Myšlením k bohatství

První vydání amerického bestselleru. Kniha nás naučí rozvíjet všechny dobré vlastnosti jako je vůle, rozhodnost, vytrvalost a pevný charakter. Je to návod na bohatství nejenom materiální, ale především bohatství vnitřní. Poukazuje na naše skryté kvality, na náš talent a podává návod, jak ho využít. Dozvíte se, jak si vytvořit správný okruh spolupracovníků, jak podnikat, jak začít, jak vytrvalostí dovést své záměry k úspěšnému konci. Všechno materiální má začátek v myšlence, to je základní idea této knihy od Napoleona Hilla. V této knize najdete tajemství, jak vydělat peníze. Může to změnit váš život. MYŠLENÍM K BOHATSTVÍ vychází z autorova slavného PRINCIPU ÚSPĚCHU. Zahrnuje moudrost, ke které dospěli bohatí a úspěšní lidé. Kniha byla inspirována magickou poučkou Andrewa Carnegieho. Carnegie odhalil tajemství svého úspěchu několika mladým mužům, kteří se díky tomu dopracovali velkého bohatství. Tato kniha vás naučí tomuto tajemství — i tajemství jiných velkých lidí. Ukáže vám nejenom CO DĚLAT, ale i JAK TO DĚLAT. Pokud se naučíte uplatňovat jednoduché základní techniky, ovládnete tajemství opravdového a trvalého úspěchu. BUDETE MÍT VŠE, CO JSTE SI V ŽIVOTĚ PŘÁLI....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36216/big_myslenim-k-bohatstvi-xhA-36216.jpg 3.8192
Literatura světová, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Pragma

Think and Grow Rich, 1937

Kniha Myšlením k bohatství

soukroma

K nejnověji vydanému, kompletnímu vydání: zásadní kniha podobně jako Carnegie. Po všech těch letech má stále co říct, pravdy a rady a postřehy jsou platné, o to víc, že jsou podpořeny nejen příběhy těch nejbohatších, ve všech smyslech toho slova, nejen finančně na čele historických žebříčků (velikánů ve všech odvětvích, většinou průkopníků - Edison, Ford, Woolworth, ale také umělců či politiků), ale i jejich vlastními slovy ke knize. "Víc než 500 nejúspěšnějších lidí, které kdy tato země /USA/ znala, autorovi řeklo, že svého největšího úspěchu dosáhlo jeden krok za místem, kde přišla porážka."
Teze a hlavní body jsou pěkně vyvedené velkým písmem, příběhy doplněny konkrétními postupy a radami a instrukcemi, mnohdy zdůrazněnými z různých úhlů pohledu samozřejmě mnohokrát.
Základem je touha, ale nutně podpořená velice konkrétním plánem, vše podpořeno vírou (v sebe sama a vlastní úspěch, ale nejen to). "Touha podporovaná vírou nezná slovo nemožné." Specializace a představivost jsou nedílnými souputníky. Vytrvalost pak teprve povede k úspěchu, a to na základě síly vůle.

"Úspěch přichází k těm, kteří se stanou úspěchu-vědomí. Selhání přichází k těm, kteří si s lhostejností dovolí být selhání vědomí."
"Úspěch se obhajovat nepotřebuje. Selhání se marně vykrucuje."
"Mysl nemá žádných omezení, kromě těch, které sami uznáme." - typicky v představivosti, nápaditosti
"Prokrastinace, opak rozhodnosti, je běžný nepřítel, kterého prakticky každý člověk musí překonávat."
"Nechť je vaším prvním rozhodnutím zavřít ústa, otevřít oči a nastražit uši."

"Kdokoli si může přát bohatství, a většina lidí to také dělá, ale jen hrstka ví, že přesný plán plus spalující touha po bohatství jsou jedinými spolehlivými prostředky pro nashromáždění bohatství."

Některé kapitoly mne ale moc nezaujaly (emoce, mozek apod.), takže celkově hodnotím na 80%.

Pozn.: to, že jsou nastíněné myšlenky "dnes notoricky známé", ale přece nesnižuje význam knihy, právě naopak!

Martina1725

Určitě je kniha ve své době přelomová. Ovšem dnes je spoustu myšlenek již notoricky známých či už dávno překonaných.

Tebby
29.11.2021

Nechápala jsem, proč je tu tak špatné hodnocení, vzhledem k tomu, že se kniha považuje za jednu z těch průlomových. Po měsíci jsem ji právě dočetla a už tomu rozumím.
Musím říct, že styl, s jakým je to napsané, je dost nešťastný, hodně věcí se tam opakuje a často je půl stránky zabráno jen informací o tom, že na další stránce se něco nového dozvíte. A také vydání, které jsem četla, bylo opravdu za trest, na každé stránce nějaká gramatická nebo stylistická chyba... Mnohem více se mi od něj líbila kniha Návyky úspěšných.

Sovička365
13.11.2021

Toto byla vůbec první kniha, kterou jsem v 90. letech přečetla v domnění, že mi poradí, jak úspěšně podnikat a přijít k bohatství. Teprve dnes vím, jak moc mě inspirovala v úplně jiné otázce. Otázce osobního duchovního rozvoje. A to je pro materialistu velmi velmi důležité! Bez duchovního bohatství nejde zbohatnout na žádné úrovni. Přímo v dnešní době 2021 se lavinovitě šíří různé směry a metody k pochopení života, které opravdu fungují, pokud si člověk některý směr vybere a důvěřuje mu. Kniha Myšlením k bohatství je první vlaštovkou, která vás může správně nasměrovat.

Malýmedvěd
07.10.2021

Jako když se kdysi prodával Herbalive. Tolik řečí, tolik slibů, ale nic zatím. Je to obsahově dost prázdné. Nelíbilo se mi ani zpracování, které se tváří jako odhalování tajemství, ale jen klouže po povrchu. Škoda času a peněz.

PokyHiro
26.06.2021

Je to fajn, a stojí za to se čas od času k ní vracet.

KarelKeslly
17.04.2021

dá se aplikovat na vše :) nejen na peníze ;-)

PietroGrencik

- podvedomie,
- mozog
- strach

Všetko zaujímavé témy.

It is simple, but not easy.