Mrtvé oči Londýna

Napínavé dobrodružství mladého policejního inspektora, který odhalí tlupu gangsterů ve zdánlivě počestném útulku pro londýnské slepce, vrcholí riskantní akcí, jejíž výsledek odhalí skutečného pachatele a navíc inspektorovi umožní sňatek s půvabnou dědičkou.

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15280/mrtve-oci-londyna-Rqm-15280.jpg 4.291
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Vinohrad

The Dark Eyes of London, 1924

Kniha Mrtvé oči Londýna

mariva

Klasická detektivka, trochu mi připomínala spíš romantický příběh než detektivku, i když šlo o vyšetřování vraždy. Ale Wallace je prostě mistr detektivky a i když střídá romantiku s detektivním pátráním, má to své kouzlo.

kamila5406

Dobrá a zajímavá detektivka od začátku napínavá

Klasická Wallaceovka,mladý odvážný a spravedlivý hrdina,náhodou policejní inspektor,mladá krásná bohatá mladá dáma,nebezpečí,padouši,tajuplná atmosféra,prostě klasika.Ale zajímavá,napínavá a dramatická.

PetrCepek
16.12.2019

Brak, ale klasický a naprosto dokonalý.

19.03.2019

Moje druhá detektivka od Wallace se mi líbila fakt hodně! Výborně napsaná kniha, k tomu čtivá a napínavá. Byla jsem navýsost spokojená. Naštěstí se konal i happyend, který mám u knih (skoro) vždycky ráda :-). Za sebe určitě doporučuji a hodnotím plným počtem, protože se jedná o příběh, který si to opravdu zaslouží ;-).

Slůník
11.03.2019

Stará dobrá detektivka.

Hotovson
11.11.2018

Opět skvělý. Parádní vražednej barák!

TheTara18
11.07.2018

Další z poutavých příběhů od mistra detektivek Edgara Wallace. Kniha se rozjíždí trochu pomaleji, ale druhá polovina se čte jedním dechem a člověk je zvědavý, jak vše nakonec dopadne. Pochvala také podle mého názoru náleží za vymyšlení dvou velice zajímavých záporných postav. Tato kniha bezesporu patří mezi ty lepší, které tento anglický spisovatel napsal. Hodnotím skvělými pěti hvězdami.

Zapomenuté dítě
Zapomenuté dítě