Dokonalý jed

Dokonalý jed https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29564/dokonaly-jed-29564.jpg 4 75 14

Společnost arkány série

Viktoriánský Londýn skrývá mnohá tajemství. Ta nejlépe chráněná se však nalézají ve stínu tajemné Společnosti arkány. Lucinda Bromleyová zdrcena pověstmi o tom, že otrávila svého snoubence, se drží na okraji společnosti a věnuje se pěstování svých milovaných rostlinek. Občas pomáhá při vyšetřování vraždy, protože jako mimořádně talentovaný botanik má vzácný dar rozpoznat téměř každý jed. Avšak poslední vražda jí otřese do hloubi duše, na místě objeví stopy jedu nacházejícího se pouze ve velmi vzácné odrůdě kapradiny. Tak vzácné, že v Anglii je jen jeden exemplář, a ten byl nedávno ukraden z její laboratoře. Aby se vyhnula problémům, najímá Lucinda svého kolegu ze Společnosti arkány, majitele vyšetřovací agentury. Od prvního setkání obdivuje Lucinda sílu jeho mysli a jejich vzájemné sympatie se prohlubují. Jak ale vyšetřování pokračuje, jsou stále hlouběji vtahováni do vražedné konspirace, která je dědictvím pocházejícím z doby založení Společnosti... zdroj - Baronet Pozor vyjde 24.02 2010... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The Perfect Poison , 2009

kolacky
01.01.2024 5 z 5

Výzva 2024:
1. je součástí série,
2. nečetla jsem ji poprvé.

Ála1968
10.06.2023 5 z 5

Já prostě tyhle příběhy z viktoriánské doby miluji.Opět nádhera. Upřímně,na Caleba jsem se těšila od začátku.

Kudík
03.05.2023 5 z 5

Na dalšího viktoriánského potomka Sylvestera v podání Caleba Jonese s jeho paranormálním nadáním vysledovat systém a význam tam, kde jiní viděli jen chaos, jsem se těšila. V předchozích dílech se snažil celkem zdatně pomáhat svým bratrancům, kteří se zde také mihnou. Lucinda Bromleyová se svým talentem na jedy s původem v botanické říši, mě nejvíc bavila, když přijala jiné partnerství než Caleb zamýšlel a navrhovala nové jméno pro jejich společnost. :) Po přečtení již 6tého dílu s přeskakováním v obdobích musím pouze souhlasit s moudivlacek, že mírná úprava posloupnosti čtení této série lépe navazuje v ději.

georginaa
05.04.2021 4 z 5

Tato série je akčnějšího rázu, než jiné knihy této autorky a to se mi moc líbí. Stále se něco děje, je to zapeklité a stále se něco rozvíjí úplně jinak než jsem předpokládala. Od Amandy jsem četla spoustu knih a ráda si přečtu další.

petraj30
14.08.2019 4 z 5

Zajímavá kniha. Obě ústřední postavy se mi velmi líbily. Mělo to napínavý děj, spád, romantiku. Jsem nadšená, určitě si ji přečtu znovu

LilianaFalcon
07.06.2019 5 z 5

Nejlepší díl celé série.

moudivlacek
20.03.2019 5 z 5

Na příběh Caleba jsem se moc těšila, Lucinda je skvělá a opravdu od začátku je jasné, že spolu vytváří plno kladné energie a jsou si souzeni si i pomoci.
Jen bych tuhle sérii trochu lépe uspořádala: dle mého mínění jsou díly dějově přeházené, já bych navrhovala:
Na druhý pohled
Třetí kruh
Dokonalý jed
Počestné lži
Na popel
O život
Tak mi hrdinové a Mistři a zloduši dávají více smysl. Je to ale jen můj úsudek.

saez
25.08.2017 3 z 5

Příjemná oddechovka.

78lulu
26.02.2015 5 z 5

poslední díl, byl napínavý, i když už skoro víte, jak kniha skončí, pořád se něco děje, tato série se mi velmi líbila,,,,,,,,,,,,,,,moje plus dávám knihám které se odehráli v jiné době než současnosti, kdy ženy museli být velmi vynalézavé,,,,,,,,,,,,,,

mariva
21.04.2013 4 z 5

Přesně to, co jsem od autorky čekala. Knížky jsou si sice podobné, ale v každé je něco nového, co zaujme.

sarekaslukova
24.03.2013 5 z 5

Knížka byla vážně čtivá. Popravdě jsem si myslela že to bude nějaká suchá detektivka z viktoriánský Anglie, ale obsahem knihy jsem byla ohromena. Bylo tam snad všechno. Láska, vraždy, napětí no prostě všechno co od knihy očekávám.

kika 13
23.02.2013 4 z 5

Pěkné čtení knížka se čte sama.

Nikol18
20.01.2013 5 z 5

Další skvostné vyprávění. Pokaždé si hlavní postavy zamiluju a i když je jasné, jak to všechno skončí, člověk se prostě od toho nedokáže odrhnout. Detektivní zápletka mě pokaždé dostane a v tomhle díle byla úžasná, všechno souvisí se vším. Řekla bych teorie strun a nebo teorie chaosu. Perfektní.

Petronela
18.04.2012 5 z 5

Prima čtení,fakt sem si tu knihu užila

Amanda Quick (p)
americká, 1948