mariva mariva komentáře u knih

Něžná pomsta Něžná pomsta Johanna Lindsey

Odpočinková četba z mého oblíbeného skotského prostředí.

06.06.2023 4 z 5

Slavičí tajemství Slavičí tajemství Victoria Holt (p)

Hlavní hrdinka mi úplně nesedla, nějak jsem ty zvraty v jejím životě nestíhala. Těch změn v jejím životě bylo příliš, stejně jako míst, kde střídavě žila, názory taky měnila docela rychle. Už jsem od autorky četla lepší knihy.

05.05.2023 3 z 5

Obraz v zrcadle Obraz v zrcadle Jayne Ann Krentz

Příjemná oddechovka, ale už jsem četla od autorky lepší knihy. Začátek a konec měl spád, ale střed byl takový nijaký. Ztracené obrazy snad musel najít každý.

28.04.2023 4 z 5

Bouře Bouře Anne Jacobs

Hezké pokračování, ale doufala jsem, že půjde o delší časový úsek. Pokud se děj bude posouvat po roce, bude těch knih muset být ještě hodně.

23.04.2023 5 z 5

Návrat Návrat Anne Jacobs

Po delší době jsem se dostala k pokračování a příjemně mě překvapilo. Je zajímavé sledovat další osudy rodiny i ostatních v době hospodářské krize. Už se těším na další díl.

16.04.2023 5 z 5

Nás se nezbavíš Nás se nezbavíš Nora Roberts

Tentokrát pěkně zamotaný příběh se spoustou pachatelů, až jsem se v těch jménech trochu ztrácela. Odhalení celé složité organizace ubíralo prostor pro ostatní život hlavních postav, který vždy knihy obohacuje, takže pro mě méně zábavné, ale stále skvělé čtení.

08.04.2023 5 z 5

Než udeří stín Než udeří stín J. D. Robb (p)

Další zajímavý případ Evy Dallasové. Líbí se mi, že se zase odtajnilo něco málo z dřívějšího života Roarka, to v posledních dílech chybělo. Stále skvělé čtení, sehnala jsem dva díly najednou, tak už se těším na pokračování.

01.04.2023 5 z 5

Hazard Hazard Jo Beverley

Oddychovka, ale nějak moc mě nenadchla. Zdálo se mi, že se Race vyjadřoval na tehdejší dobu dost divně a že se ženami se tenkrát mluvilo jinak.

26.03.2023 3 z 5

Cizí myšlenky Cizí myšlenky Linda S. Howington

Příběh mě pobavil, kniha se dobře četla a děj rychle ubíhal. Ten závěr byl dost rychlý a vyražené dveře mě taky zaujaly, ale jinak mě autorčiny knihy baví.

19.03.2023 5 z 5

Léč pana z Rožmberka Léč pana z Rožmberka Ludmila Vaňková

Zajímavý román z české historie, ale nejsem moc velký znalec našich dějin, takže jsem se v daném období úplně neorientovala. Příběh dvou kamarádek byl zábavný, ale historické události působily trochu chaoticky.

28.02.2023 3 z 5

Konec všedních dní Konec všedních dní Isla Dewar

Trochu zvláštní hrdinka, asi už jsem jiná věková skupina, abych byla schopná chápat její chování, ale sympatická.

23.02.2023 2 z 5

Na dosah Na dosah Barbara Delinsky

Tato knížka byla jiná, než předchozí dvě, které jsem od autorky četla. Víc mě bavila, mužský hrdina byl sympatičtější, ne tak protivný jako ti dva předtím. Příběh pěkný, zpočátku i čtivý, ale pak už se táhl, místy až zbytečně podrobně popisný a i když bylo jasné, jak vše skončí, trvalo, než se ke konci dospělo. Možná mohla být trochu kratší, ale docela dobrá četba.

12.02.2023 4 z 5

Záblesky stínů Záblesky stínů Jayne Ann Krentz

Už jsem některé autorčiny knihy četla a u většiny se dobře bavila. Tahle není výjimkou. Napínavý děj plný neočekávaných zvratů, láska, trochu tajemna a nadpřirozených schopností dávají skvělý celek.

01.02.2023 4 z 5

Smyslná červeň Smyslná červeň Barbara Delinsky

Dost slabé, děj téměř žádný, i když byla snaha vše zdramatizovat tajemnými telefonáty, ale to šlo jen tak mimo a žádné drama se nekonalo. Mužský hrdina na zabití, ženská jen vzdychá, i když to má být skvělá a úspěšná právnička. Tohle se autorce moc nepovedlo.

25.01.2023 3 z 5

Drahokam Drahokam Barbara Delinsky

Odpočinková četba, nechybí láska a sex, ale často byly delší pasáže "o ničem" a chování Jeffa se mi vůbec nelíbilo. Možná veden vyššími cíli, ale choval se bezcitně jako obchodník, jeho postava nebyla vůbec sympatická.

18.01.2023 3 z 5

Ledová past Ledová past Kitty Sewell

Myslela jsem, že to nebude tak úplně kniha podle mého vkusu, ale příjemně mě překvapila. Úvodní příběh a střídání času a místa děje mi v tom sice zpočátku dělaly trochu zmatek, ale pak už jsem se zorientovala a začalo mě to bavit. Otázka otcovství byla dlouho záhadou, ale závěr vše propojil a konečně jsem pochopila úvodní kapitolu. Docela dobrá kniha, jen mi z ní byla chvílemi zima. Možná lépe číst v horkém létě než v lednu.

14.01.2023 4 z 5

Síla osudu Síla osudu Catherine Coulter

Několik knih už jsem od autorky přečetla a obvykle se mi líbily, u této jsem ale v rozpacích. Romantický příběh by byl hezký a mohl se odvíjet i bez zbytečně brutálních scén, které už byly u tohoto stylu četby přes míru. Ani hlavní postavy nevzbuzovaly jednoznačné sympatie a jejich chování postrádalo to, co od romantické četby očekávám. Konec useknutý, uspěchaný. Četla jsem od ní lepší knihy.

07.01.2023 3 z 5

Cizí tvář v mém zrcadle Cizí tvář v mém zrcadle Ilona Borská

Kniha mě zaujala od první stránky a i když mi pak bylo jasné, co nemocnice skrývá, byla jsem zvědavá, jak se hrdinka se situací vyrovná. Vtáhla mě do děje a bavila.

01.01.2023 5 z 5

Strmá stěna smrti Strmá stěna smrti René J. Tesař

Válečné dokumentární knihy nečtu, ale mám ráda knihy z míst, která znám. Při příležitosti 60. výročí Dne D jsme navštívili místa, kde se vylodění odehrálo, tedy i Pointe du Hoc. Proto mě kniha zaujala a i když přímý popis jednotlivých bojů byl trochu chaotický, vrátila mě na známé místo.

29.12.2022 4 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Sandie Jones

Zajímavý příběh jedné rodiny postupně odhalující tajemství jednotlivých členů. Dlouho je záhadou, co od rodiny chce nová sestra, proč tolik zasahuje do jejich životů? Autorka si opět se čtenářem pohrává, nabízí mu spoustu možností, než odhalí minulost. Skutečného původce toho všeho ale nebylo těžké odhalit. Přesto mě kniha bavila.

26.12.2022 4 z 5