mariva mariva komentáře u knih

Pětiminutový léčitel Pětiminutový léčitel Jane Alexander

Některé rady spíš všeobecné, hodně zaměřeno na aromaterapii a cvičení. Dost málo textu na knihu, většina stránek jen s fotografiemi.

19.12.2022 3 z 5

Dvě ženy Dvě ženy Martina Cole

Na můj vkus příliš drsná a drastická kniha, dala se číst jen po kouskách, protože jinak se ta velká dávka krutosti na jedné straně a bezmoci na druhé nedala zvládnout. Po celou dobu mi v hlavě zněla jediná otázka: Proč svého muže nezabila už dávno?

17.12.2022 3 z 5

Fantom Manhattanu Fantom Manhattanu Frederick Forsyth

Po špatných komentářích jsem byla celkem příjemně překvapená. Samotný příběh byl zajímavý, i když různí vypravěči v ději různě přeskakovali, ale volné pokračování Fantoma opery bylo napínavé. Uvítala jsem i úvod o původní knize, protože tu jsem četla někdy v mládí a detaily už jsem si nepamatovala. Závěrečné seznámení s autorem mohlo být stručnější, ale nelituji, že mě letošní Čtenářská výzva ke knize přivedla.

26.11.2022 4 z 5

Vášně lorda Kita Vášně lorda Kita Stephanie Laurens (p)

Odpočinková romantická četba zpestřená několika dramatickými situacemi, docela příjemné čtení, jen závěrečná sexuální scéna trochu přehnaná na dceru pastora.

19.11.2022 4 z 5

Cena za lásku Cena za lásku Nora Roberts

Příjemné odpočinkové čtení, nenáročné, krátké příběhy z Harlekýnek, ale je to moje oblíbená Robertsová a ta píše vždy hezky.

09.11.2022 4 z 5

Jako v ráji Jako v ráji Julia Quinn

Romantická odpočinková četba, dobře se čte, jen popis léčení Marcusovy nohy mohl být stručnější.

05.11.2022 4 z 5

Tajemství mého srdce Tajemství mého srdce Judith Arnold

Trochu detektivka, ale hlavně spousta romantiky a lásky.

02.11.2022 3 z 5

Faraonův písař Faraonův písař Alexej Pludek

Romány ze starého Egypta mám ráda, Egypťan Sinuhet a Farao byly úžasné. Tento román se mi ale hodně špatně četl, byl příliš popisný a v množství postav a vedlejších událostí jsem se ztrácela. Oceňuji pěknou češtinu a to, že dokázal dobře vystihnout atmosféru starého Egypta.

23.10.2022 3 z 5

Žena číslo 99 Žena číslo 99 Greer Macallister

Nečekala jsem nic mimořádného, ale kniha mě docela bavila. Léčebné metody i způsoby, jakými se tenkrát zbavovali nepohodlných žen jsou drsné, ale i v takových podmínkách v sobě ženy dokázaly najít odvahu a sílu postavit se nepříznivé situaci.

07.09.2022 3 z 5

Poslední valčík Poslední valčík Tamara McKinley

Velmi čtivá kniha, mám ráda retrospektivu v knihách, staré deníky, historii prolínající se se současností. Spoustu souvislostí naznačených v ději bylo snadné odhalit, takže žádná velká překvapení se nekonala, ale i tak se kniha výborně četla.

05.09.2022 5 z 5

Záměna Záměna Caro Martini

Nečekaně zajímavá a zábavná kniha, podle obalu jsem nic zvláštního neočekávala. O to příjemnější překvapení to bylo. Záměna duší mladé a staré ženy může být zajímavá, ale že bude popsána s takovou dávkou humoru na jedné a vážného ponaučení na druhé straně, bych nevěřila. Velmi dobře napsaná kniha.

30.08.2022 5 z 5

Znám tvou minulost Znám tvou minulost J. D. Robb (p)

Po dlouhé pauze jsem se dostala k dalšímu dílu série a potěšilo mě setkání se známými postavami. Téma zajímavé a užitečné, jen byl moc brzy známý pachatel. Trochu delší pátrání bych uvítala, i když závěr byl opět napínavý. Těším se na další díl.

27.08.2022 5 z 5

Rytíř ohně Rytíř ohně Shannon Drake (p)

Příběhy z anglické a skotské minulosti mám ráda a tento byl výborný. Jen mi často vadilo Allořino chování.

13.08.2022 4 z 5

Falešná společnice Falešná společnice Alexander Stainforth (p)

Odpočinková četba, ale příjemná a s prvky humoru. Nepoznala jsem, že ji napsal český autor.

09.08.2022 5 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Knížku z doby svého dětství jsem prodávala a než jsem se s ní rozloučila, ještě jsem si ji znovu přečetla. Byl to příjemný návrat do dětských let a vzpomínka na nedávno navštívené švýcarské hory.

29.07.2022 4 z 5

Dvojí láska Dvojí láska Judith McNaught

Romantický příběh, Nick mi moc sympatický nebyl, ale kniha se pěkně četla.

27.07.2022 4 z 5

Vzdor Vzdor V. S. Alexander

Už dřív jsem četla nějaké knihy z období hladomoru v Irsku a tato kniha se jim dost podobala. Byla to krutá doba a nejde ji popsat jinak, takže mi nevadily drsné pasáže. Irsko musí být nádherné a není divu, že jeho obyvatelé jsou tak hrdí na svou zem. Dokázali přežít těžkou dobu a mnozí si dokázali vybudovat nový život v Americe a o tom je i tato kniha.

25.07.2022 4 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Anotace není až tak zavádějící, jen život je složitější než očekáváme. Takže i když se za 5 let stane to, co bylo předmětem snu, vše je úplně jinak. Pěkný příběh, smutný, ale dobře se čte.

09.07.2022 4 z 5

Když se začíná znovu Když se začíná znovu La Vyrle Spencer

Romantická četba, děj sice předvídatelný, ale příjemné čtení o návratu k první lásce.

09.07.2022 4 z 5

Artušova smrt Artušova smrt Thomas Malory

Legendy o králi Artušovi a rytířích kulatého stolu mě vždy zajímaly, tato kniha je ale dost náročná na čtení. Z velké části to bude stářím originálu a starobylým způsobem vyjadřování. Začátek a konec knihy ještě byl docela čtivý, střední část o hrdinstvích ostatních rytířů byla dlouhá a dost jednotvárná. Rytíři se bili mezi sebou i s každým, koho potkali, zabíjeli se navzájem. Věty se často opakují, mění se jen jména. Působí to nereálně, těžko by vážně zranění bojovali dlouhé hodiny, jindy zase mečem rozetnou hlavu protivníka na polovinu... Knihu jsem četla poměrně dlouho a nečekat na konec legendy, asi bych ji odložila.

05.07.2022 2 z 5