Slavičí tajemství

Slavičí tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16549/slavici-tajemstvi-16549.jpg 4 34 7

Sussanna Pleydellová je okouzlující navinná dívka,která má zvláštní moc - dar léčit.Po sňatku s dvorným Aubreyem očekává,že bude šťastně žít.Přichází rozčarování,vzala si muže,který skrývá své neblahé tajemství.poznává se s jiným mužem - doktorem Damienem.Udeří další neštěstí a teprve cestou k exotické Konstantinopoli a k hrozným nemocničním pokojům v lazretech se potká tváří v tvář se svým osudem a pozná pravdu o doktoru Damienovi ...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Secret for a Nightingale , 1986

mariva
05.05.2023 3 z 5

Hlavní hrdinka mi úplně nesedla, nějak jsem ty zvraty v jejím životě nestíhala. Těch změn v jejím životě bylo příliš, stejně jako míst, kde střídavě žila, názory taky měnila docela rychle. Už jsem od autorky četla lepší knihy.

cori
08.01.2021 3 z 5

Červená knihovna o tom, jak se z mladé a nezkušené dívky stane vdova, ale navzdory nepřízni osudu se rozhodne stát ošetřovatelkou a po boku Florence Nightingalové ošetřuje vojáky v nemocnici v Turecku. Její lásku samozřejmě získá muž, kterého nejvíc nenávidí.

Květinka008
24.09.2018 2 z 5

Mám Holtovou ráda, mám ráda střídání prostředí. Ale tato knížka mě nechytila. To střídání bylo tak překotné, že si člověk nestačil na daných místech ani "užít" a nasát atmosféru.

Hrdinka vypravuje svůj příběh jako by byl za sklem, cizí, s odstupem. Neprožívala jsem s ní žádné zamilování ani žal ze ztráty dítěte... Stejně nevěrohodné je její "zamilování" do nepřítele. Od své nenávisti a plánu na pomstu, které jsou alfou omegou tří čtvrtin knihy, najednou po pár větách a pohledech od doktora ustoupí a doslova se nechá oblbnout. Zkrátka dost hloupě napsaná postava.

A ve vydání Knižního klubu z roku 1993 KATASTROFÁLNÍ čeština. Ustřelené čárky ve větách, věty, které nedávají smysl, překlepy - knížka ode mě odchází.

Len2očka
31.10.2017 4 z 5

Četlo se mi dobře.

marketa9252
27.06.2016 5 z 5

Hezký děj. Četla se mi pomaleji.

kathaj
09.03.2013 4 z 5

Kniha začíná rozpadem manželství hlavní hrdinky a vinu dává záhadnému doktorovi Damienovi. Chce se mu pomstít, ale "velmi pomalu" se do něj zamiluje. Celý děj je hodně o ošetřování nemocných a raněných ve válce, tudíž nečekejte klasickou červenou knihovnu. Ale díky tomu má kniha své kouzlo a pro mě vyšší hodnotu.

kika 13
18.01.2013 3 z 5

Pěkný román a má to děj a i lásku.