Žabí bratrstvo

Klasický pokoj života Británie naruší zločinnosť udivujúco všemocnej organizácie so zápästným znakom žaby. Do boja s ňou sa pustí mladý pracovník prokuratúry Dick Gordon, čudácky detektív Scotland Yardu seržant Elk a tajomný Američan Joshua Broad…

https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64275/zabi-bratrstvo-VCn-64275.png 4.3136

Detektiv Elk 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Orbis

The Fellowship of the Frog, 1925

Kniha Žabí bratrstvo

archivářka115

Žabí bratrsto patří mezi moje oblíbené knížky, i když jí znám už nazpamět, tak mě stále baví.

m_martina
16.05.2020

Wallace je už klasika, kterou si můžu přečíst kdykoliv a vždycky budu s knihou spokojená.

Sabina335
07.04.2020

Wallace jsem měla ráda, ale poslední dobou zjišťuji, že to stojí tak akorát za jendo přečtení a konec. Znovu bych po knize nesáhla.

mataj
01.04.2020

Vzhledem k tomu, že kniha vyšla na začátku 20. století, je to jistě mimořádná detektivka. A i když jsem "Žabáka" odhalila docela brzy, kniha byla napínavá a akční. Byla jsem velice spokojena.

pavlinka0250
14.03.2020

Další kniha z rodinných pokladů, kterou jsem četla víc než jednou a vždy mě dokázala udržet v napětí.
Velmi dobrá detektivka plná napínavých a překvapivých událostí.
*****

ludek.n
04.03.2020

Wallace v Žabím bratrstvu rozehrává důmyslnou hru na kočku a myš mezi detektivy Scotland Yardu a záhadným, neúprosným a nepolapitelný Žabákem. Předhazuje nám jednoho podezřelého za druhým, aby nás svým neopakovatelným a nenapodobitelným způsobem tahal za nos až do úplného závěru. Wallace píše s lehkostí a zápalem. Nebojí se odlehčit závažnou scénu humorným skečem, ani zatemnit pravdu hned několika záhadami za sebou. Dokáže přitlačit na pilu a udržovat čtenáře v napětí, aniž by použil jakýchkoli násilných nebo přehnaně brutálních scén. Zakomponuje do děje milostný vztah, ale netoká přitom jak tetřev hlušec, jenž zaslechl vábení samičky. Wallaceho dílko je prostě bravurně zvládnutá detektivní klasika, která je dostatečně přehledná, aby se v ní čtenář neztratil, ale současně více než záhadná a tajuplná, aby se nenudil.

23.08.2019

Wallace můžu kdykoli,nejoblíbenější( bez určení pořadí) mám Černého opata(ať mi ČT promine ale jejich nevtipná adaptace pod jménem Růžový Hubert byla otřesná),Žabí bratrstvo a Mrtvé oči Londýna.Klasické detektivky z minulého století-láska,tajné chodby,dramatická rozuzlení která vyřeší všechno ,lásku,padouchy,finanční situaci hrdinů a všechno je správně a tak akorát.

22.05.2019

Edgar Wallace je opravdu výborný spisovatel, a to jsem se jeho knihám dříve z nějakého záhadného důvodu vyhýbala obloukem - aniž teď samozřejmě chápu, proč?! I tento příběh je zajímavý a čtivý hned od začátku. Autor prostě umí vtáhnout do děje. A kromě toho je mi v jeho knihách sympatická romantická linka, která nikdy nesmí chybět a která kriminální případy tak trochu odlehčuje. Dávám obvyklých pět hvězdiček a doporučuji! :-)