Myšlením k bohatství

První vydání amerického bestselleru. Kniha nás naučí rozvíjet všechny dobré vlastnosti jako je vůle, rozhodnost, vytrvalost a pevný charakter. Je to návod na bohatství nejenom materiální, ale především bohatství vnitřní. Poukazuje na naše skryté kvality, na náš talent a podává návod, jak ho využít. Dozvíte se, jak si vytvořit správný okruh spolupracovníků, jak podnikat, jak začít, jak vytrvalostí dovést své záměry k úspěšnému konci. Všechno materiální má začátek v myšlence, to je základní idea této knihy od Napoleona Hilla. V této knize najdete tajemství, jak vydělat peníze. Může to změnit váš život. MYŠLENÍM K BOHATSTVÍ vychází z autorova slavného PRINCIPU ÚSPĚCHU. Zahrnuje moudrost, ke které dospěli bohatí a úspěšní lidé. Kniha byla inspirována magickou poučkou Andrewa Carnegieho. Carnegie odhalil tajemství svého úspěchu několika mladým mužům, kteří se díky tomu dopracovali velkého bohatství. Tato kniha vás naučí tomuto tajemství — i tajemství jiných velkých lidí. Ukáže vám nejenom CO DĚLAT, ale i JAK TO DĚLAT. Pokud se naučíte uplatňovat jednoduché základní techniky, ovládnete tajemství opravdového a trvalého úspěchu. BUDETE MÍT VŠE, CO JSTE SI V ŽIVOTĚ PŘÁLI....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36216/myslenim-k-bohatstvi-xhA-36216.jpg 3.8178
Literatura světová, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Pragma

Think and Grow Rich, 1960

Kniha Myšlením k bohatství

PokyHiro

Je to fajn, a stojí za to se čas od času k ní vracet.

KarelKeslly

dá se aplikovat na vše :) nejen na peníze ;-)

PietroGrencik

- podvedomie,
- mozog
- strach

Všetko zaujímavé témy.

It is simple, but not easy.

Sharpo

Kniha mi byla doporučena v nejednom Youtube videu a musím říct, že se mi zpočátku její obsah líbil a kýval jsem Hillovi do rytmu. Nicméně po nějakém čase jsem si uvědomil: "To je mi nějaké povědomé," a vzpomněl jsem si na veškeré finanční guru, kteří dávají podobné rady. Provedl jsem tedy hlubší výzkum pána spisovatele a jeho údajných známostí. Doporučuji si to vyhledat, protože je potvrzené, že Napoleon Hill byl jedním z prvních těchto motivačních podvodníků. Neexistuje žádný důkaz o tom, že se znal s lidmi co tvrdí, že se znal a to je pro mě velký vykřičník. Dokonce jsem i našel, že škola, kterou vytvořil, byla Multi Level Marketing podvod, což je vskutku úsměvné.

Je dobré ověřit si své zdroje a myslím si, že by každý, kdo tuto knihu četl, měl znát skutečnou historii Napoleona Hilla, který během svého života několikrát zbankrotoval.

Vmyslet se do stavu, že budu mít hodně peněz a pak je skutečně mít budu je sice nesmysl, ale trocha pravdy se tam dá nalézt a správně naladěný mindset se hodí do každičkého aspektu vašeho života a proto dávám dvě hvězdičky.

Gordonlord

Kniha "Myšlením k bohatství" ve mě trochu evokuje benefiční akce. Utratíte půl milionu za to, abyste ji uspořádali a na nemocné vyberete částku v desetitisících. Účinější by bylo dát ten půlmilion nemocným rovnou a v tichosti, ale to by se nevyplnil skutečný účel oné benefice - a to upozornit na to, jak jsou její účastníci skvělí lidé.

Jasně vidíte, že o nemocné tu vůbec nešlo. Šlo o prestiž. Jenže to nikdy a nikde nesmíte říct nahlas, protože skutečnost je taková, že nemocní peníze dostali, opravdu jim bylo pomoženo a vy byste takovým prohlášením ze sebe udělali jen lidské zrůdy.

Podobné je to s touhle knihou. Myšlenky v ní popsané opravdu dotyčným pomohli k úspěchu. Je nepopiratelné, že každý jeden ze zmíněných bohatýrů se jimi řídil a pomohly mu. Avšak rady, jenž kniha předesílá, jsou opět v základu prázdnou slupkou funční fazole, která roste na zahrádce každého, kdo má všech pět pohromadě. Dozvíte se zase jenom to, že k úspěchu je potřeba silná touha, skutečná víra, vytrvalost, chytrost...wow. Vážně k tomu potřebujete číst tuhle knihu?

A teď ona paralela s beneficí. Ano, vše co zde stojí a je napsáno je pravda. Avšak úhel pohledu a použitelnost pouček je brutálně úzká a nelze ji generalizovat, což je zde prováděno s téměř nábožensky slepým tunelovým přesvědčením. Takovýhle fanatický a slepý přístup je mi odporný. Ano opravdu, nic zde napsaného nemohu napadnout, ale fungovat to bude ne 100% lidem, ani 50% lidem, ale skutečně jen malému zlomku čtenářů, kteří zde posané rady beze zbytku využijí. Což je dokonale v rozporu s bezmeznou vírou v jejich funkčnost, tak zapáleně nám autorem předkládanou. Že využitelnost rad většině z vás fungovat nebude, zde napsáno je, ale velmi nesměle a téměř pod čarou. Nevěříte? Jste ještě napumpovaní ze sebevědomých myšlenek, akční, útočné a skutečně motivující aury knihy - což jsou zároveň jediné přínosy a klady, za které dávám dvě hvězdy - a dokonale věříte romu, že tohle je jasná cesta pro vaši lepší budoucnost? Tak si to přečtěte ještě jednou a pořádně.

Ale pravděpodobně mě máte teď za zahořklého, úspěšným lidem závidícího loosera, který zde napadá velké a ověřené myšlenky. Ale tohle je jako s onou beneficí...

Ale kdepak. Je to další vychcánkovské roztažení krátké, funkční selské rady na 300 stran. Ovšem tentokrát z vod odpadu vyčnívá díky skutečně direktivnímu a a akčnímu stylu psaní, které vás nakopne k činnosti a dovede namotivovat. A to už určitá hodnota je. I přesto, že i v této slupce od fazole chybí zrnícka.

pegasusss
09.12.2020

zbohatni v každej forme = fyzickej, duševnej a duchovnej ;)

zubrice
29.11.2020

Není to špatná kniha, ale žádné super tajné rady v ní nenajdete. Všechno jsou to všeobecně známé kroky k seberozvoji, navíc se to pořád opakuje. Nic, co bych si chtěla přečíst znovu.

Anya636
04.11.2020

Asi jedna z prvních knih, které by si měl přečíst člověk, který o ještě o osobních financích nepřemýšlel. Většina věcí zde zmíněných mi přijde naprosto logická, samozřejmě každý si odsud může odnést něco jiného. Pro mě to byla škoda času, kdy jsem mohla dělat něco jiného, podobně jako další motivační knihy Alchymista, Mnich, který prodal své ferrari nebo Nejbohatší muž v Babyloně. Zajímavé, ale konkrétní postupy zde nenajdete. Pokud jste na začátku své cesty za penězi tak si ji přečtěte.