Krásná zajatkyně

Krásná zajatkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57131/bmid_krasna-zajatkyne-tZB-57131.jpg 4 197 25

Doba rytířů, 16. století Maxim Seymour, markýz z Bradbury, je křivě nařčen ze zrady anglické královny. Ze msty dá unést mladičkou neteř člověka, který mu ukradl titul a majetek, uteče s ní z Anglie a uvězní ji na starém polorozpadlém hradě. Půvabná Elise ale není křehká květinka, která by si dala podobné jednání líbit, a Maxim je stále více okouzlen její odvahou a temperamentem. Z počáteční nenávisti se mezi oběma mladými lidmi vyvine silný cit a vášnivá láska. Jejich štěstí však stojí v cestě nejen dvorské intriky a všemocná hanza se svými tajemnými rituály, ale i bezohledná chamtivost a záludnost, které se skrývají pod rouškou přátelství.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR) , Knižní klub

So Worthy My Love , 1989

MíšaS.
27.12.2023 2 z 5

Věděla jsem, co od knihy můžu čekat, a tak mě nepřekvapila svojí kýčovitostí, ale ani tak nemohu dát vyšší počet *, protože i takový typ literatury se dá napsat dobře a zajímavě.

helena9598
08.10.2023 4 z 5

Pěkně napsané na mě trošku moc popisů. Ale jinak další pěkná romantika. Maxim trošku rychle změnil na Elise názor a Elise byla opravdu dost nepříjemná zajatkyně,ale tradičně se vše v dobré obrátilo...

MAU256
31.07.2021 5 z 5

Musím dodat, že i tuto knížku autorka napsala pro romantické dušičky. Vždycky mne mrzí, když už se dočítám posledních stránek. Příběh Elise a Maxima byl krásný, ze začátku pln nenávisti, která se postupem času proměnila v lásku, se spoustou přátel a nečekaných událostí, které však, jak to tak bývá u romantických knížek, samozřejmě dopadnou jen a jen dobře :-). Knížku mohu jen doporučit.

petraj30
31.03.2020

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Kniha mě vůbec nebavila, více jak 400 stránek v podstatě o ničem - jen o únosu mladé pipi. Jak se chovala, to byla naprostá hrůza. Myslím, že se dostala na vrchní příčky mých nejméně oblíbených hrdinek, hrozně se divím, že po tom všem, co únoscům a vlastně i všem ostatním prováděla zůstala na živu. Bylo to strašně natahované, stačila by polovina stránek.
Pochybuji, že by mě kniha bavila více, kdybych ji četla v jiné době. Ale možná už jsem taky ovlivněná pochmurnou náladou celého Česka a svoje pocity si vybíjím na knize.

rampapa
07.01.2019 5 z 5

Nádherný příběh o lásce.Zamilovala jsem se do téhle knížky. Knížku velmi doporučuji.

munka
31.07.2018 5 z 5

Knihy od Kathleen Woodiwiss mám veľmi rada a ani táto nesklamala. Napätie spojené s romantikou, slovné prestrelky. Kto má rád historické romantické knihy doporučujem.

Květinka008
12.04.2018 3 z 5

Zcela souhlasím s vivalamuff. Dalo se to číst, i když trochu drhlo. Jsou i lepší knížky podobného schématu. Od KEW průměr.

LilianaFalcon
25.06.2017 1 z 5

Coze?! Mam dojem, ze si tu ze me delate srandu... Vzdyt to bylo neco hrozneho! Zkratila bych to na pulku, vymazala vsechno to znasilnovani a pak by to mozna slo...

MinaHawke
27.03.2017 5 z 5

Moc hezká kniha.

vivalamuff
28.01.2017 4 z 5

Jako napsané to bylo dobře. I zajímavý námět. Jen úděsně rozvleklé. Ta část s únosem se táhne až 200 stránek, než se Elise konečně dozví, kdo ji unesl. Kdyby to paní spisovatelka proškrtala a vyzdvihla stěžejní body, bylo by to mnohem záživnější.

xindl007
13.11.2016 4 z 5

Ten obrázek na obalu je prostě strašný. Ale děj se mi naštěstí líbil, byl napínavý od začátku do konce. Červená knihovna, ale rozhodně příjemná .

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Úžasně krásná kniha, jsem ráda, že jsem měla možnost si ji přečíst.

severnizare
19.08.2015

Uzasna kniha a skvele antidepresivum. Vzdy mi zvedne naladu. Postava Elise je nejlepsi zenskou postavou u teto autorky a jednou z najlepsich v literature vubec. Docela snadno si ji muzeme predtavit i mezi nami. Odvaha, jiskra, skvely smysl pro humor...pan markyz to ma od prvniho okamziku hooooodne tezke.

pavlinkaa
06.05.2015 3 z 5

Tak nevím, mé pocity jsou z knihy půl na půl. Zajímavý příběh, pěkná zápletka, nečekaný zvrat to ano, ale některé až kýčovité pasáže mě nudily, jako třeba audience u královny.... ale musím říct, že u některých kousků jsem se i zasmála. Celkový dojem je vcelku sympatický :)

marie6113
13.04.2015 5 z 5

Uz jsem to cetla trochu davneji, ale zato asi petkrat. Jedna z knih, ktere zahreji dusicku, kdyz je kolem vsecko studene a na h...o. Napeti, romantika, uzasny humor. Vrele doporucuji. Omlouvam se za chybejici diakritiku, ale mam k dispozici pouze nemeckou klavesnici.

miruska1
22.09.2014 5 z 5

Kniha sa mi naozaj veľmi pačila. Pribeh bol zaujimavy od začiatku až do konca a aj som sa docela bavila. Určite to nebude moja jedina kniha od tejto autorky.

Barbora H
03.09.2014 4 z 5

Strašně mám ráda děj, kde se dva neustále hašteří a přitom se mají rádi... takže za mě super...

gabca007
28.09.2013 5 z 5

Jedna z nejhezčích hist. romancí, co jsem četla. Děj vás pohltí a nutí vás číst a číst....

p.avlina
22.05.2013 5 z 5

Skvělá knížka. Jestli mě něco baví víc než příběhy z období války Severu proti Jihu, tak je to právě Alžbětinská Anglie. Dobrá zápletka, dobré rozuzlení a skvělé čtení. Vtáhne vás to do děje a ani nevíte jak. K téhle knížce se pořád ráda vracím.

Lenka 13
31.03.2013 4 z 5

Opět krásná kniha,romantika,rytíři,přečteno jedním dechem.

historické romance

Kathleen E. Woodiwiss