Evin ostrov

Evin ostrov https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169892/evin-ostrov-169892.jpg 3 10 6

Na přelomu 19. a 20. století se odehrává dobrodružný a poutavý příběh, jehož děj je předložen ve formě vyprávění svědků. Hlavní hrdina, kapitán Tatham, je odvážný a cílevědomý muž, který přes četné překážky i úklady všemi možnými prostředky uskutečňuje svůj sen. Na odlehlém, příkrými stěnami chráněném, zlatonosném ostrově buduje soběstačné společenství. To je po obratném politickém jednání se zástupci mocností i za pomoci jeho ženy Evy oficiálně uznáno jako samostatná parlamentní republika, jejímž se stává prezidentem.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Naše vojsko

Eve , 1909

Luigi1
19.09.2022 2 z 5

No nic moc.

mariva
01.03.2021 3 z 5

Pro autora neobvyklý námět, ale docela zajímavý a zábavně popsaný. Bavila jsem se nad Tathamovými kousky k získání financí i jeho skvěle promyšlenými plány.

Sabina335
07.04.2020 1 z 5

Muž který našel velmi bohatý ostrov. Moc s emi to nelíbilo.

Česneksmedem
16.10.2018 3 z 5

Takové krapet naivní, bez napětí, ale naštěstí krátké.

milunka21
17.07.2015 4 z 5

Pěkná kniha o tom jak se nemožné může stát možným a že každý si má jít za vlastním snem.Od autora si seženu víc knih,dobře píše :-)

Marika Vanova
23.09.2013 4 z 5

Je to čtivé, jako každý Wallace. Kapitán Tatham měl velké megalomanské plány a vycházely mu. Na moři nebylo bouře, která by mu to znemožnila. Velká Británie je velkorysá a hodná tetka. Kniha je psaná formou svědectví několika lidí - pěkně se to čte. Taková pohodová utopie. Za čas si dám zase nějakého Wallace.