Milovat cizince

Milovat cizince https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3513/mid_milovat-cizince-rZ4-3513.jpg 4 153 19

1833, Mississippi, USA Lierin se probouzí z noční můry - ztratila paměť, nezná dokonce ani své jméno. Netuší proto, který ze dvou cizinců, do jejichž života vstoupila, mluví pravdu. Ashton Wingate, nebo Malcolm Sinclair? Po prvním z nich touží, druhého se bojí. Ashton, pohledný majitel plantáže je přesvědčený, že je jeho milovaná žena, kterou mu ukradl krutý osud. Malcolm se jí snaží namluvit, že je jeho unesená manželka Lenora, dvojče Lierin, a nezdráhá se zmatenou krásku zaplést do zrádné pavučiny lží a přetvářky. Lierin však čeká štěstí pouze v milující náruči šlechetného Ashtona - spolu s ním hledá vyřešení záhady své tajemné minulosti a znovu poznává vášeň jedinečného citu, který se ztratil, ale nikdy jí nevymizel z paměti.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR) , Knižní klub

Come love a stranger , 1984

Guepp
09.10.2022

Mám moc ráda knihy autorky, ale do této jsem se bohužel nezačetla, což mě mrzí. Možná mě osloví jindy...

mariva
01.06.2022

Ztráta paměti hlavní hrdinku dostává do nebezpečných situací a příběhu to dodává tajemství, takže četba je napínavá až do samého konce.

Květinka008
27.03.2022 3 z 5

To, co bych chtěla napsat, zcela vystihla meredith6677, já jen hodnotím třemi hvězdami a k sérii Birminghamů přidávám ještě svou největší srdcovku od KEW - Růže v zimě :-)

MinaHawke
28.09.2021 4 z 5

Další hezká kniha od autorky. Její knihy se mi líbí.

MAU256
31.08.2021 5 z 5

Tak do takovéhoto stavu, kdy člověk o sobě opravdu pochybuje a neví, by se člověk nechtěl dostat. Další krásně psaná knížka od této autorky. Pro romantické dušičky mohu jen doporučit.

tetepoko
03.01.2021 5 z 5

"Odpuštění je tajemství spokojeného života. Když si v srdci ponesete nenávist, jen se dál budete sama zraňovat."

Příběh Lierin a Ashtona začíná ztrátou a znovunalezením. Zda je však hlavní hrdinka na správném místě a jakým způsobem se tam dostala, to autorka poodkrývá pouze
s lehkými náznaky. Nejistota provází čtenáře po celou dobu příběhu až do samotného konce, kde se zápletka rozuzlí, i když na můj vkus až příliš zbrkle.

Kniha se mi četla velmi dobře, je napsaná hezkým jazykem a celkově ubíhá plynule. V každé kapitole se dějí akční momenty současného života hlavních hrdinů, a zároveň se
rozvíjí pavučina vzpomínek a představ ze života minulého. To vše a základní esence celého příběhu, tedy láska mezi hlavními hrdiny, dělá z autorky mistra svého žánru.

Knihu doporučuji pro odpočinkovou četbu s jistotou šťastného konce.

DUNIKO
04.02.2020 5 z 5

Moc pěkné.

meredith6677
19.08.2019 4 z 5

Jako všechny knihy, které jsem od této autorky četla, je i tato kniha povedené, ale přesto jednu hvězdičku strhávám. Děj byl barvitý a akční, ale nenadchl mě tolik, jako třeba knihy ze série Birminghamů. V této knize mě bavily scény Lierin a Ashtona a z počátku mě kniha zaujala, ale pak nějak v polovině mi přišel děj vleklý a začaly mě rozčilovat občas myšlenkové pochody hlavní hrdinky. Knihu jsem v těchto částech pak četla opravdu jen na vyplnění času jízdy autobusem, ale pak přišel zlom a knihu jsem zase nedokázala odložit a musela jí dočíst nehledě na čas na hodinách. Rozuzlení jsem více méně odhadla, ale trochu mě zamrzelo, že kniha na můj vkus skončila brzy a závěr byl přitom vleklý. Klidně bych si nechala líbit ještě pár stran náhledu do budoucna, nebo alespoň o pár dní později.
Přesto... Kniha čtivá a děj zajímavý, ale za mě se nevyrovná knize Plamen a květ, která zjevně navždy zůstane mou srdeční záležitostí.
PS: Za mě palec nahoru Ashtonovi a jeho tvrdohlavosti a kreativnímu způsobu, jak lézt nesympatickému Malcolmovi na nervy. :D

rosalindaaa
03.11.2018 5 z 5

Zajimavá knížka až do konce

xindl007
18.10.2015 3 z 5

Knihu jsem brala do ruky se smíšenými pocity. Nakonec to celkem ušlo. Kniha měla spád, dost napětí, závěr jsem tak nějak čekala. Za mě průměr.

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Zajímavá zápletka, zajímavé scénky a rozhodně romantika na úrovni.

Barbora H
03.09.2014 5 z 5

Moje první knížka od této autorky a zaujala, přišla mi zajímavá a četla jsem ji nejednou...A určitě se k ní zase vrátím...

rehab1987
18.08.2014 odpad!

Tato kniha mě opravdu zklamala!Zdlouhavá a mooooc nudná.

jaja1989
27.05.2014 odpad!

hruuuuuuuza

gabca007
15.12.2013 3 z 5

Tuto knihu řadím mezi slabší od KEW. Zápletka byla docela zajímavá, ale přišlo mi to zdlouhavé a konec takový překombinovaný.
I 3* jsou moc.

modranka
19.03.2013 4 z 5

Prvá časť knihy sa mi páčila, v druhej sa Lierin premenila z inteligentnej mladej ženy na hlupaňu, ktorá uprednostnila násilníka pred milovaným mužom. Záver knihy je komplikovaný, príliš čarokrásny, až som nadobudla pocit, že dve tretiny knihy autorka vôbec nevedela ako príbeh ukončí. Práve za záver, hoci končil happyendom, sťahujem jednu hviezdičku. Ja som proste spokojná nebola.

machrus
12.09.2012 4 z 5

Je to šestá kniha,kterou jsem četla od Woodiwiss a všechny se mi líbily.A mám takový dojem,že je to první kniha u které se mi líbilo zakončení.Prostě vždycky mi u konce jejich knih přišlo,že rychle finishovala a něco podělala.Tady mi přišlo že to bylo tak zamotané,že konec se musel už jenom rozmotávat.Hlavně rozzuzlení bylo takové v jaké každý čtenář (nebo spíše čtenářka) doufala.

tina.38
04.04.2012 5 z 5

Knihu jsem četla jedním dechem.Moc mě zajímalo,který z mužů je pro Lierin ten pravý,když na oba měla utržky vzpomínek ve své pomalu se navracející paměti.

WEIL
20.08.2011

Lierin a její ztráta paměti. Co jí ji navrátí? A kdo jsou to ti dva muži, co vstoupili do jejího života?
Lierin má problém, ztráta paměti není legrace.