Myšlením k bohatství

Myšlením k bohatství

V tejto knihe nájdete tajomstvo ako zarobiť peniaze. Ukáže Vám nielen čo máte robiť, ale aj ako to máte robiť. Pokiaľ sa naučíte uplatňovať jednoduché techniky, ovládnete tajomstvo naozajstného, veľkého a trvalého úspechu. Autor Vám ukáže všetky Vaše strachy, ktoré Vás delia od veľkých peňazí. Ukáže Vám veľmi efektívny spôsob, ako sa týchto strachov zbaviť a hneď po prečítaní knižky pocítite zreteľný rozdiel vo svojej finančnej situácii. Vynikajúca knižka pozitívneho myslenia, ktorá dostane z depresie každého, aj toho najzarytejšieho pesimistu. Autor je veľmi dobrosrdečný a láskavý človek, ktorý Vás naučí odpúšťať sebe samému všetko, čo ste kedy urobili, pomôže Vám pochopiť, že ste vždy robili to najlepšie, čo ste mohli, a ukáže Vám, ako si splniť všetky svoje sny....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/36216/myslenim-k-bohatstvi-xhA-36216.jpg 3.9112

Think and Grow Rich (1960)

Literatura naučná, Ekonomie a obchod
Vydáno:, Pragma

Jack Bauer

Kdo chce kam. pomožme mu tam aneb Každý svého štěstí strůjcem. Inspirující kniha s mnoha dobrýmy postřehy, ale jako každá taková podobná musí se brát s nadhledem. je to vlasně taková moderní bible, něco si z toho člověk vezme, ale jako světový bestseller bych to nepovažoval, spíš to zavání brakovou literaturou.Přeměna sexuální energie na tvořivou...? :) Opět spíše do amerických podmínek ne do našich. Je to opět stejný blábol jako kniha Tajemství, přej si a vesmír ti to splní, zde Nekonečná inteligence... samé příklady, že Ford či jiných pár vyvolených něco dokázali, to je jako bych napsal knihu o tom že stačí vsadit sportku a taky vyhrajete 2 miliardy, však už to před vámi dokázali jiní, stačí věřit a vesmír vám to splní. Co na takové bláboly říkají psychologové: https://www.zena.cz/nenutte-se-myslet-pozitivne-jen-si-uskodite/r~5b7085e2fb0011e7ad1e0cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=stylebox&utm_content=editor1&utm_term=position-1
Představte si, že jste pozváni na několik svateb. Na každé z nich se novomanželů optejte, zda počítají s rozvodem. Reakce bude přirozená, budou vás mít chuť vyvést. Není se co divit. Nikdo nepočítá s tím, že jeho svazek skončí krachem, ale přitom se rozvádí každé druhé či třetí manželství. a tom to je

martin8738
06.12.2017

Kniha by určitě měla být základním kamenem knihovny každého, kdo se o tento druh lietratůry zajímá. Výborná kniha a rád se k ní vracím. Za mě 5*

konicekbily
20.10.2017

Knihy hodnotím podle doby, kdy byly napsány a co měly světu říci. Tato vyšla ve velice krátké době po sametové revoluci, byl to obyčejný překlad populární literatury, ale přinutila mne k zamyšlení, jak to podat dětem, aby to někam dotáhly. (narozeny 1971 a 1974). s některými citacemi knihy se polemizovat nedalo a tak mi kniha pomohla. Byla to dobrá investice do vzdělání!

Hanja
13.08.2016

Už název napovídá, jaký je rozdíl mezi bohatým a chudým člověkem.
Nee každý člověk, který je chudý, jím bude napořád, pokud si pozorně přečte knihu a zároveň začne aplikovat rady od Napoleona Hilla.
Napoleon Hill patří mezi špičku autorů osobního rozvoje, proto by kniha měla být na seznamu těch lidí, kteří plánují velké změny v životě.

Takerian
03.04.2016

Velmi zajímavé myšlenky. Člověk vše nemůže brát úplně vážně, ale rozhodně je to velmi inspirující kniha ;)

jakub2696
25.01.2016

V knize jsou hodne dobre myslenky a da se cist i 5x a porad prijde clovek na neco noveho. Nektere temata by se dali i vice rozvest. Nicmene jsou tam i hodne obecne stare postupy, ale to se da pochopit. Autor ale zcela urcite predbehl dobu ve ktere byla kniha napsana.

16.10.2015

Namlsaná knihou "Pozitivním myšlením k úspěchu" od stejného autora, sáhla jsem po této knize. Nebyla jsem zklamaná. Stejně tak se nedostavil žádný záchvat nadšení. Jeho "Pozitivním myšlením k úspěchu" zůstalo nepřekonáno. Myšlením k bohatství je kniha o "penězích". Nevím proč mě to tak překvapilo. V některých chvílích mi kniha připomínala instantní návod pro zvýšení obratu prodejců na realitním trhu nebo pojišťovacích agentů. Ale i přesto se zde dá najít několik zajímavých informací např. jak znásobit mozkový potenciál, informace z oblasti přeměny sexuální energie a souvislost mezi úspěchem a silným libidem. Ale prostor proto, aby se s nimi šlo do hloubky v této knize není resp. možná to nebylo účelem. Jako ve všech knihách Napolen Hill říká vlastně jediné - kdo chce kam, pomož si tam sám.

Taji
22.07.2015

Četla jsem asi před 15 lety, knížka se mi velmi líbila, ačkoliv se výsledek nedostavil. :-D. Ale proč to hned házet na autora, prostě jsem třeba bylo málo aktivní nebo něco jiného dělala špatně. A zrovna teď jsem se rozhodla, že si ji dám znova :-)

ladyba
15.05.2015

Trochu nerozumím negativním ohlasům. Je to především kniha o přístupu k životu, který nemá být pasivní, ale aktivní. Prostě každý svého štěstí strůjcem.

jana4914
19.10.2014

Nejvíce mě zaujala část o přeměně sexuální energie na tvořivou.;)

mariva
27.05.2013

Knížku jsem četla už podruhé - poprve v době jejího vydání a tehdy mě odrazovala svým tvrdým zaměřením na peníze, jako kdyby to měl být hlavní cíl lidského života. Nedávno se mi dostal do rukou životopis N.Hilla a po jeho přečtení jsem po ní sáhla znovu - spíš ze zvědavosti, jak na mě bude působit po tom, co už vím víc o jejím autorovi. Souhlasím s pozitivním myšlením a četla jsem víc knih s tímto zaměřením. Hillova kniha může být inspirací i v dosahování jiných cílů, než jsou jen peníze, v tom bych viděla její plus. V mnohém je ale příliš zaměřena na americké podmínky, takže pro naše podmínky jsou určitě vhodnější jiní autoři.

psavec
22.01.2013

Kdybych měl možnost hodnotit Myšlením k bohatství před pěti lety, kdy jsem to četl poprvé, dostala by pět bodů a samou chválu. Postupem času, kdy jsem začal víc číst, víc se snažit a aktivně na sobě pracovat, mi došlo, že tahle kniha je nehorázný brak. Ale to jsem tenkrát vůbec nemohl tušit. Jeden bod musím dát za přesvědčivost.

h.mose
13.09.2012odpad!

Tohle je Bible podomních prodejců a amwayáků. Jakmile mi někdo začně citovat pasáže z téhle knihy, beru nohy na ramena. Zajimavý je, že ti opravdu dobří a úspěšní se neodkazují na čtení podobných mouder.

vesirena
29.02.2012

stačí vyzkoušet...a nebát se... ;o)
Kniha se mi dostala do ruky v době po sametové revoluci, měla jsem vlastní krejčovský salon, který léta dobře prosperoval a najednou začaly zájezdy do Polska a krásná tvořivá práce se začala měnit na opravy dovezených šmejdů...postupovala jsem podle knihy a dostala jsem se na rok do Německé dílny, kde jsem za měsíc vydělala tolik jako můj muž zde za rok...
Jasně, musela jsem zvednout zadek a jít na zkušenou...a musím přiznat, že za to stála a to nemluvím již o penězích- organiace práce, kvalita a nesmírně lidský pan kapitalista, odbory bez jejichž souhlasu majitel nenařídil ani hodinu přesčasu...naši páni kapitalisté si jen hrají na něco, o čem nemají ani páru.

Takže- kniha velice dobrá, ale nic není zadarmo a nejde sedět a čekat, až se to stane- musí být člověk připraven chytit štěstí za vlasy a pak se hezky ohánět.

dadmtb
08.07.2011

Dosť dobrá motivačná literatúra, ale miestami je abstrakcia tak citeľná, že to až evokuje v človeku pocit "braku"... :-/