Něžný rytíř

Něžný rytíř https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46173/bmid_nezny-rytir-To0-46173.jpg 4 60 13

Lady Gloriana se nemůže dočkat, až se její manžel rytíř Kenbrook vrátí z válečného tažení. Místo jeho vášnivého objetí, o kterém snila, ji však zaskočí mrazivé překvapení. Kdo je krásná Francouzka, kterou s sebou přivedl?

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

Knights , 1996

uzivatel83509
19.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Nádherný příběh... první půlka knihy spíše historický román, ve druhé polovině knihy Gloriana nekontrolovatelně skákala z 13. století do současnosti a zpět. Nevěděla, jak zůstat se svým Danem a zabránit napsanému osudu...
Kniha se četla jedním dechem a děj byl napínavý! Historická část byla prostě skvělá!

maryzka
24.02.2023 1 z 5

Sice je na tuto knihu plno pochval od čtenářů, ale mě nějak nezaujala. Asi nemám fantazii na cestování časem.

mariva
17.05.2022 3 z 5

Mám ráda historické knihy i o cestování v čase, ale tahle nebyla právě nejpovedenější. Začalo to nadějně, ale pak se ze zajímavé knihy stal obyčejný erotický román. Místo zajímavých momentů z obou časových rovin dlouhé popisy erotických scén. Spousta náznaků, které mohly zamíchat dějem, zůstala nevysvětlená (kdo byl ve skutečnosti kouzelník z herecké společnosti?). Škoda, mohlo to být báječné čtení.

petraj30
16.11.2020 5 z 5

Nevěděla jsem, co můžu od knihy očekávat, proto jsem ji celkem dlouho odkládala a moc toho lituju, protože tak krásný příběh jsem dlouho nečetla. Téměř od poloviny jsem na každou stránkou slzela.
Oba hlavní hrdinové byli skvělí. I když se na začátku Dan nechoval zrovna příkladně, ale stejně si myslím, že si svou chybu uvědomil hodně brzy. Glorianu jsem hodně obdivovala, že se hodně rychle dokázala adaptovat příslušnému století.
Sice byl děj v některých chvílích až moc žalostný a chvílemi jsem si myslela, že to asi moc dobře pro obě strany neskončí, ale byla jsem překvapená. Kniha byla moc krásná a opravdu mě dojala. Hodně dlouho jsem tak pěknou knihu nečetla. Doporučuji.

pip11
19.05.2020 2 z 5

Mám ráda knihy o cestování v čase, proto jsem sáhla i po této. Ovšem tohle opravdu nebyla povedená volba. Jsem z příběhu rozčarovaná.

moudivlacek
19.02.2017 4 z 5

Já cestování časem moc v knížkách ráda nemám, ale tady jsem si udělila výjimku. Do tohoto příběhu to prostě patří. Trošku se mi nelíbil ten počátek, trošku jsem se ze začátku zlobila na Dana, ale nakonec opravdu měl svou čest. A jakmile pochopil, komu patří jeho city a srdce, tak pak to byla jedna velká nádhera.
Jsem ráda, že autorka stále dělala nějaké překvapení, aby to nebylo tak moc přímé. Tak jako ve skutečném životě se musí člověk poprat s nějakými událostmi, tak i tito hrdinové.
Gloriana a její někdy ostré a jízlivé poznámky byly prostě skvělé. Dan k ní prostě patří.
Hezké odpočinkové čtení.

účetní
01.11.2016 5 z 5

Nádherná romantická kniha, pěkné téma, úplně jsem cítila tu nádhernou čistou lásku mezi Danem a Glorianou, jako by z té knihy vyzařovala, a když je osud rozdělil, dotýkala se mě ta beznaděj, smutek, to, že Dan i Gloriana jakoby nežili, ale jen přežívali dobu, než se snad opět setkají. Docela jsem měla chuť knihu odložit a uchovat si jen krásný zážitek z prvních dvou třetin knihy. Ale závěr byl naštěstí moc pěkný, jen jsem čekala, že autorka trochu víc objasní a dotáhne poslání Eleiny a smysl toho všeho ( tedy kromě toho hlavního, co si Gloriana donesla v igelitce, aby .... ).

havrmoni
13.06.2016 5 z 5

Nejdříve jsem jsem si říkala jo dobrý to už jsem někde někdy četla. A taky ano,ale tohle zpracování je moc hezké,opravdu krásná romantika a láska v každém čase. Nemohla jsem se přinutit přestat číst a jít něco dělat. Mohu vřele doporučit .

Luccy78
03.08.2015 5 z 5

Tak tento příběh mě úplně nadchl.. A cestování v čase... Hmm... Prostě náádhera, určitě se ke knize ještě ráda vrátím..

avad
23.01.2015 5 z 5

Román se mi velice líbil. Malá holčička se dostane časovou bránou do 13. století je provdána a čeká 15 let na svého muže, který však o ni nestojí. Rozbíhá se kolotoč událostí, který nemouhou nijak ovlivnit.

PomněnkaPrvní
27.04.2013 5 z 5

Nádherný román pro ženy, který chytne za srdce. Osamělá a nemilovaná pětiletá holčička se z 20. století ocitne ve století 13., kde je ještě v dětství provdána za rytíře Dana St. Gregoryho. Zatímco většinu svého života čeká na manžela, který se toulá po Evropě a svádí jednu bitvu za druhou, dorůstá v krásnou, bystrou a nekonvenční ženu. Pravý opak toho, co si představuje její manžel, když se domů vrací s mladou Francouzkou, se kterou má v plánu se oženit poté, co s Glorianou sňatek anuluje a zavře ji do kláštera. Do jejich sbližování však zasáhne osud a také časová brána, která Glorianu unáší do budoucnosti. Jedná se o jeden z nejčtivějších románů pro ženy, které jsem kdy četla.

kolacky
20.09.2012 4 z 5

Vypadalo to jako klasická červená knihovna, ale vyklubal se z toho docela pěkný příběh o cestování časem. Jako prázdninové čtení vřele doporučuju.

ina77
28.07.2012 4 z 5

Pěkná kniha na letní víkend,prostě pohodovka.

13. století cestování časem historické romance

Linda Lael Miller