Mrtvé oči Londýna

Napínavé dobrodružství mladého policejního inspektora, který odhalí tlupu gangsterů ve zdánlivě počestném útulku pro londýnské slepce, vrcholí riskantní akcí, jejíž výsledek odhalí skutečného pachatele a navíc inspektorovi umožní sňatek s půvabnou dědičkou.

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15280/big_mrtve-oci-londyna-Rqm-15280.jpg 4.2108
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Vinohrad

The Dark Eyes of London, 1924

Kniha Mrtvé oči Londýna

rafan65
včera

Dobrá detektivka, pohodové čtení. Napsáno velmi čtivě, rozhodně jsem se u ní nenudil. Za sebe určitě doporučuji protože se jedná o příběh, který si to opravdu zaslouží.

m_martina
11.11.2021

Tato příjemná detektivka se mi dobře četla a taky se mně líbila. A romantika navíc nikdy neuškodí.

lenyleny
05.03.2021

Na stylu psaní tohoto autora je znát novinářská a zpravodajská minulost - stručnost spád, dost velká neochota prokreslit osoby z příběhu. Je to prostě oddechovka, detektivní jednohubka jak říkal můj děda, který četl hlavně cestopisy nebo detektivky. Tak jsem si "jednohubkovně" a s nádechem detektivky odpočinula.

Bája89
26.07.2020

Naprosto skvěle napsaný brak. Kniha je napínavá, svižná, vtipná a místy dost naivní. Když jsem ji četla, tak se mi v hlavě odehrávala klasická černobílá noirovka. Moje první setkání s Wallacem a už teď vyhlížím dalšího. Mou nejoblíbenější postavou se stal Sunny.
"Pro Sunnyho byl den rozdělený na tři části - tvíd, tmavý oblek a pyžamo."

mariva
07.06.2020

Klasická detektivka, trochu mi připomínala spíš romantický příběh než detektivku, i když šlo o vyšetřování vraždy. Ale Wallace je prostě mistr detektivky a i když střídá romantiku s detektivním pátráním, má to své kouzlo.

kamila5406
01.04.2020

Dobrá a zajímavá detektivka od začátku napínavá

08.03.2020

Klasická Wallaceovka,mladý odvážný a spravedlivý hrdina,náhodou policejní inspektor,mladá krásná bohatá mladá dáma,nebezpečí,padouši,tajuplná atmosféra,prostě klasika.Ale zajímavá,napínavá a dramatická.

PetrCepek
16.12.2019

Brak, ale klasický a naprosto dokonalý.