Vlk z Vysočiny

Vlk z Vysočiny https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61615/vlk-z-vysociny-61615.jpg 4 103 8

Murray Family série

Děj románu Hannah Howellové je opět zasazen do prostředí skotské Vysočiny konce patnáctého století. Sira Jamese Drummonda, bývalého pána Dunncraigu, falešně obvinili ze zločinu. Přišel o hrad i panství a jako psanec se musel skrývat. Jeho majetek si nečestným způsobem přivlastnil vzdálený příbuzný Donnell MacKay a prohlásil za vlastní i Jamesovu malou dcerku, s níž má nekalé plány. O holčičku se stará Donnellova sestřenice Annora MacKayová, nemanželská a rodinou opomíjená dcera jeho urozené tety a muže z nižší společenské vrstvy. James se po třech letech rozhodne, že bude o rodinný majetek i o dítě bojovat. Protože umí pracovat se dřevem, vydává se za řezbáře a nechá se Donnellem MacKayem najmout na práci. Ten hodlá vybavit Dunncraig novým nábytkem, aby hradu dodal patřičného lesku. V bývalém domově se James setká s Annorou a na první pohled se do krásné černovlásky zamiluje. Ona jeho city opětuje, ale James má před sebou těžký úkol a láska jeho splnění komplikuje. Díky Annoře však James objevuje fakta z minulosti, o nichž neměl ani tušení, a před námi se rozvíjí další napínavý a romantický příběh skotského klanu.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Historické romány

Vydáno: , Oldag

Highland Wolf , 2008

kacenka6144
kacenka6144
19.02.2021 4 z 5

Po lehkém zklamání z Barbara z Vysočiny jsem ráda, že se tato série vrací ke svému standardu.

DUNIKO
DUNIKO
18.08.2020 5 z 5

Pěkné čtení ❤️❤️❤️

petraj30
petraj30
14.08.2019 3 z 5

Bylo to moc pěkné, sice jsem četla lepší knihy ze série, ale i tak se mi to moc líbilo

ketvin
ketvin
14.03.2018 5 z 5

Úžasné postavy - James byl dokonale vytvořený, setkala jsem se s ním už v díle o Gillyaně a těšila jsem se na něj. Od té doby si ale prošel peklem, a proto je super, číst o tom, jak se dostává zpět do světa a zamilovává se, získává ztracené "poklady"... Ale i trpí a je zachraňován.... Skvělá kniha.

moudivlacek
moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Skoti a romantika - to je moje, a zklamaná jsem rozhodně nad touto knížkou nebyla.

munka
munka
28.08.2014 4 z 5

Napínavý dej, láska , správna romantika.

mariva
mariva
02.04.2013 5 z 5

Knížky ze skotské historie mám ráda a tahle se mi líbila. Děj byl napínavý, nechybí ani láska- vše pro dobrou oddechovu četbu.

maryzka
maryzka
04.05.2012 1 z 5

Opět vyprávění o rodiny Murrayu.