky. Určitě vyhledám i další knihy z této serie.

17.02.2013 5 z 5

Vzdálené zítřky Vzdálené zítřky Bertrice Small

Po knize jsem sáhla omylem, přitáhlo mě jméno oblíbené autorky, ale netušila jsem, že jde o žánr fantasy. Vlastně to byla první knížka z tohoto žánru, kterou jsem četla. Nejdřív jsem ji chtěla odložit, ale protože mám ve zvyku dočíst to, co začnu, po první nechuti jsem to překonala. Nakonec mě kniha vtáhla do děje a ve výsledku se mi líbila. Na jedné straně mě tyto knihy nepřitahují, ale tahle byla tak dobře napsaná, že ve mně hlodá červíček zvědavosti, jak asi pokračovaly osudy Lary a nevylučuji, že nesáhnu po některém dalším dílu.

14.02.2013 5 z 5

Nemoc jako řeč duše Nemoc jako řeč duše Ruediger Dahlke

Po knize Nemoc jako cesta další kniha, která nás vede k hlubšímu zamyšlení nad tím, co nám chce tělo říct prostřednictvím nemoci.

06.02.2013 5 z 5

Trochu svoji Trochu svoji Mary Balogh

Příjemné čtení pro ženy. Zajímavý příběh o manželství mezi aristokratem a dívkou z nižších vrstev trochu připomíná červenou knihovnu, ale dobře se čte.

05.02.2013 4 z 5

Tygří princ Tygří princ Elizabeth Hoyt

Had

01.02.2013 5 z 5

Strážce Strážce Nicole Jordan

Kniha mě dost zklamala. Zpočátku byla ještě celkem zajímavá a měla děj, který lákal ke čtení, ale postupně děje ubývalo a přibývaly dlouhé erotické scény. Nic proti erotice, ale třeba napínavému osvobozování zajaté přítelkyně mohlo být věnováno víc prostoru.

30.01.2013 2 z 5

Dcera kurtizány Dcera kurtizány Claudia Dain

Běžný milostný románek, trochu sexu, nic nového. Oddechová četba, ničím zajímavým nezaujme, ale dá se přečíst.

27.01.2013 3 z 5

Nástrahy osudu Nástrahy osudu Barbara Taylor Bradford

Trochu jsem se ztrácela ve velkém množství postav a rodinných vztahů, ale už dřív jsem četla některé díly z této rodinné ságy, takže jsem si ráda přečetla, jak se osudy hrdinů vyvíjejí dál.

24.01.2013 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Ann Maxwell

Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla a zorientovala v množství postav a rodinných vztahů, ale asi od poloviny už byl děj strhující a napínavý.

21.01.2013 5 z 5

Jednou za život Jednou za život Simona Ingrová

Příjemné počtení na jeden večer. Jako většina knížek autorky se výborně čte.

17.01.2013 5 z 5

Veřejná tajemství Veřejná tajemství Nora Roberts

Knížky této autorky nedoporučuji brát do ruky v době, kdy máte málo času. Protože od jejích knížek se nedá odejít a člověk taky někdy musí spát nebo pracovat. Opět jedna ze špičkových knih, napínavá od začátku do konce.

16.01.2013 5 z 5

Matka v krizi Matka v krizi Simona Monyová (p)

Útlá knížečka se přečte jedním dechem. I když příběh je dost smutný (a s vědomím ještě smutnějšího konce autorčina života), je psán s humorem a nadsázkou. Myslím, že špatné komentáře jsou většinou od bezdětných čtenářek. Jako matka dvou už dospělých synů jsem si ráda s humorem připomněla jejich dětství i atmosféru doby, o které autorka píše. Už se těším na druhý díl, který na mě čeká u postele.

21.12.2012 5 z 5