Spalující lampa

Spalující lampa https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51891/bmid_spalujici-lampa-2wY-51891.jpg 4 63 11

Paprsky snů série

Společnost arkány série

8. díl

Trilogie Paprsky snů (2) Cyklus Společnost Arkány (8) Legenda o spalující lampě pochází z dob založení Společnosti arkány. Jeden z badatelů v oblasti parapsychologických jevů, Nicholas Winters, sestavil přístroj vytvářející neznáme síly. Přivodil tím prokletí, které ovlivnilo jak jeho život, tak osobnost jeho potomků. Trilogie Paprsky snů seznamuje čtenáře s osudem tří nebezpečných a vášnivých Nicholasových potomků. Každý z nich objeví jedno ze smrtelných tajemství lampy a nalezne ženu, která má sílu změnit jeho osud a pomoci mu setřást prokletí lampy. 1. vydání. -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy

4. Luttrell
5. Hulsley

Ála1968
10.06.2023 4 z 5

Zase opět skvělé.Jen mě vadí to přeskakování v dílech že současnosti do minulosti.Mělo to být hezký po sobě doba viktoriánská a potom současnost.Takhle je v tom chaos.

Kudík
07.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Tyto časové skoky mi na celé sérii dávají nejvíce zabrat. Budu-li jí (jak se znám tak ano) číst znovu, dám si jí v trošku jiném pořadí, protože střídání současnosti a viktoriánského období je celkem náročné při tom celkovém počtu postav.
Tento díl je o Adelaide Pyneové s talentem na čtení paprsků snů a "Ředitelem" Griffinem Wintersem s rozvíjejícím se dalším talentem jehož součástí byla práce s energií stínů. Líbilo se mi osazenstvo opatství v podání Delberta, Jeda a Leggetta, dvou psů a paní Trevelyanové. V závěru mě výměna míst na obřadu nepřekvapila. Znovu se setkáme s Calebem Jonesem a jeho chotí Lucindou, mihnou se zde i "pánové" Pierce a Adam Harrow. U vzpomínek Adelaide na život v Americe jsem se dobře bavila. Opět povedený díl, kde je uveden dluh Harperových, který byl v tom přechozím splacen.

petraj30
12.05.2022 5 z 5

Tento díl se mi velmi líbil. Ani mě nezajímá jestli to všechno na sebe navazuje nebo ne. Kdybych se pídila po detailech, asi bych se zbláznila. Možná až tuto sérii budu číst podruhé tak si začnu sepisovat poznámky a rodokmeny.
Oba hrdinové se mi moc líbili, krásně to mezi nimi od začátku jiskřilo, to je u všech dílů stejné, ale přece pokaždé jiné. Objevili se tu i hrdinové z 6. dílu Dokonalý jed, čímž jsem si připomněla nějaké detaily.
Bylo to moc pěkně strávené odpoledne.

zuzana4291
04.05.2018 5 z 5

Tento díl byl od začátku do konce velmi napínavý a neměl ani hluchá místa, kdybych se nudila. O proti prvnímu dílu, jsem byla nadšená. Jen nechápu, proč autorka nezačala tuto sérii tímto dílem (aby to šlo chronologicky za sebou).

moudivlacek
04.02.2017 3 z 5

Dávám tři bodíky za to, že plno se toho v tomto díle opakuje z prvního, a děj záchrany Winterse je dost podobný. Dle mého by měl být tento díl první - z časového hlediska. Minulost je dvojka a jednička je přítomnost.
Jinak hlavní hrdinové jsou oba sympaťáci hned od začátku děje a je tu plno vtipných dialogů a scén mezi nimi.
Jsem zvědavá, zda ve třetím díle bude něco nového - mělo by - ještě se musí projevit ten Půlnoční krystal.

kacaaba
29.10.2016 5 z 5

Mě se to líbilo, prostě miluju Společnost Arkány, tudíž všechny knihy s ní propojené. Romantika, parapsychologické jevy, napětí... prostě taková odpočinková kniha na večer.

mariva
04.03.2013 4 z 5

Druhý díl nás na rozdíl od prvníhoé dovedl do historie, Možná by bylo lepší, kdyby děj pokračoval v časovém sledu, ale i tak nebyl problém navázat na předchozí díl. Jen mě trochu zarazilo, že v ději vystupovaly postavy, se kterými jsme se už setkali v jiné knize, která se ale odehrávala v jiném časovém období. Nebo že by Perce a Adam, ženy, převlečené za muže, žili v různých stoletích???

kika 13
26.02.2013 4 z 5

Dobrý děj a pokračování trilogie.

Nikol18
26.05.2012 5 z 5

Pokračování trilogie Paprsky snů, které čtenáře přivádí do Londýna, na sklonku vládky královny Viktorie a popisuje osudy Griffina Wintrse a Adelaide Pyneové, o nichž se autorka zmiňuje, již v předešlém díle a popisuje jak Griffin nalezl ženu, co umí číst paprsky snů. Dokonce autorka rozvýjí zvěsti o prvním Wintersovi a výrobě lampy, přesto čtenář přesně nanahlédne až do počátků, od toho je zřejmě poslední díl trilogie.

lily152
03.04.2012 5 z 5

Skvělá kniha. Jedna z mých oblíbených knih od této autorky.:))) Kniha se skvěle čte.

Amanda Quick (p)
americká, 1948