Evin ostrov

Na přelomu 19. a 20. století se odehrává dobrodružný a poutavý příběh, jehož děj je předložen ve formě vyprávění svědků. Hlavní hrdina, kapitán Tatham, je odvážný a cílevědomý muž, který přes četné překážky i úklady všemi možnými prostředky uskutečňuje svůj sen. Na odlehlém, příkrými stěnami chráněném, zlatonosném ostrově buduje soběstačné společenství. To je po obratném politickém jednání se zástupci mocností i za pomoci jeho ženy Evy oficiálně uznáno jako samostatná parlamentní republika, jejímž se stává prezidentem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169892/evin-ostrov-169892.jpg 3.67
Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , Naše vojsko

Eve, 1909

Kniha Evin ostrov

mariva
01.03.2021

Pro autora neobvyklý námět, ale docela zajímavý a zábavně popsaný. Bavila jsem se nad Tathamovými kousky k získání financí i jeho skvěle promyšlenými plány.

Sabina335
07.04.2020

Muž který našel velmi bohatý ostrov. Moc s emi to nelíbilo.

Česneksmedem
16.10.2018

Takové krapet naivní, bez napětí, ale naštěstí krátké.

milunka21
17.07.2015

Pěkná kniha o tom jak se nemožné může stát možným a že každý si má jít za vlastním snem.Od autora si seženu víc knih,dobře píše :-)

Marika Vanova
23.09.2013

Je to čtivé, jako každý Wallace. Kapitán Tatham měl velké megalomanské plány a vycházely mu. Na moři nebylo bouře, která by mu to znemožnila. Velká Británie je velkorysá a hodná tetka. Kniha je psaná formou svědectví několika lidí - pěkně se to čte. Taková pohodová utopie. Za čas si dám zase nějakého Wallace.