Spalující lampa

Spalující lampa obálka knihy
Mé hodnocení:

Trilogie Paprsky snů (2) Cyklus Společnost Arkány (7) Legenda o spalující lampě pochází z dob založení Společnosti arkány. Jeden z badatelů v oblasti parapsychologických jevů, Nicholas Winters, sestavil přístroj vytvářející neznáme síly. Přivodil tím prokletí, které ovlivnilo jak jeho život, tak osobnost jeho potomků. Trilogie Paprsky snů seznamuje čtenáře s osudem tří nebezpečných a vášnivých Nicholasových potomků. Každý z nich objeví jedno ze smrtelných tajemství lampy a nalezne ženu, která má sílu změnit jeho osud a pomoci mu setřást prokletí lampy. 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51891/spalujici-lampa-51891.jpg 4.358

Paprsky snů 2.

Vydáno, Baronet

Burning Lamp, 2010

Kniha Spalující lampa

zuzana4291
04.05.2018

Tento díl byl od začátku do konce velmi napínavý a neměl ani hluchá místa, kdybych se nudila. O proti prvnímu dílu, jsem byla nadšená. Jen nechápu, proč autorka nezačala tuto sérii tímto dílem (aby to šlo chronologicky za sebou).

moudivlacek
04.02.2017

Dávám tři bodíky za to, že plno se toho v tomto díle opakuje z prvního, a děj záchrany Winterse je dost podobný. Dle mého by měl být tento díl první - z časového hlediska. Minulost je dvojka a jednička je přítomnost.
Jinak hlavní hrdinové jsou oba sympaťáci hned od začátku děje a je tu plno vtipných dialogů a scén mezi nimi.
Jsem zvědavá, zda ve třetím díle bude něco nového - mělo by - ještě se musí projevit ten Půlnoční krystal.

kacaaba
29.10.2016

Mě se to líbilo, prostě miluju Společnost Arkány, tudíž všechny knihy s ní propojené. Romantika, parapsychologické jevy, napětí... prostě taková odpočinková kniha na večer.

mariva
04.03.2013

Druhý díl nás na rozdíl od prvníhoé dovedl do historie, Možná by bylo lepší, kdyby děj pokračoval v časovém sledu, ale i tak nebyl problém navázat na předchozí díl. Jen mě trochu zarazilo, že v ději vystupovaly postavy, se kterými jsme se už setkali v jiné knize, která se ale odehrávala v jiném časovém období. Nebo že by Perce a Adam, ženy, převlečené za muže, žili v různých stoletích???

kika 13
26.02.2013

Dobrý děj a pokračování trilogie.

Nikol18
26.05.2012

Pokračování trilogie Paprsky snů, které čtenáře přivádí do Londýna, na sklonku vládky královny Viktorie a popisuje osudy Griffina Wintrse a Adelaide Pyneové, o nichž se autorka zmiňuje, již v předešlém díle a popisuje jak Griffin nalezl ženu, co umí číst paprsky snů. Dokonce autorka rozvýjí zvěsti o prvním Wintersovi a výrobě lampy, přesto čtenář přesně nanahlédne až do počátků, od toho je zřejmě poslední díl trilogie.

lily152
03.04.2012

Skvělá kniha. Jedna z mých oblíbených knih od této autorky.:))) Kniha se skvěle čte.