mariva mariva komentáře u knih

Besceler!!! Besceler!!! Ruda z Ostravy (p)

Protože denně slýchám Rudu z Ostravy na Frenkvenci 1, zajímalo mě, o čem je jeho kniha. Docela mě pobavila a chvílemi jsem u ní měla záchvaty smíchu - třeba když Ruda popisuje, že vlastně pochází z "rozvrácené" rodiny nebo svou cestu na fichtlu na Xfaktor do Prahy. V rodině máme shodou okolností taky Rudu, i když ne přímo z Ostravy, ale kousek od ní a nebýt těžké nemoci, byl by to dodnes stejný bavič, jako Ruda z Ostravy, takže ostravské nářečí je mi blízké. Za přečtení určitě stojí, už i proto, že tahle "celebryta" má za sebou i roky těžké práce v dolech a není to jen bavič z rádia.

03.10.2012 4 z 5

Nezbedný mistr balad Nezbedný mistr balad John Erskine

Naprosto skvělá knížka, krásně se čte, romantická. Bylo to mé první setkání s básníkem F.Villonem a od té doby jsem o něm i od něj četla snad skoro všechno. Dějově se podobá naší J.Loukotkové - Navzdory básník zpívá, ale tahle knížka je mnohem romantičtější, i když skutečnému Villonovi asi víc odpovídá ten od Loukotkové. Já ale dávám přednost tomuto jeho "životopisu"!

01.10.2012 5 z 5

Lékaři Lékaři Henry Denker

Naprosto perfektní kniha, jedna z nejlepších, jaké jsem z lékařského prostředí četla. Čtivě napsáno, poutavě a napínavě, nejde odložit, dokud ji člověk nedočte.

01.10.2012 5 z 5

Naháči Naháči Slávek Boura

Téma se zdálo být zajímavé, ale je podáno dost špatným způsobem - špatně se čte, spousta nic neříkajících až nesrozumitelných proslovů. Sice dobře vystihuje, jaké lidi je možné najít na sociálních sítích a jak se snaží měnit svoji identitu, ale asi se to dalo podat čtivějším způsobem.

17.09.2012 odpad!

Tajný sňatek Tajný sňatek Jo Beverley

Oddechová četba, dá se přečíst, ale už jsem od této autorky četla lepší knihy.

17.09.2012 3 z 5

Jednou pochopíš Jednou pochopíš Kristína Mišovičová

Pěkná oddechová knížka - původně to vypadalo na jednoduchý příběh, ale život hrdinky prochází mnoha nečekanými změnami, než skončí očekávaným happyendem.

10.09.2012 5 z 5

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Sarah Addison Allen

Pěkná pohodová knížka, romantika s nádechem fantazie a kouzel. Oceňuji fantazii autorky.

10.09.2012 5 z 5

Tělo jako zrcadlo duše Tělo jako zrcadlo duše Ruediger Dahlke

Zajímavé čtení - člověk by se měl naučit mít rád své tělo a přijmout životní úkoly, které dostal do vínku.

30.08.2012 5 z 5

Nejhlubší tajemství Nejhlubší tajemství Sandra Brown

Kniha se mi moc líbila - napínavá do poslední stránky! Určitě sáhnu po dalších knížkách této autorky.

30.08.2012 5 z 5

Nic nedělat a všeho dosáhnout Nic nedělat a všeho dosáhnout Werner Ablass

Název zněl lákavě - ale po přečtení knihy mám rozporuplné pocity. Na jedné straně by bylo příjemné najít svoji pravou podstatu a zažít ten hluboký mír, na druhé straně cesta přes naprostou prázdnotu a ztrátu veškerých iluzí může být velmi depresivní. Ale slibovaný výsledek by měl stát za to. Možná to časem poznám.

16.08.2012 3 z 5

Neodolatelné síly Neodolatelné síly Danielle Steel

Klasická Steelová - ideální lidé, ideální manželství, které ale nevydrží odloučení a tak oba nacházejí nové ideální partnery a začínají nový život.

16.08.2012 3 z 5

Francouzky nespí samy Francouzky nespí samy Jamie Cat Callan

Už dříve jsem četla knihu Francouzky netloustnou - ta mi připadala zajímavější a inspirativnější. Tahle kniha už moc nového o francouzském způsobu života neřekla. Spíš mi připadá, že Amerika je najednou posedlá po tom, aby obézní Američanky vypadaly jako elegantní a šarmantní Francouzky a proto tam vznikají desítky knih na téma Jak se jim podobat. Spousta Američanů sice najde ve svém rodokmenu francouzské předky a proto se cítí předurčeny k tomu, aby radily ostatním, ale i kdyby ze sebe ženy udělaly "Francouzky", z amerických mužů Francouze neudělají stejně jako my tady z těch českých. Takže kniha se dá brát jako pár zajímavých postřehů z francouzského způsobu života, ale určitě ne jako návod "jak najít lásku". Spíš další autorka chtěla využít úspěchu jiné autorky, která už na podobné téma několik knih napsala, a současné poptávky po podobných "návodech".

09.07.2012 3 z 5

Skotské nevěsty Skotské nevěsty Julia Quinn

Čtyři příběhy zasazené do typické skotské krajiny a s obvyklými hrdiny - skotský dobyvatel dívčích srdcí, kterému žádná žena nemůže odolat, je zasažen láskou na první pohled při setkání s neobyčejně krásnou dívkou a silná přitažlivost mezi nimi vede k sexuálnímu sblížení a následné rychlé svatbě. Jednoduchá oddechovka, ale dobře se čte, pobaví a nezklame.

09.07.2012 5 z 5

Odhalené tajemství Odhalené tajemství Alexandra Bruce

Autorka se zaměřila (a současně se i přiživila) na popularitě knihy a filmu The Secret. Rozebírá názory jednotlivých autorů a něco málo o nich píše. Její kniha sama o sobě nemá nějakou velkou hodnotu. Jediným významnějším obsahem jsou občasné citace jiných autorů a také přetištění knihy W.D.Wattlwse Jistou cestou k bohatství.

03.07.2012 2 z 5

Provence jako sen Provence jako sen Lenka Horňáková-Civade

Po knize jsem sáhla, protože autorka je Prostějovačka (stejně jako já) a protože Provence bych ráda navštívila. Ze začátku se čte se sice trochu těžko, chvílemi nechápu, co tím autorka chtěla říct, ale pak už jsem se začetla. Určitě je to zajímavá kniha o zajímavé životní zkušenosti Češky žijící ve Francii. Mám pocit, že o té jejich rekonstrukci zámku jsem už viděla i nějaký dokumentární film a také nedávno bylo tato malířka v nějaké reportáži v televizi.

03.07.2012 4 z 5

Síla odvahy Síla odvahy Danielle Steel

Klasická Steelová - neštěstí, které postihne do té doby šťastnou rodinu a snaha o nalezení nové lásky. Patří k těm jednodušším románům, už jsem od ní četla lepší.

03.07.2012 3 z 5

Takovým patří svět Takovým patří svět Catherine Coulter

Autorku znám a její knihy nezklamou. Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak už jsem četla jedním dechem.

26.06.2012 4 z 5

Na pokraji temnoty Na pokraji temnoty Barbara Erskine

Četla jsem od autorky už skoro vše, co u nás vyšlo a stejně jako její ostatní knihy nezklamala ani tato. Čte se jedním dechem a před koncem nebylo možné se od knihy odtrhnout.

26.06.2012 5 z 5

Zrádná věrnost Zrádná věrnost Nora Roberts

Nora Roberts opět nezklamala. Od této autorky se opravdu dá číst všechno. Napínavý román, ve kterém nechybí láska ani vraždy.

28.05.2012 4 z 5

Neslušné hrátky Neslušné hrátky Julie Hilden

Kniha mě dost zklamala. Kdybych neměla ve zvyku dočíst většinu rozečtených knih do konce, asi bych ji ani nedočetla. Naštěstí byla docela tenká a na stránkách nebylo moc textu, ale i tak ji ostatním nedoporučuji. Je to ztráta času.

25.05.2012 odpad!