Mrtvé oči Londýna

Mrtvé oči Londýna

Napínavé dobrodružství mladého policejního inspektora, který odhalí tlupu gangsterů ve zdánlivě počestném útulku pro londýnské slepce, vrcholí riskantní akcí, jejíž výsledek odhalí skutečného pachatele a navíc inspektorovi umožní sňatek s půvabnou dědičkou.

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15280/mrtve-oci-londyna-15280.jpg 4.268

The Dark Eyes of London (1924)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Vinohrad

TheTara18

Další z poutavých příběhů od mistra detektivek Edgara Wallace. Kniha se rozjíždí trochu pomaleji, ale druhá polovina se čte jedním dechem a člověk je zvědavý, jak vše nakonec dopadne. Pochvala také podle mého názoru náleží za vymyšlení dvou velice zajímavých záporných postav. Tato kniha bezesporu patří mezi ty lepší, které tento anglický spisovatel napsal. Hodnotím skvělými pěti hvězdami.

Atanone
20.08.2017

Jedna z prvních knih,co jsem od něj četla. Líbí se mi atmosféra.

jarin58
08.05.2016

Oddechovka,neurazí ani nenadchne.

Alizon
29.03.2015

Prijemna oddechovka. Napsano velmi ctive, rozhodne jsem se u ni nenudila. Jen jsem asi cekala trochu vic, vzhledem k tomu jake tu ma kniha hodnoceni. Konec jsem totiz trochu predvidala, takze zadne velke prekvapeni se nekonalo. Ale za precteni rozhodne stoji a po jine knizce od tohoto autora (tato byla moje prvni) jeste nekdy urcite sahnu.

Macek58
22.11.2014

Dobrá detektivka, pohodové čtení.

Selinute
15.10.2014

Mám moc rády tyto Wallaceho oddechovky. Můžu je číst znovu a znovu.

Angelika Hana
23.04.2014

Napínavá detektivka, Wallace opět nezklamal.

hanapek
21.01.2014

Vždy se u "Walasovek" velmi dobře bavím. Viděla jsem i několik zfilmovaných - nemají chybu

Francoa
12.01.2014

Knihu jsem poprvé četl asi tak před 50 lety,tenkrát se mi líbila jako většina knih od Wallaceho (předválečné vydání), i tentokrát jsem se docela bavil.Knihu vždy hodnotím v kontextu doby kdy příběh vznikl.Je to oddychové čtení, nepotřebuji tam hledat nějaká moudra, od toho jsou jiné knihy a proto ponechávám původní hodnocení.Na konci je zajímavé povídání o autorovi od Františka Jungwirtha i to stojí za přečtení (vydání z r. 1985).

Sirael
29.06.2012

Pěkný a spletitý detektivní příběh s v celku zajímavým spádem,no co jiného také čekat od Edgara Wallace,že?

Edgar Wallace

Edgar Wallace