Klam lásky

Klam lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73324/bmid_klam-lasky-qvK-73324.jpg 4 106 16

Olympia Wingfieldová má na mladou dámu opravdu nezvyklé zájmy: Nezajímá ji ani móda, ani mladí muži, potenciální ženichové, ale namísto toho tráví veškerý čas v knihovně a pilně se věnuje studiu starobylých legend a pověstí. Bývaly doby, kdy se svou jedinou vášní mohla zabývat plně a bez výhrad, ale všechno se změnilo, když si obětavě vzala na vychování tři své malé osiřelé bratránky – a ještě mnohem více, poté co se objevil pohledný, nepohodou ošlehaný mladý muž jménem Jared Chillhurst.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

Deception , 1996

miruska1
14.04.2022 5 z 5

Průměrnost knih, které jsem v posledních měsících Četla byla značně únavna, tak jsem šahla po jistotě jakou je táto autora. Samozřejmě nasklamala. Napínavé, romantické, dojímavé i zábavné... Nic tomu nechybělo, prostě super příběh. Hlavní hrdinové taky super...

katkaq
11.02.2022 3 z 5

Příjemná oddechovka. Důvěřivá a naivní „badatelka“ Olympia a záhadný Jared tvoří zajímavou dvojici. Kombinace odhalování dávné historie a jejich vzájemného poznávání byla tak správně vyvážené i když by mi nevadilo trochu víc pátrání a děje na úkor romantiky.

Kudík
19.09.2020 4 z 5

Siréna Olympia a strážce/pirát Jared jsou ústřední dvojicí, která prožívá své projevy "vášně", ať už v jejím případě hlavně pro legendy a jeho pro obchod.
Osobně jsem si oblíbila 3 synovce s jejich Mínótaurem, a i paní Birdová měla svůj vtip. Demetriina milence jsem odhalila relativně brzy, ale více mě zajímalo, zda pan Pettigrew vrátil co měl a jak výsledný poklad vypadal. Celkově nenáročné čtení.

moudivlacek
17.05.2020 4 z 5

Krásná romantika ze staré Anglie, pro druhé "studený a bez citů" Jared starající se jen o majetek pro rodinu a věčně s hodinkami a diářem v ruce, na druhé straně mladá žena Olympia, kterou zajímají jen legendy a báje a teoretické objevování poklad. Navíc Olympia se stará o své malé vzdálené příbuzné - 3 synovce, kteří teprve s ní nachází domov. Olympia ví pravdu o svém učiteli pro kluky, on v ní cítí víc, než kdokoli jiní. Hodí se k sobě z vášně nebo z vypočítavosti? To se dozví ten, kdo se tímto příběhem nechá pobavit při jeho čtení.

petraj30
15.08.2019 3 z 5

Velmi příjemná a nenáročná kniha - výborně strávené odpoledne

cukrovka
07.09.2018 4 z 5

Čtivá svěží a zábavná oddechovka.

Etule
04.05.2018 3 z 5

Příjemná oddechovka se sympatickou ústřední dvojicí. :-) Četlo se to lehce, ostatně jako většina knih tohoto žánru. Olympiinu vášeň pro knihy pochopí všichni knihomolové. :)

Lembac
29.04.2018 4 z 5

V této zábavné a čtivě napsané knížce se setkáváme s trošku naivní Olympií a mírně citově podchlazeným Jaredem, kteří musí spojit síly, duše .... a nakonec i svá těla, aby našli cestu k pirátskému pokladu. Řečeno ve zkratce.
Lehké čtení, které pobaví. Některé dialogy ústřední dvojice byly fakt vtipné.

Evaho73
22.10.2017 3 z 5

Knižky od Amandy Quick mám rada, lebo sa mi páči jej štýl a vždy sa odreagujem pri ich čítaní.

Majdule
14.04.2017 5 z 5

Svěží a zábavné, mám ráda podobný typ příběhů, kde se cit postupně rozvíjí, bez srdcervoucích zápletek.

Aracely
10.11.2014 3 z 5

Nejsem zvyklá na styl autorčina psaní a kniha se dala přečíst, ale už bych ji znovu nečetla. Nicméně romantické a napínavé to bylo,padouch mě překvapil. Nenáročné čtení.

kacaaba
20.10.2014 5 z 5

Kniha se mi pěkně četla. Zajímavá zápletka s romantickým příběhem. Vše co si na klidné a příjemné počtení přát. Historická romance z 19. století.

mariva
06.03.2013 5 z 5

Kniha nezklamala - příjemné pohodové čtení, zajímavá zápletka, pirát jako hlavní hrdina, to vše je zárukou dobré zábavy při čtení knihy.

kika 13
23.02.2013 4 z 5

Pěkná knížka,plno dojemných scén.

kolacky
15.02.2013 5 z 5

Jako vždycky - roztomilé počtení...

maryzka
04.05.2012 2 z 5

Naivní leč mírně potrhlá dáma ráda pátrá po pokladech. Seznamuje se s mužem, který je velmi realista leč příbuzní jsou snilci, V této knize je všechno hledání pokladu, láska, souboje zkrátka romantika