Léč pana z Rožmberka

Děj této historické prózy se odehrává v roce 1310, kdy po zavraždění Václava III. v Olomouci roku 1306 byl na český trůn dosazen Jindřich Korutanský. Ale česká šlechta je nespokojena a hledá manžela pro poslední svobodnou Přemyslovnu - osmnáctiletou Elišku. Tím se r.1310 stává Jan Lucemburský. Mezi českou šlechtou mají hlavní slovo dva rody - Rožmberkové, mocný jihočeský rod Vítkovců, podle erbovního znamení páni z Růže a rod Ronovců, znaku ostrve, v jejichž čele stál pan Jindřich z Lipé. Petrovi z Rožmberka je v té době 22 let a pan z Lipé mu nabízí svou dceru Annu, které je 11 let. Sňatek však může být uzavřen až za pět let... ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33232/lec-pana-z-rozmberka.jpg 4.6105
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Šulc a spol.

JancaMia
04. prosince

Díky této knize jsem dostala chuť na další knihy od paní Vaňkové, čtivé , krásné, nádherné a hlavně úžasný výlet do minulosti .. moc moc děkuji .

SSTknihy

Úžasný způsob, jak přetavit nudnou historickou látku do kouzelného romantického příběhu. Jak já Kateřině z Vartemberka i Anně z Lipé držela všechny palce, aby jejich lásky došly šťastného konce! Náruživě jsem pak listovala v historických knihách, abych se dozvěděla všechna skutečná fakta tohoto příběhu. Vlastně to bylo mé první vážné setkání s Přemyslovci, Lucemburky i Rožmberky a snad i díky této knize jsem jim, coby čtenářka a milovnice historie, zůstala věrná.

HelaF
23.10.2016

Moje první setkání s paní Vaňkovou asi ve 12ti letech odstartovalo moji lásku k historickým románům, historii, středověku, Rožmberkům. Tuto knihu jsem četla v dětství mockrát. teď jsem po ní sáhla v rámci čtenářské výzvy a... pořád je pro mě nádherná, pamatuji si pořád celé úryvky . Moje soukromá výzva na příští rok, přečíst si opět nějaké knihy od paní Vaňkové.

pavlinkaa
18.09.2016

Moje první kniha, a určitě né poslední, od paní Vaňkové. Je pravdou, že ze začátku jsem moc nadšená nebyla, nějak jsem se nemohla začíst. Změna nastala, když se Kateřina setkala s Petrem a od té doby jsem četla a četla :) Bylo mi potěšením poznat Petra z Rožmberka. Rožmberky mám moc ráda, Petr Vok byl mému srdci nejbližší, než jsem poznala Petra z Rožmberka :)

Fizulka71
21.08.2016

Poutavá kniha plná napětí a zvratů. Moc se mi líbila, nebylo tam tolik politiky a mocenských šarvátek jako v knihách o králích. Naopak se paní Vaňková věnuje každodennímu životu šlechty, kdy to vždy není jen o moci, ale taky o rodině a lásce. Jedná se o samostatnou knihu.

HNEDOOCKA
10.06.2016

Líbila se mi ve 14, líbí se mi pořád..Byla to moje první od p. Vaňkové a v podstatě mě k této autorce dovedla..Skvělá kniha, jedna z nejlepších..

beluca
27.04.2016

Knihu jsem četla poprvé, když mně bylo "náct" a to opět, jak už to u paní Vaňkové bývá, jedním dechem. Je to po Ženě pro třetího krále má druhá její nejoblíbenější knížka a celkově se řadí mezi TOP deset mých nejoblíbenějších knih vůbec. Opět citlivě a autenticky popsaný skvělý historický román, který naplno vtáhne do děje. Děkuji za ní!

Selinute
18.02.2016

Děkuji, paní Vaňková, bylo to moc pěkné...

dita5803
07.10.2014

Tak tuto knihu jsem četla snad třicetkrát. Krásný příběh.

kattyV
08.03.2013

Sice jsem knihu nečetla jako desetiletá, ale určitě by se mi moclíbila. Užila jsem si ji i jako dospělá, ale přece jen je trochu jednodušší než jiné knihy této autorky, takže pro dospívající i menší dívenky jako dělaná. Ale v každém případě souhlasím, Kateřina je náramně sympatická, Petr z Rožmberka určitě přitažlivý, ale Jindřích y Lipé je Jindřich z Lipé.

Zmiu
11.12.2012

Jsem na tom asi jako Effys. Tuhle knihu jsem četla poprvé taky asi v deseti, a pak ještě asi 20x. Petra z Rožmberka jsem měla moc ráda, Kateřina mi taky byla dost podobná. Nicméně mým největším oblíbencem byl Jindřich z Lipé. :-)

Effys
13.06.2012

První historický román, který se mi dostal do ruky. Četla jsem ho asi jako desetiletá, kdy jsem ho dostala jako dárek a od té doby je to jedna z mých nejmilovanějších knížek. Navíc Petr z Rožmberka se stal mou platonickou láskou :)