mariva mariva komentáře u knih

Poslední koupel Poslední koupel Eileen Goudge

Od knihy jsem toho moc nečekala a možná proto jsem byla příjemně překvapená. Otázka, proč matka místo oslavy výročí zabila otce, je jen jednou z mnoha. Řeší se i otázky vztahů mezi sestrami a to, jak chování rodičů ovlivnilo jejich osobní život, partnerské vztahy a vše je čtivě a citlivě popsáno. Určitě stojí za přečtení.

17.10.2021 5 z 5

Trochu nebezpeční Trochu nebezpeční Mary Balogh

Ze série jsem četla jen první a nyní poslední díl. Příjemná odpočinková četba, chvílemi docela humorná.

11.10.2021 5 z 5

Sousedky Sousedky Cass Green (p)

Trochu překombinováno zejména v závěru, ale jinak se kniha docela dobře četla. Čekala jsem víc.

04.10.2021 3 z 5

Cizí tvář Cizí tvář Linda S. Howington

Napínavé, dobrodružné čtení. Závěr mě trochu překvapil, odhadovala jsem trochu jinou souvislost s úvodní scénou.

03.10.2021 4 z 5

Nezapomeň na mě Nezapomeň na mě Lesley Pearse

Hodně zajímavá kniha, napínavá, dobrodružná i dojemná a o to cennější, že vychází ze života skutečně žijící ženy. Škoda, že nejsou známé její další osudy.

28.09.2021 5 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti J. D. Robb (p)

Také jsem tentokrát ubrala jednu hvězdičku, i když tuto sérii čtu hrozně ráda. Nejen že prostředí pouličních gangů mě moc nezaujalo, pachatelé byli brzy zřejmí a dlouhé výslechy ubraly ději na zajímavosti. Chyběl tomu obvyklý spád, napětí do poslední chvíle a hlavně víc ze života hlavních postav. Že by už po tolika dílech docházela autorce inspirace? To by byla škoda, ráda bych si zas nějaký další napínavý díl přečetla.

22.09.2021 4 z 5

Tři přání Tři přání Jude Deveraux (p)

Příběh se mi líbil a dobře se četl, ale hodně mi tam vadila ta nadpřirozená složka. Bez ní by to byl hezký romantický příběh a obě hlavní postavy by k sobě určitě našly cestu i bez kouzel a zásahů shůry.

04.09.2021 3 z 5

Milenky a hříšníci Milenky a hříšníci Lenka Lanczová

Knížky Lanczové jsou vždycky čtivé a ze života. I tato se dobře četla a osudy jednotlivých postav působily reálně, i když většina ženských postav z toho nevyšla právě dobře.

30.08.2021 5 z 5

Výstraha Výstraha James Patterson

Sice čtivě napsáno, jak je u autora zvykem, dobře se čte díky krátkým kapitolám, ale jinak ne moc srozumitelné čtení. Bez přítomnosti duchů by to mohla být další napínavá detektivka.

19.08.2021 3 z 5

Záblesk Záblesk Catherine Coulter

Knížku jsem četla před léty, už jsem si ji nepamatovala a přinesla si ji z knihovny. Když už jsem ji tu měla, znovu jsem si ji přečetla, protože se mi hodí do Čtenářské výzvy. Jednoduché čtení, prostě odpočinek.

01.08.2021 4 z 5

Žhavé jižní pobřeží Žhavé jižní pobřeží Suzanne Weyn

Odpočinková nenáročná četba spíš pro mladší generaci.

30.07.2021 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Autorka nepíše právě veselé knihy a tahle je asi nejsmutnější, kterou napsala. Opět výborně napsáno a pro nás, kteří jsme události listopadu 1989 zažili na vlastní kůži, to bylo hodně mrazivé čtení. Naštěstí jde o fikci a nemusíme už v něčem takovém žít. Teď jde o to, aby tady už nikdy nic podobného nemohlo být.

27.07.2021 5 z 5

Láska v Provenci Láska v Provenci Bridget Asher (p)

Kniha byla hodně rozvláčně napsaná a děje v ní bylo docela málo. Vše se pořád vracelo ke vzpomínkám a kouzelné prostředí Provence z ní dýchalo jen slabě. Pro mě zklamání.

22.07.2021 3 z 5

Arizonské slunce Arizonské slunce Vicki Lewis Thompson

Odpočinková četba, přesně to, co člověk očekává od Harlekýnky.

06.07.2021 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Pokaždé si říkám, že další díl už nemůže překvapit, ale autorovi se to vždycky podaří a každý díl má svoji dávku humoru. Bavila jsem se a už se těším na pokračování.

21.06.2021 5 z 5

Chyba jejího manžela Chyba jejího manžela Sheila O'Flanagan

Pomalu se odvíjející příběh sice neměl takový spád, jak by mohl mít, ale kniha se dobře četla a byla ze života, takže proč ne.

02.06.2021 4 z 5

Na konci duhy Na konci duhy Dorothy Garlock

Na pozadí příjemné romantické četby se odvíjí temný příběh a zlo sahající do dávné minulosti. Pachatele jsem odhadovala jiného, ale jinak byl příběh dost předvídatelný. Přesto se dobře četl a ráda sáhnu i po dalších knihách autorky.

24.05.2021 4 z 5

Hvězda Hvězda Shannon Drake (p)

Odpočinkové čtení z prostředí hollywoodských ateliérů s prvky napětí až hororu. Mám sice raději autorčiny historické romány, ale tento se četl dobře, takže možná zkusím i další díly.

11.05.2021 4 z 5

Christina Christina Shannon Drake (p)

Příjemná oddychová četba, neschází romantika a vše je zasazeno do historických skutečností z období bojů Skotů o nezávislost. Určitě si najdu další knihy z této série.

09.05.2021 4 z 5

Na konci světa Na konci světa Bethany Campbell

Příjemné sladké čtení pro chvíle odpočinku - jen jsem po pár stránkách začala být alergická na výraz "párka".

26.04.2021 4 z 5