mariva mariva komentáře u knih

Hvězda Hvězda Shannon Drake (p)

Odpočinkové čtení z prostředí hollywoodských ateliérů s prvky napětí až hororu. Mám sice raději autorčiny historické romány, ale tento se četl dobře, takže možná zkusím i další díly.

11.05.2021 4 z 5

Christina Christina Shannon Drake (p)

Příjemná oddychová četba, neschází romantika a vše je zasazeno do historických skutečností z období bojů Skotů o nezávislost. Určitě si najdu další knihy z této série.

09.05.2021 4 z 5

Na konci světa Na konci světa Bethany Campbell

Příjemné sladké čtení pro chvíle odpočinku - jen jsem po pár stránkách začala být alergická na výraz "párka".

26.04.2021 4 z 5

Jak chutná moc Jak chutná moc Ladislav Mňačko

Z knihy mě mrazilo, jak realisticky působila a jak pravdivé je její poselství. Nedivím se, že byla v minulém režimu zakázaná. Možná by byla i dnes, protože i velká část dnešních mocných prochází podobným vývojem, ale ti ji nečtou, nebo ji spojují s minulostí. Ale zrcadlo nastavuje všem, kteří získali takovou moc, že si myslí, že si můžou dovolit všechno, takže je nadčasová.

25.04.2021 4 z 5

Goya Goya Lion Feuchtwanger

Neobyčejně barvité vykreslení temné španělské historie. Na můj vkus příliš mnoho politických intrik, ale to už k historii patří.

18.04.2021 3 z 5

Štíhlí bez diety Štíhlí bez diety Michael Kunze

Praktické rady ke zdravějšímu způsobu života a snížení váhy, několik dietnějších receptů. Nevím, zda podobně postupují i naši dietologové, ale docela ráda bych nějakého podobného našla.

15.04.2021 4 z 5

Loď do Itálie Loď do Itálie V. Berezin

Po knize jsem sáhla, protože ráda poznávám Itálii a zajímalo mě, jak ji viděli v 50.letech minulého století. Byla to hodně zajímavá zkušenost a i když šlo o tenoučkou knihu, dala se číst pouze po částech. Styl přesně odpovídá době, ve které vznikla a můžu říct, že takovou dávku komunistické propagandy jsem nečekala. Poválečná Itálie na tom určitě byla hospodářsky špatně a navíc postižena povodněmi po protržení hráze přehrady, takže pomoc potřebovala a lidé byli za každou pomoc vděční. Ale neustálé opakování slavného vítání sovětských soudruhů přinášejících pomoc italskými soudruhy a zdůrazňování nečinnosti a vykořisťování lidu kapitalistickým vedením země a zejména zlými USA, které přinášejí jen zbrojení a válku, to byla opravdu síla. Neznám zas tak dobře italskou historii, ale po přečtení knihy bych očekávala, že Itálie už musela vybudovat komunismus. Kde udělali soudruzi chybu, že tam opět vládne kapitalismus? A údiv sovětských zachránců nad bídou prostých lidí taky nepůsobil opravdově, když uvážím, v jakých podmínkách žil prostý lid v poválečném Sovětském svazu. Prostě typická propaganda 50.let.

10.03.2021 2 z 5

Evin ostrov Evin ostrov Edgar Wallace

Pro autora neobvyklý námět, ale docela zajímavý a zábavně popsaný. Bavila jsem se nad Tathamovými kousky k získání financí i jeho skvěle promyšlenými plány.

01.03.2021 3 z 5

Bosambo Bosambo Edgar Wallace

Autorovy detektivky mám ráda, ale prostředí afrických domorodých kmenů mi nesedělo, i když mě některé Bosambovy kousky pobavily.

21.02.2021 2 z 5

Templářské tajemství Templářské tajemství Chloe Palov

Docela napínavý příběh připomínající Šifru mistra Leonarda, i když trochu slabší. Skutečnost, že jde o 4. díl a nečetla jsem žádný předcházející, vůbec nevadí, jde o samostatný příběh a spíš mě láká sehnat si k přečtení ještě další díly.

15.02.2021 4 z 5

Lucrezia Borgia - Dcera ďábla Lucrezia Borgia - Dcera ďábla M. G. Scarsbrook

O Lucrezii jsem už četla dvoudílnou knihu od Jean Plaidy a děj se od této knihy hodně lišil. Myslím, že tentokrát si autorka historii hodně upravila, z Lucrezie udělala kladnou postavu a závěr už dost přehnala. Kniha se sice dobře četla, ale mohla se víc řídit skutečnými dějinami.

05.02.2021 3 z 5

Přísaha: Příběh hluboké lásky Přísaha: Příběh hluboké lásky Jaroslava Černá

Čekala jsem současný příběh o lásce a byla jsem příjemně překvapená dramatickým historickým příběhem ze starého Říma, který se prolínal do současnosti. Velmi pěkně napsaná kniha.

31.01.2021 5 z 5

Příčina smrti Příčina smrti Patricia Cornwell

Docela dobrá detektivka, zpočátku jsem se sice trochu ztrácela v množství jmen, ale nakonec to bylo napínavé čtení.

30.01.2021 4 z 5

Bláznivé pokušení Bláznivé pokušení Jana Benková

Možná trochu moc překombinovana kriminální zápletka, ale knížka prostě chytne a musí se číst dál, protože jste zvědaví, jak vše dopadne. Závěrečné vysvětlení bylo opět dost komplikované, ale autorku jsem neznala a pokud se v dalších knihách nepokouší o detektivky, ráda si od ní ještě něco přečtu.

24.01.2021 4 z 5

Černý markýz Černý markýz Jo Beverley

Romantický odpočinkový příběh.

23.01.2021 4 z 5

Ruka na zrcadle - Skutečný příběh o životě po smrti Ruka na zrcadle - Skutečný příběh o životě po smrti Janis Heaphy Durham

Není to první kniha, kterou jsem o tomto tématu přečetla a moc se od ostatních nelišila. Příběh byl zajímavý, místy mrazivý, místy dojemný, občas trochu nudněji popisovaný, ale snad každý se někdy v životě setkal se zážitkem, který v sobě měl něco nadpřirozeného, tak proč nebýt otevřený i jiným možnostem.

16.01.2021 4 z 5

Nejlepší přítelkyně Nejlepší přítelkyně Christine Drews

Knížka je čtivá, děj je napínavý a dokáže udržet napětí až do samého závěru. Jen se mi to chvílemi zdálo trochu moc překombinované, ale i tak na sebe vše logicky navazovalo, takže to byl zajímavý příběh.

13.01.2021 4 z 5

Láska bez scénáře Láska bez scénáře Tina Reber

Kniha se četla docela dobře, ale chvílemi už se mi zdála zbytečně moc dlouhá. Přece jen to nemuselo být až na 600 stránek, tolik děje se v ní zase nevyskytuje. V některých částech jsem zvládala jen pár stránek denně, protože to bylo příliš sladké, ke konci děj začal být akčnější, takže už se četla rychleji. A teď zjišťuji, že má ještě pokračování?

11.01.2021 4 z 5

Nevinný polibek Nevinný polibek Elizabeth Boyle

Příjemná romantická odpočinková četba nepostrádající humor, jen snad trochu překombinovaná. Ale dobře se četla a pobavila.

01.01.2021 4 z 5

Letní dům s bazénem Letní dům s bazénem Herman Koch

Příběh by mohl být zajímavý a neobvyklý, ale hodně mi vadily nechutné popisy lidských tělesných částí a vůbec líčení přístupu lékaře k pacientům. Nedělám si iluze, že u nás by to bylo ideální, ale že by bylo nizozemské lékařství na takové úrovni?

26.12.2020 3 z 5