mariva mariva komentáře u knih

Noční směna Noční směna Michael Connelly

Dobře napsaná detektivka, zajímavá hlavní hrdinka. Líbilo se mi, že se nejednalo jen o jeden vyšetřovaný případ, děj tak nebyl jednotvárný. Ráda si přečtu i další díly.

15.06.2022 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Další romantický příběh tentokrát z exotičtějšího prostředí Japonska. Zajímavý pohled do japonského způsobu života knihu obohatil, takže nešlo jen o romantiku.

10.06.2022 4 z 5

Vražda v lázních Skalka Vražda v lázních Skalka Jarmila Pospíšilová

Jak už psali ostatní, jednoduchá česká detektivka. Vrahem mohl být kdokoliv, takže jsem počkala, kterého autorka vybrala. Dobře se četla a vybrala jsem si ji, protože Skalka je nedaleko a trochu to tam znám.

05.06.2022 4 z 5

Milovat cizince Milovat cizince Kathleen E. Woodiwiss

Ztráta paměti hlavní hrdinku dostává do nebezpečných situací a příběhu to dodává tajemství, takže četba je napínavá až do samého konce.

01.06.2022

Oheň a led Oheň a led Margaret Lawrence

Smutná a dost drsná kniha, led nejen v názvu, ale celý příběh se odehrává v mrazivém počasí a z lidských osudů mrazí. Život v té době musel být opravdu krutý. Přesto se i v té době ženy snažily vytvořit něco krásného.

25.05.2022 3 z 5

Něžný rytíř Něžný rytíř Linda Lael Miller

Mám ráda historické knihy i o cestování v čase, ale tahle nebyla právě nejpovedenější. Začalo to nadějně, ale pak se ze zajímavé knihy stal obyčejný erotický román. Místo zajímavých momentů z obou časových rovin dlouhé popisy erotických scén. Spousta náznaků, které mohly zamíchat dějem, zůstala nevysvětlená (kdo byl ve skutečnosti kouzelník z herecké společnosti?). Škoda, mohlo to být báječné čtení.

17.05.2022 3 z 5

Slitování Slitování Julie Garwood

Docela napínavé čtení, možná si začnu hledat další díly série.

10.05.2022 4 z 5

Vlk a holubice Vlk a holubice Kathleen E. Woodiwiss

Příjemná historická romance, místy drsná, místy romantická.

01.05.2022 4 z 5

Polibek v Londýně Polibek v Londýně Catherine Rider

Knížka pro mladší generaci, ale i přesto jsem se docela pobavila. Vtipné i romantické, navíc občasná připomínka známých míst Londýna.

20.04.2022 3 z 5

Učitelská dcerka Učitelská dcerka Dorothy Eden

Knížka mě zpočátku moc nezaujala. Vytáčela mě Truda svou poddajností a tím, jak se sestře podvolovala, Evan svou slabostí a bezohledností. Teprve v závěru dostala kniha trochu spád, i když vyřešení pro mě nebylo nijak překvapivé, protože vše již bylo dlouhou dobu naznačováno. Pro mě dost zklamání.

12.04.2022 3 z 5

Zrádné polibky Zrádné polibky Fiona Walker

Podle předcházejících komentářů jsem váhala, jestli ji číst, ale když už jsem ji donesla z knihovny...
Není to zas tak hrozné. Zábava i způsob života mladých z lepších vrstev je sice mimo mé chápání, ale hlavní hrdinka byla sympatická a základní dějová linka taky, jen ta omáčka kolem byla o ničem.

05.04.2022 2 z 5

Sága rodu Reissových Sága rodu Reissových Hana Whitton (p)

Překvapila mě čtivá a zajímavě napsaná kniha z období, které díky školním osnovám nepatří právě k mým oblíbeným. Historické události se odehrávají spíš na pozadí životních osudů postav a i když je zásadně ovlivňují, nejsou v popředí. Myslím, že si zase ráda něco od autorky přečtu, i když jsem díky ní trochu změnila svůj názor na Boženu Němcovou. A veškeré případné sympatie u mně zcela ztratil Čelakovský.

24.03.2022 4 z 5

Triumf Triumf Barbara Taylor Bradford

Taky mě hned chytl začátek, bylo to napínavé, ale pak následovalo zbytečně dlouhé povídání o životě Brönteových a divadle. Závěr to trochu napravil, ale pořád jsem čekala na odhalení vraha. Přišlo, ale takové obyčejné, bez nějaké dramatické zápletky.

20.03.2022 4 z 5

Otrantský zámek / Starý anglický baron / Vathek / Sicilský román Otrantský zámek / Starý anglický baron / Vathek / Sicilský román Ann Radcliffe

Předcházející komentáře knihu podrobně rozebírají, takže jen stručný pohled. Po knize jsem sáhla ze zvědavosti a pro doplnění vzdělání, protože pojem gotický román je mi známý od školních let a kdysi z četby knihy Záhady Udolfa. Ta se mi líbila moc a i z tohoto výběru se mi Sicilský román autorky líbil nejvíc. Vše je na dnešní dobu už hodně zastaralé a působí naivně, ale byl to zajímavý čtenářský zážitek.

13.03.2022 4 z 5

Bohatá nevěsta Bohatá nevěsta Catherine Coulter

Už před nějakou dobou jsem četla některé díly série, ale tento mi chyběl. Sinjun byla docela zábavná, navíc se velká část odehrává ve Skotsku, takže mě tento díl bavil.

28.02.2022 5 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Téma adopce dodalo knize zajímavý rozměr, bez něho by to nebylo tak zábavné a šlo by jen o běžný erotický román.

23.02.2022 3 z 5

Volání minulosti Volání minulosti Barbara Wood

Kniha se mi dostala znovu do rukou a tak jsem si ji přečetla podruhé. Líbila se mi trochu víc než poprve, ale možná je to tím, že jsem před ní četla Dům vzpomínek a obě knihy si byly hodně podobné.

18.02.2022

Velké milostné příběhy Velké milostné příběhy Barbara Wood

První příběh Barbary Wood byl strhující, zajímavý a napínavý, jako většina jejích knih. Zbývající 2 příběhy jsou nudné, nezajímavé, často mi to připadalo jako nesmyslné spojení slov bez smyslu, a jejich připojení k úvodnímu příběhu je jen snahou vydavatele vydělat i na knihách, které by si samostatně nikdo nekoupil.

14.02.2022 3 z 5

Rozchod, hrabata! Rozchod, hrabata! Bohumil Nohejl

Vrátila jsem se do dětských let a přečetla si znovu knížku, která se mi tenkrát líbila. Je zajímavé, jak v knize pro děti má děj spád, spoustu dobrodružství na několika stránkách a žadné zbytečné zdlouhavé popisování. Možná by se líbila i dnešním dětem, kdyby víc četly a nekoukaly jen do mobilů.

14.02.2022 4 z 5

Nazdar, hrabata! Nazdar, hrabata! Bohumil Nohejl

Pamatuji si, že v dobách dětství se mi kniha moc líbila a když se mi po letech dostala do rukou, znovu jsem si ji přečetla. Sice už s odstupem dospělého, ale i tak s pochopením toho, co mě na knize přitahovalo - napětí a dobrodružství skupiny dětí na hradě má své kouzlo.

12.02.2022 4 z 5