Síla odvahy

...Liz a Jackovi Sutherlandovým přálo v životě štěstí. Během osmnácti let manželství si vybudovali spokojenou rodinu, úspěšnou právnickou praxi a útulný domov nedaleko San Franciska. Všechno se rázem zhroutí na Štědrý den, kdy rodinu postihne velká tragédie. Jacka postřelí v kanceláři manžel jejich klientky a Jack na následky zranění umírá. Liz se náhle ocitá tváří v tvář bolestným otázkám a doléhá na ni neúnosná ztráta. Bude ještě moci žít bez manžela, spolupracovníka a svého nejlepšího přítele? Může se oddávat zármutku, když musí utěšovat pět zdrcených dětí, z nihž nejmladší je navíc postižené? Liz se vzchopí a vrací se ke své práci, snaží se zastat úlohu matky i otce a připravuje dokonce nejmladšího syna na speciální olympiádu. Přicházejí jedny svátky za druhými, svatý Valentýn bez květin a bez Jacka, Velikonoce, Den nezávislosti...Pár týdnů před Svátkem práce přivede tragická nehoda nejstaršího syna do nemocnice a do Lizina života vztupuje mladý lékař Bill Webster. Jak postupně léčí jejího syna, stává se Liziným přítelem. Na sklonku léta Liz cítí, že tento vztah jí přináší novou naději, která jí pomáhá ohlédnout se za rokem zármutku a vykročit vstříc novému životu......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/89_/8986/sila-odvahy-AEG-8986.jpg 3.525

The house on Hope street (2000)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Silný příběh, který se odehrává v této tenké knížce, je plný emocí a o ztrátě milované osoby. Čteno jedním dechem. Líbilo se mi to a hodnotím 5*.

modranka
20.09.2012

Veľmi pekný dojímavý príbeh jednej rodiny. Mala som stiahnuté hrdlo od začiatku až po koniec. Myslím, že viac strán tento príbeh ani nepotreboval, je plný emócii, bolesti ale aj štipkou novej lásky. Ak máte radi silný príbeh, čítajte.

mariva
03.07.2012

Klasická Steelová - neštěstí, které postihne do té doby šťastnou rodinu a snaha o nalezení nové lásky. Patří k těm jednodušším románům, už jsem od ní četla lepší.