mariva mariva komentáře u knih

Rozchod, hrabata! Rozchod, hrabata! Bohumil Nohejl

Vrátila jsem se do dětských let a přečetla si znovu knížku, která se mi tenkrát líbila. Je zajímavé, jak v knize pro děti má děj spád, spoustu dobrodružství na několika stránkách a žadné zbytečné zdlouhavé popisování. Možná by se líbila i dnešním dětem, kdyby víc četly a nekoukaly jen do mobilů.

14.02.2022 4 z 5

Nazdar, hrabata! Nazdar, hrabata! Bohumil Nohejl

Pamatuji si, že v dobách dětství se mi kniha moc líbila a když se mi po letech dostala do rukou, znovu jsem si ji přečetla. Sice už s odstupem dospělého, ale i tak s pochopením toho, co mě na knize přitahovalo - napětí a dobrodružství skupiny dětí na hradě má své kouzlo.

12.02.2022 4 z 5

Prokletá nevěsta Prokletá nevěsta Rexanne Becnel

Velmi pěkná čtivá romance z anglické historie.

30.01.2022 5 z 5

Utajená závěť Utajená závěť Catherine Coulter

Čtivé a zábavné, i když v závěru už trochu překombinované a některé rozhovory dost zmatené. Ale pokud se dostanu k dalším dílům, ráda si je přečtu.

27.01.2022 3 z 5

Modrá hvězda Modrá hvězda Juliette Benzoni

Styl knihy mi moc nesedl, spousta zdlouhavých popisů, ještě že se kniha odehrávala z velké části v Benátkách, které mám ráda. První ze serie, ale nejsem si jistá, jestli budu vyhledávat další díly.

21.01.2022 2 z 5

Psáno s lítostí Psáno s lítostí Aly Martinez

Kniha mě zaujala od první stránky, podobně jako ty, které jsem už od autorky četla. Líbilo se mi, jak se příběh vyvíjí a když už se zdálo, že vše dospěje k očekávanému konci, najednou je vše jinak. Netušila jsem, že existuje druhý díl a proto jsem konec nechápala. Teď abych ho co nejdřív sehnala.

16.01.2022 5 z 5

Mizející země Mizející země Julia Phillips

Kniha povídek o životě žen na Kamčatce propojených ztrátou dvou holčiček. Škoda, že závěr je jen naznačený a kniha tak nemá to správné napětí. Jediné plus je popis života v neznámé a atraktivní lokalitě.

10.01.2022 3 z 5

Půlnoční holubice Půlnoční holubice Rexanne Becnel

Romantický příběh z dávné historie Anglie se mi líbil. Mám anglickou historii ráda a pobavil mě způsob, kterým oba hlavní hrdinové obelstili nesympatického krále Jana.

04.01.2022 4 z 5

Něžné intriky Něžné intriky Rexanne Becnel

Na autorku jsem narazila náhodou, je to první kniha, kterou jsem od ní četla. Byl to docela hezký romantický příběh, takže asi ráda sáhnu po další její knize.

01.01.2022 3 z 5

Dar lásky Dar lásky Judith Krantz

Romantický, místy až trochu naivní příběh. Pasáže s Jazz byly docela zábavné, životní osudy jejích sester už méně a spousta dalších postav příběh zbytečně natahovala a komplikovala. Možná by jejich vynechání dalo ději více tempa a čtivosti.

28.12.2021 3 z 5

Prokletí Prokletí Susanne Seitz

Smutný příběh dvou sester v předválečném Německu nemůže působit jinak než depresivně. Pro mě příliš depresivní čtení.

17.12.2021 3 z 5

Patříš mi Patříš mi Mark Tilbury

Zajímavý příběh, vážný, místy až brutální, ale čtivě napsaný. V závěru jsem se nemohla dočkat rozuzlení příběhu, pořád jsem měla pocit, že už mi zbývá jen pár stránek a přitom je toho tolik k dořešení. Závěr byl překvapivý, ale celé to dávalo smysl.

10.12.2021 4 z 5

Do svítání tvá Do svítání tvá Teresa Medeiros

Velmi dobře napsaný romantický příběh s humornými i vážnými situacemi.

05.12.2021 5 z 5

Tajemná nevěsta Tajemná nevěsta Teresa Medeiros

Odpočinkové romantické čtení s velkou dávkou nadsázky a kouzel. Když to čtenář vezme jako pohádku, dokáže kniha pobavit.

02.12.2021 4 z 5

U jezera U jezera Leigh Michaels

Příjemná oddechovka, nad kterou neni potřeba přemýšlet.

26.11.2021 4 z 5

Ošklivé káčátko Ošklivé káčátko Iris Johansen

Napínavé dramatické, ale i romantické čtení.

23.11.2021 4 z 5

Maják na útesech Maják na útesech Marie Lamballe (p)

Začátek i konec knihy měl spád, ale střední část se dost táhla a nebyla tolik zajímavá. Měla ukázat atmosféru bretaňského pobřeží, moře, majáků, života místních obyvatel, ale nedokázala mě do ní přenést, jako některé jiné knihy autorky. Konec to trochu napravil.

19.11.2021 4 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Kniha mě nadchla, bavilo mě prolínání historie a současnosti a s napětím jsem očekávala rozuzlení historické dějové linie, protože ta současná byla předem zřejmá. Nejvíc mě ale nadchlo prostředí Bretaně, kde se většina děje odehrává. Saint Malo jsem měla možnost před léty navštívit a město mi učarovalo a teď jsem měla možnost se tam alespoň v duchu vrátit. Už se těším na další bretaňský román autorky.

09.11.2021 5 z 5

Hádej kdo Hádej kdo Chris McGeorge

Hodně zvláštní kniha, ale i přes různé nesrovnatelnosti mě to nutilo číst dál a zjistit, co se za vším skrývá.

29.10.2021 3 z 5

Čmeláci v srdci Čmeláci v srdci Petra Hülsmann

Svěží zábavné čtení, místy romantické, místy humorné, někdy i vážné a smutné. Četla jsem už jiné knihy této autorky a vždycky mě pobavily.

24.10.2021 4 z 5